Galeria

dodano: 30-11-23

Obornickie Katarzynki 2023 - relacja

To, co działo się w miniony weekend w bibliotece można podsumować jednym zdaniem - ruch jak na dworcu. Biblioteczna cisza musiała ustąpić miejsca stukotowi, turkotowi, dźwiękom gwizdków, zwrotnic, semaforów, no i oczywiście gwarowi "wytwarzanemu" przez licznych zwiedzających.

czytaj więcej

dodano: 15-11-23

Stoi na stacji lokomotywa...

W oczekiwaniu na tegoroczne Katarzynki dzieci z Żłobka Miejskiego poznały wiersz Lokomotywa Juliana Tuwima w formie teatrzyku kamishibai.

czytaj więcej

dodano: 14-11-23

Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy - relacja z koncertu

W piątek, 10 listopada, w Bibliotece Publicznej, odbył się koncert "Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy" w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Wirtuozowi gitary towarzyszyła wokalistka Magdalena Frąszczak.

czytaj więcej

dodano: 10-11-23

Spotkanie z poetą Adamem Bolesławem Wierzbickim

8 listopada w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się jedno z wydarzeń w ramach 46. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Naszym gościem był poeta, pisarz i dziennikarz Adam Bolesław Wierzbicki, który spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 07-11-23

Poetyckie Zaduszki - relacja

Nastrój i zadumę pierwszych dni listopada uzupełnił w obornickiej bibliotece poetycko-muzyczny wieczór wspomnień. Mimo jesiennej, deszczowej pogody publiczność nie zawiodła twórców wydarzenia, czyli Towarzystwa Literackiego "Poetycki Wędrowiec" oraz zaproszonych gości.

czytaj więcej

dodano: 07-11-23

Radzim w świetle badań interdyscyplinarnych

W czwartek, 26 października, w ramach cyklu "Obornickie spotkania z zabytkami", gościliśmy Andrzeja Kowalczyka z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - wieloletniego kierownika badań na Ostrowie Radzimskim i współautora publikacji "Radzim. Gród i wieś nas Wartą".

czytaj więcej

dodano: 26-10-23

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ.

Rok 2023 Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Wisławy Szymborskiej. Chciano w ten sposób upamiętnić 100. rocznicę urodzin poetki. Do obchodów wspaniałego jubileuszu włączyło się wiele instytucji w kraju i za granicą organizując wydarzenia związane z twórczością Noblistki. Nasza biblioteka również przyłączyła się do świętowania Roku Szymborskiej. „Niektórzy lubią poezję”, to tytuł wiersza Wisławy Szymborskiej, takim też tytułem został nazwany konkurs recytatorski, który odbył się w naszej bibliotece 25 października 2023 r.

czytaj więcej

dodano: 24-10-23

10 lat projektu Maluch w świecie książki

Dzisiaj mija dekada od rozpoczęcia projektu Maluch w świecie książki, który realizujemy ze Żłobkiem Miejskim im. Misia Uszatka w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 20-10-23

Bobasy w jesiennej odsłonie

W środowy poranek, 18 października najmłodsi czytelnicy wraz z opiekunami kolejny raz słuchali, czytali i bawili się w ramach zajęć pt. "Bobas w bibliotece".

czytaj więcej

dodano: 20-10-23

Październik w Bibliotecznym Kąciku Malucha

Chociaż dni stają się coraz krótsze a słońce rzadziej do nas zagląda, czytelnicy, którzy brali udział w zajęciach w Bibliotecznym Kąciku Malucha tryskały energią i dobrym humorem.

czytaj więcej