Galeria

dodano: 27-01-23

Goci na ziemi obornickiej, czyli niezwykłe odkrycia w Kowalewku

19 stycznia, w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbyło się kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Obornickie spotkania z zabytkami”. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać prelekcji Tomasza Skorupki z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu poświęconej śladom Gotów na terenie powiatu obornickiego. Odkrycia, o których opowiadał nasz wczorajszy gość, miały swój początek w 1994 roku kiedy to rozpoczęto budowę gazociągu jamalskiego.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

VI Przegląd Twórczości Księdza Jana Twardowskiego

W środę, 18 stycznia, po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie gościliśmy VI Przegląd Twórczości Księdza Jana Twardowskiego zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku. Wydarzenie odbywa się zawsze w rocznicę śmierci patrona szkoły. W Przeglądzie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach. Wiersze prezentowały także panie z Dziennego Domu Senior + „Jagiellonka”.

czytaj więcej

dodano: 17-01-23

Sobota z MANGĄ za nami

Sobota z mangą: 149 nowych komiksów w księgozbiorze biblioteki, strefa wymiany komiksu, azjatyckie przysmaki, strefa rysowania, karaoke i just dance, filmy anime, cosplay. Tak było 14 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej

dodano: 17-01-23

Spotkanie autorskie z Babą, czyli Kamillą Placko-Wozińską

W czwartek, 12 stycznia, w bibliotece gościliśmy Kamillę Placko-Wozińską, felietonistkę "Gazety Poznańskiej" i "Głosu Wielkopolskiego". Dziennikarka promowała swoją książkę "Tydzień Baby, czyli SETKA na Jubileusz" będącą zbiorem stu najlepszych tekstów, które ukazały się na łamach prasy. Spotkanie prowadził Wiesław Kot.

czytaj więcej

dodano: 17-01-23

Powstańcom Wielkopolskim Cześć i Chwała

27 grudnia w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbyła się wieczornica patriotyczna zatytułowana „Powstańcom Wielkopolskim Cześć i Chwała”. Spotkanie zostało przygotowane przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec i miało niezwykle podniosły charakter. Wiersze prezentowali: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak i Bartosz Barszcz.

czytaj więcej

dodano: 12-12-22

Jerzy Moliński na dachu świata

W czwartek, 8 grudnia, odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Biblioteka oknem na świat”. Tym razem gościliśmy oborniczanina i obieżyświata – Jerzego Molińskiego, który w tym roku spełnił swoje marzenie i udał się w podróż do Pakistanu. Barwna opowieść ilustrowana filmem i zdjęciami przybliżyła uczestnikom klimat wyprawy na „dach świata”, czyli w rejony K2 i Broad Peak.

czytaj więcej

dodano: 08-12-22

Soboty z planszówkami

Soboty z grami planszowymi na dobre zadomowiły się w naszym bibliotecznym kalendarzu. I to jest bardzo dobra wiadomość. Jeśli szukacie okazji na wartościowe spędzanie czasu z rodziną/przyjaciółmi/"krewnymi i znajomymi królika";) to koniecznie zajrzyjcie do biblioteki. Najbliższe "planszówki" planujemy na 7 stycznia, a na zdjęciach obejrzycie co się działo w grudniu i w listopadzie.

czytaj więcej

dodano: 08-12-22

Spotkanie z transportem

W przededniu Dnia Kolejarza, 24 listopada, w bibliotece odbyło się „Spotkanie z transportem”. Liczne grupy przedszkolne, szkolne i rodzinne przychodziły podziwiać niezwykłą wystawę kolejek. Dzięki Stowarzyszeniu Nadwarciańska Kolej Drezynowa, uczestnicy mogli podziwiać makiety (największa miała aż 11 metrów!) oraz liczne składy, ciuchcie i kolejki – od bajkowych („Tomek i przyjaciele”), przez NRD-owskie aż po współczesne (sterowane za pomocą aplikacji).

czytaj więcej

dodano: 08-12-22

Sobota z fizyką - fotorelacja

Nie taka fizyka straszna, jak ją malują. Po bibliotecznej "Sobocie z fizyką" można nawet powiedzieć, że jest to niezwykle ciekawa dziedzina nauki. Efektowny pokaz doświadczeń, w którym mogli uczestniczyć nasi czytelnicy, wzbudził entuzjazm wśród młodszych i nieco starszych pasjonatów tematu. Zobaczyliśmy m.in. krzesło fakira, które nie kłuło, balony, które nie pękały i przyssawki, których nie można było od siebie odciągnąć.

czytaj więcej

dodano: 08-12-22

Śpiewaj razem z nami

Koncertowo minął czwartkowy wieczór, 17 listopada, w naszej bibliotece. W muzyczną podróż zabrali uczestników spotkania artyści Michał Siekierski i Antoni Żuromski, którzy przy dźwiękach gitary przedstawili repertuar z muzyką retro. Publiczność chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania.

czytaj więcej