Galeria

dodano: 16-11-21

Maluch w świecie książki

Jesienny, listopadowy dzień rozweseliła dzisiaj wizyta maluszków ze Żłobka Miejskiego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 16-11-21

Śpiewajmy pamięć tamtych dni

Piękny, wzruszający, nostalgiczny - tylko takie słowa oddadzą nastrój wieczoru poetycko-muzycznego, który odbył się w środę, 10 listopada, w Bibliotece Publicznej w Obornikach. W przeddzień Święta Niepodległości, niezawodne Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" zabrało publiczność w sentymentalną podróż po niełatwych dziejach naszej Ojczyzny.

czytaj więcej

dodano: 26-10-21

Warsztaty z Kicią Kocią - relacja

Seria książeczek o przygodach Kici Koci od wielu lat cieszy się ogromną popularnością wśród najmłodszych czytelników Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, w bibliotece odbyły się warsztaty, które poprowadziła animatorka „Bajanka”, czyli Monika Skikiewicz z wydawnictwa Media Rodzina.

czytaj więcej

dodano: 22-10-21

Jedzenie za burtą i wybijanie szklanek, czyli wspomnienia z Rejsu Niepodległości

„Powiedzcie światu, jak Polska jest piękna” - takie było przesłanie Rejsu Niepodległości, który w 2018 roku sławił nasz kraj w 23 portach na 5 kontynentach. W tym niezwykłym przedsięwzięciu wzięli udział nie tylko studenci Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Szkół Morskich ze Szczecina i Świnoujścia, ale także laureaci konkursu zorganizowanego przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Jedną z laureatek konkursu była Adrianna Kurkowiak, mieszkanka gminy Murowana Goślina, która przepłynęła na pokładzie legendarnego „Daru Młodzieży” ponad 3.000 mil morskich.

czytaj więcej

dodano: 20-10-21

Wernisaż wystawy "Nawiedzenie 1977"

W piątek, 15 października, o godzinie 18.00, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach odbył się wernisaż, podczas którego została otwarta wystawa pt. NAWIEDZENIE 1977. Jest ona poświęcona przeżywaniu peregrynacji kopii obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w Obornikach w 1977 roku. To wspaniała okazja do wspomnień, refleksji, a być może odnalezienia siebie lub naszych bliskich na zebranych fotografiach. Wystawę można oglądać w holu biblioteki do 26 listopada. ZAPRASZAMY.

czytaj więcej

dodano: 20-10-21

Finisaż wystawy "W krainę bielika"

Uroczystym finisażem, 11 października, zakończyliśmy wystawę "W KRAINĘ BIELIKA" prezentującą fotografie o tematyce przyrodniczej. Organizatorem przedsięwzięcia była Aplaga - Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie. Autorzy zdjęć: Agnieszka Sypniewska, Eugeniusz Zdybel, Ewa Filipiak, Hanna Kulikowska, Roksana Tomczak i Tomasz Misterski. Wszystkich, którzy nie zdążyli zobaczyć wystawy w bibliotece zapraszamy od piątku, 15 października do Urzędu Miejskiego w Obornikach gdzie wystawa będzie kontynuowana.

czytaj więcej

dodano: 12-10-21

"Antoni Małecki - życie i twórczość". Relacja z konferencji.

Antoni Małecki nie jest postacią z pierwszych stron gazet. Chociaż nieco ponad sto lat temu na okładkach się pojawiał. Antoni Małecki nie figuruje na liście patronów roku 2021. A przecież urodził się dokładnie w tym samym czasie co Norwid. I wreszcie – Antoni Małecki często umieszczany jest w kategorii „wielcy zapomniani”. Zupełnie niesłusznie. Udowodniła to konferencja popularnonaukowa zorganizowana przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach, której to instytucji od ponad 30 lat patronuje zacny uczony.

czytaj więcej

dodano: 12-10-21

"Lato z ptakami odchodzi"

Muzyka łagodzi obyczaje, a trochę humoru jeszcze nigdy nikomu nie zaszkodziło. Zwłaszcza u progu jesieni. Dlatego lubimy takie kameralne spotkania w bibliotece, po których uśmiech długo jeszcze nie schodzi z twarzy naszych czytelników i bywalców. W czwartek, 7 października, duet gitarowy w składzie Michał Siekierski i Antoni Żuromski zabrał nas w podróż z piosenką turystyczną. Gościnnie na spotkaniu wystąpił kabareciarz Mieczysław Góra, który doprowadził zebranych do łez.

czytaj więcej

dodano: 12-10-21

Gorzko, gorzko

Klub, kobiety, kawa... no i ta książka! Żywimy pewną słabość do powieści Joanny Bator i wcale tego nie ukrywamy. „Gorzko, gorzko” to wciągająca saga czy, jak to określa autorka - patchwork na cztery historie. Rozsiadłyśmy się w losach bohaterek i wcale nie chciało nam się z nich wychodzić.

czytaj więcej

dodano: 27-09-21

Na Antypodach z Michaliną Kupper

W czwartkowe popołudnie, 23 września, w ramach cyklu "Biblioteka oknem na świat", w daleką podróż zabrała nas Michalina Kupper. Przedstawiona przez panią Michalinę relacja z podróży po Australii, Nowej Zelandii i Papui Nowej Gwinei byłą wciągająca, interesująca, okraszona mnóstwem szczegółów i pięknymi zdjęciami. A co najważniejsze...

czytaj więcej