dodano: 09-03-22

Dofinansowanie dla biblioteki!

W minionym tygodniu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło wyniki naboru w programie "Partnerstwo dla książki". Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach uzyskała decyzję o dofinansowaniu dla dwóch projektów animujących czytelnictwo.

W ramach zadania "Rozczytane Objezierze" odbędą się spotkania autorskie, warsztaty dla młodzieży oraz koncert poezji śpiewanej w Domu Kultury w Objezierzu.

Projekt "Biblioteczne spotkania z nauką" skierowany będzie głównie do najmłodszych czytelników i będzie służył upowszechnianiu literatury popularnonaukowej. Dzięki dofinansowaniu obędzie się cykl spotkań tematycznych poświęconych m.in. chemii, robotyce i dinozaurom.

Spośród 728 złożonych wniosków, decyzję o dofinansowaniu otrzymało 221 projektów. Zadania zgłoszone przez Bibliotekę Publiczną w Obornikach uplasowały się kolejno na 33. i 43. miejscu listy rankingowej.

Łącznie biblioteka otrzyma dofinansowanie w wysokości 31 tys. złotych.

O wszystkich działaniach będziemy informować na naszej stronie internetowej oraz na naszym profilu na fb.

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI!