dodano: 19-09-18

Supermen za 2,5 miliona dolarów

Od chłopczyka w żółtej koszulce („Yellow Kid”) po komiksową opowieść o holocauście („Maus”) - w fascynującą podróż przez dzieje komiksu zabrał nas wczoraj dr Michał Traczyk, kierownik Pracowni Komiksu Biblioteki Uniwersyteckiej w Poznaniu. Było o genezie gatunku, pierwszych szkicach kultowych superbohaterów oraz przełomowych momentach w ewolucji sztuki komiksu. Przekonaliśmy się, że nie ma tematu, którego nie dałoby się opowiedzieć za pomocą słowa i obrazu. O wartości komiksu świadczy m.in. fakt, że pierwsze zeszyty o przygodach Supermena osiągają dziś ceny liczone w milionach dolarów. Bardzo dziękujemy dr Traczykowi za przybycie do obornickiej biblioteki i podzielenie się z nami swoją fachową wiedzą.