Galeria

dodano: 01-02-21

Biblioteka i finał WOŚP 2021

W tym toku mieliśmy zaszczyt i przyjemność współtworzyć obornicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do naszej puszki trafiło dokładnie 1.947, 46 złotych. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

czytaj więcej

dodano: 19-10-20

Lwów nieSENTYMENTALNIE'

Wystawa zdjęć Piotra Zarównego "Lwów nieSENTYMENTALNIE" w ramach piątego Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki została otwarta. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 6 listopada. Zapraszamy

czytaj więcej

dodano: 31-05-20

Święto Samorządu Terytorialnego

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest w Polsce 27 maja, na pamiątkę pierwszych demokratycznych wyborów samorządowych.

czytaj więcej

dodano: 31-05-20

Wystawa fotografii Darii Koczorowskiej i Szymona Piestrzyńskiego

Ponad 34 lata temu w Czarnobylu doszło do wybuchu reaktora w elektrowni atomowej. Po dziś dzień zdarzenie to pozostaje największą w dziejach świata katastrofą jądrową.

czytaj więcej

dodano: 05-03-20

Mitycznie muzykowanie w Objezierzu

W środę 4 marca w Domu Kultury w Objezierzu ponownie gościliśmy artystów z ART BONSAI w ramach cyklu spotkań „Dźwiękowe pocztówki z Europy”.

czytaj więcej

dodano: 03-03-20

Europa najpiękniejsza opowieść - spotkanie z Marcinem Libickim

W sobotę 29 lutego 2020 r. w Domu Kultury w Objezierzu gościliśmy Marcina Libickiego – historyka sztuki, polityka, działacza opozycyjnego lat 80-tych, posła na sejm I, III i IV kadencji, posła Parlamentu Europejskiego, autora książek o tematyce historycznej i regionalnej.

czytaj więcej

dodano: 27-02-20

Magiczne miejsce biblioteka

O tym, że biblioteka to magiczne miejsce przekonały się dzisiaj dzieci z klasy II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach, z wychowawczynią Agnieszką Stroińską. Dzieci chętnie brały udział w zajęciach, które wprowadziły je w świat biblioteki i jej działań.

czytaj więcej

dodano: 27-02-20

Zaprezentowano almanach „Obornickie osobowości sportowe 1994-2019”

W środę, 26 lutego w bibliotece odbyła się promocja najnowszego zeszytu historycznego. Tym razem wydawnictwo ma charakter szczególny – w całości zostało poświęcone bowiem obornickim osobowościom sportowym.

czytaj więcej

dodano: 26-02-20

Maluszki w sensorycznej bibliotece

Dzisiejsze spotkanie dla mam i bobasów, jak zawsze rozpoczęliśmy od indywidualnej zabawy z książkami. Dzieci i mamy mogły w dowolny sposób korzystać z bogatego księgozbioru dla najmłodszych.

czytaj więcej

dodano: 26-02-20

"Okruchy świętości" w bibliotece

W czwartek, 20 lutego 2020 roku odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Okruchy świętości. Relikwie Drzewa Krzyża Świętego – stauroteka z Ostrowa Lednickiego”.

czytaj więcej