dodano: 01-10-24

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI CZESŁAWA MIŁOSZA

14 sierpnia 2024 roku minęła 20. rocznica śmierci jednego z najważniejszych polskich autorów XX wieku, Czesława Miłosza. Twórczość Czesława Miłosza charakteryzuje bezkompromisowa „wnikliwość w ujawnianiu zagrożenia człowieka w świecie pełnym gwałtownych konfliktów” – tak uzasadniano przyznanie autorowi Literackiej Nagrody Nobla w 1980 roku.

Warto wrócić do utworów naszego noblisty, gdyż jego twórczość wciąż zachowuje swoją aktualność i uniwersalność, szczególnie w obliczu nowych kryzysów na świecie.

Rok Czesława Miłosza ogłoszony przez Senatu Rzeczypospolitej Polskiej stał się okazją do organizowania różnych wydarzeń kulturalnych i literackich w całej Polsce.

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach organizuje gminny konkurs recytatorski poezji Czesława Miłosza przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wydarzenie odbędzie się 14 listopada o godzinie 10.00 w siedzibie biblioteki. Uczestników zgłaszają szkoły, do których uczęszczają.

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w konkursie i wspólnego celebrowania twórczości Czesława Miłosza!

1. REGULAMIN KONKURSU.pdf