Dorośli

dodano: 26-03-19

Dyskusyjny Klub Książki

Spotkania Klubu to nie tylko dyskusje o książkach – to przede wszystkim miło spędzony czas w dobrym i otwartym na nowe osoby towarzystwie. Spotkania DKK odbywają się zazwyczaj w ostatnią środę miesiąca o godz. 16.30.

Projekt DKK to adaptacja brytyjskiej idei reading clubs - wspólnego czytania i rozmowy o książkach. Program realizowany jest w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki. Koordynatorem działań klubów na terenie województwa wielkopolskiego jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Obornicki DKK powstał w 2007 roku z inicjatywy ówczesnej Dyrektor Biblioteki pani Krystyny Eichler, która była jego pierwszą moderatorką i opiekunką. Zasady funkcjonowania Klubu pozostają niezmienne: jego członkinie spotykają się raz w miesiącu by rozmawiać o wybranej lekturze.

Przez 15 lat omówiono ponad 150 tytułów, które należały do prawie każdego gatunku literackiego - od literatury pięknej przez reportaż, biografię, powieść dla młodzieży, a nawet komiks. Przez Klub „przewinęło się” ponad 40 osób, i co bardzo ważne - jest kilka pań, które były na pierwszym spotkaniu w lutym 2007 r., i które regularnie przychodzą na DKK do dzisiaj.

Klub jest otwarty i czeka na wszystkich, którzy lubią czytać i rozmawiać o książkach w towarzystwie innych bibliofilii.

Obecnie funkcję moderatora DKK w Obornikach pełni Monika Hancyk.