Galeria

dodano: 29-06-21

Naszemu miastu - poezja i piosenka. Relacja z wydarzenia.

Jak bardzo się wszyscy za tym stęskniliśmy... Po ponad rocznej przerwie znów mogliśmy posłuchać wierszy w naszej bibliotece, a raczej przed biblioteką. W miniony piątek, 25 czerwca, Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" przygotowało spotkanie nawiązujące do zwyczajowo obchodzonych w tym czasie Dni Obornik.

czytaj więcej

dodano: 01-06-21

"Historia obornickiej piłki ręcznej 1959 - 2021"

W ostatni majowy wieczór przed biblioteką odbyła się inauguracja wystawy „Historia obornickiej piłki ręcznej 1959 – 2021” połączona z promocją najnowszego numeru „Obornickich Zeszytów Historyczno – Kulturalnych” autorstwa Krzysztofa Nowackiego. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego pięknego wydarzenia. Więcej informacji na temat wystawy i nowych "Zeszytów" (w całości poświęconych obornickiemu szczypiorniakowi) można znaleźć tutaj:

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Młodzieżowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Majowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się (27.05) w „Tawernie pod Orłem”. Tematem przewodnim była książka pt. „Tippi i ja” autorstwa Sarah Crossan. Powieść zaskakująca niemal pod każdym względem, bardzo spodobała się młodzieży.

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Cała Polska Czyta Dzieciom

Tradycją naszej biblioteki jest coroczny udział w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom organizowanym przez Fundacje ABC Cała Polska Czyta Dzieciom. W roku jubileuszu hasło tygodnia brzmi: Czytamy polskich autorów.

czytaj więcej

dodano: 01-06-21

Dobre książki i kawa, czyli spotkanie DKK

Koniec maja przyniósł długo wyczekiwane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lektur nagromadziło się sporo, i to lektur bardzo dobrych, więc tematów do rozmów nie zabrakło. Czytelniczki wróciły wspomnieniami do cyklu Wendyjska Winnica autrstwa Zofii Mąkosy, skomentowały bardzo udany kryminał Anny Kańtoch "Wiosna zaginionych", zachwyciły się Japonią dzięki "Purezento" Joanny Bator, by zakończyć na mocnym, poruszającym reportażu Joanny Gierak-Onoszko "27 śmierci Toby'ego Obeda". Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 czerwca – będziemy omawiać "Panią od obiadów" Marty Sztokfisz i "Światło w środku nocy" Jojo Moyes.

czytaj więcej

dodano: 01-02-21

Biblioteka i finał WOŚP 2021

W tym toku mieliśmy zaszczyt i przyjemność współtworzyć obornicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do naszej puszki trafiło dokładnie 1.947, 46 złotych. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

czytaj więcej

dodano: 19-10-20

Lwów nieSENTYMENTALNIE'

Wystawa zdjęć Piotra Zarównego "Lwów nieSENTYMENTALNIE" w ramach piątego Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki została otwarta. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 6 listopada. Zapraszamy

czytaj więcej

dodano: 31-05-20

Święto Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest w Polsce 27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych.

czytaj więcej

dodano: 31-05-20

Wystawa fotografii Darii Koczorowskiej i Szymona Piestrzyńskiego

Ponad 34 lata temu w Czarnobylu doszło do wybuchu reaktora w elektrowni atomowej. Po dziś dzień zdarzenie to pozostaje największą w dziejach świata katastrofą jądrową.

czytaj więcej

dodano: 05-03-20

Mitycznie muzykowanie w Objezierzu

W środę 4 marca w Domu Kultury w Objezierzu ponownie gościliśmy artystów z ART BONSAI w ramach cyklu spotkań „Dźwiękowe pocztówki z Europy”.

czytaj więcej