Galeria

dodano: 01-07-24

Wernisaż wystawy

W piątek, 28 czerwca, w bibliotece odbył się wernisaż wystawy "3 pokolenia", na którą złożyły się prace twórczej, obornickiej rodziny Kaczmarków i Żmudzkich.

czytaj więcej

dodano: 26-06-24

W starym młynie

Takich tłumów młyn Dahlmanna nie widział już dawno. Wszyscy, którzy w sobotę, 22 czerwca, zdecydowali się zajrzeć do tego zabytkowego budynku, z pewnością się nie zawiedli. Biblioteka Publiczna, z okazji tegorocznych Dni Obornik, zaaranżowała I piętro pokazując fragmenty swoich najciekawszych wystaw („Powiatowe Miasto Oborniki 1925” oraz „Dawne mapy Oborniki i okolic”), a także najnowszą ekspozycję poświęconą Włodzimierzowi Bonawenturze Krzyżanowskiemu.

czytaj więcej

dodano: 26-06-24

Obornickie krajobrazy

Obornickie krajobrazy malowane słowem i piosenką – tego doświadczyła licznie zebrana publiczność podczas wieczoru poetycko-muzycznego, który odbył się 20 czerwca w bibliotece. Artyści prezentowali wiersze autorstwa Barbary Zielińskiej, Henryka Wojtysiaka i Marii Kogut nawiązujące do naszej „małej ojczyzny”.

czytaj więcej

dodano: 26-06-24

Konferencja "Józef Ignacy Kraszewski - Antoni Małecki. Miejsca wspólne" - relacja

Literackość Objezierza powróciła, i to w najlepszym znaczeniu tego słowa. W dniach 18-19 czerwca 2024 r. odbyła się konferencja naukowa poświęcona Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu oraz Antoniem Małeckiemu przygotowana wspólnie z Biblioteką Raczyńskich, a w szczególności, z działającą w strukturach tej instytucji Pracownią-Muzeum J. I. Kraszewskiego.

czytaj więcej

dodano: 23-05-24

Bajeczki za pan brat

Lubimy kiedy mieszkańcy Obornik czytają książki, a jeszcze bardziej lubimy kiedy sami je piszą i wydają. Z tego powodu, spotkanie, które odbyło się 21 maja, było dla nas wielką radością i powodem do dumy. Promocja „Bajeczek za pan brat”, czyli zbioru bajek terapeutycznych, zgromadziło w bibliotece niemal wszystkie osoby zaangażowane w ten niezwykły, ogólnopolski projekt.

czytaj więcej

dodano: 06-05-24

Wielkie majowe śpiewanie - relacja

We wtorek, 30 kwietnia, zaprosiliśmy czytelników, sympatyków i bywalców naszej biblioteki na „Wielkie Majowe Śpiewanie”. Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec” przygotowało wyjątkowy wieczór przepełniony szacunkiem, miłością i przywiązaniem do naszej pięknej Ojczyzny. W programie znalazły się wiersze, piosenki oraz pieśni, które doskonale współgrały ze zbliżającym się Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 maja.

czytaj więcej

dodano: 26-04-24

Obornickie spotkania z zabytkami - relacja

Siódma odsłona "Obornickich spotkań z zabytkami" za nami. W czwartek, 25 kwietnia, miłośnicy lokalnej historii mieli okazję wysłuchać prelekcji dyrektora biblioteki, Mateusza Klepki, dotyczącej dawnych map Obornik i okolic.

czytaj więcej

dodano: 26-04-24

Opowieści z Mołdawii - relacja

W czwartek, 18 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Biblioteka oknem na świat". Naszym gościem był Miłosz Szymański, autor książki „Kto zgasi światło?", twórca podcastu historyczno-politycznego "Za Rubieżą", włóczęga, były analityk Ośrodka Studiów Wschodnich, mechanik okrętowy.

czytaj więcej

dodano: 18-03-24

„Dzień Emocji” w bibliotece, czyli otwarcie wystawy prac Bogumiły Janickiej

Wernisaż wystawy obornickiej artystki, Bogusi Janickiej, zabrał zgromadzoną w bibliotece publiczność do świata, o którym wielu marzy. Był to wieczór przepełniony autentycznością, otwartością oraz miłością do Boga i ludzi.

czytaj więcej

dodano: 11-03-24

Spotkanie z Zofią Mąkosą - relacja

I pomyśleć, że niewiele brakowało, a "Cierpkie grona" nigdy nie zostałyby wydane drukiem... Zofia Mąkosa nie zmarnowała jednak otrzymanych talentów i, ku radości czytelników, sukcesywnie powiększa swój dorobek pisarski. W przededniu Dnia Kobiet, nie mogło nam się trafić lepsze spotkanie!

czytaj więcej