dodano: 19-06-18

Savoir vivre optymizmu

Cudowny śpiew i muzyka, która wypełniając każdy skrawek przestrzeni uniosła słuchaczy do chmur – w taki sposób, 18 czerwca, zespół ARETE zainaugurował cykl bibliotecznych wydarzeń w ramach Dni Obornik.

Hasło „poezja śpiewana” jest zdecydowanie zbyt proste by określić całą paletę emocji, jaką zafundowali publiczności poznańscy artyści. Pozytywne i energetyczne wibracje przeplatały się z filozoficzną nostalgią. Muzyka uzupełniała słowa, a słowa prowadziły muzykę. Zgodnie z obietnicą zawartą w tytule koncertu, muzycy przekazali sporą dawkę optymizmu opartą na uniwersalnych wartościach: wierze, nadziei i miłości...

Kilkudziesięcioosobowa widownia nie pozwoliło artystom zejść ze sceny zbyt szybko. Koncert zakończył się bisowaniem, a po występie była szansa na pamiątkowe fotografie i zakup płyt.

Koncert zespołu ARETE z pewnością był wyjątkowy, ale pozostałe wydarzenia, które odbędą się w najbliższych dniach w bibliotece publicznej, zapowiadają się równie obiecująco. Już w czwartek zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny pt. "Oborniki w poezji, piosence i legendzie", a w piątek – na koncert uczniów Aliny Forysiak. W poniedziałek „na bis” Marek Pindral opowie o swojej najnowszej książce „Indie czyli świat”.