dodano: 04-10-23

Spotkanie z Markiem Kamińskim - relacja

"Granice naszego języka są granicami naszego myślenia". Takie przesłanie zostawił licznie zebranej publiczności nasz poniedziałkowy gość, Marek Kaminski. Zdobywca obu biegunów dał się poznać jako prawdziwy „homo viator”, czyli człowiek w drodze i wędrowiec w każdym możliwym znaczeniu tego słowa.

Było więc o początkach, które wzięły się z książek znalezionych na bibliotecznych regałach. Było o fascynacji Japonią oraz o "slow" wyprawie samochodem elektrycznym.

Było też nieco o filozofii i o podświadomości, a wszystko sprowadzało się do najważniejszego, czyli do zdobywania własnych biegunów.

Zainspirowani uczestnicy mogli zaopatrzyć się w książki podróżnika (dziękujemy niezawodnej Księgarnia Wągrowiec - Księgarnia Muszyńscy), zdobyć autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Spotkanie było elementem projektu „Biblioteczne podróże małe i duże”.