dodano: 08-05-19

W maju dzieciom czytamy

Właśnie trwa Tydzień Bibliotek. Jak co roku, w ogólnopolskiej akcji uczestniczy także obornicka książnica. Tym razem przygotowaliśmy z tej okazji spotkania dla najmłodszych czytelników. W zajęciach zatytułowanych „W maju dzieciom czytamy”, które odbyły się 6 i 7 maja, wzięło udział łącznie około 150 przedszkolaków z obornickiej „Bajeczki”.

Dzieci miały okazję nie tylko dowiedzieć się wszystkiego o bibliotece i bibliotekarzach, ale także przenieść się w świat majowej przyrody. Wszystkie tematy poznawaliśmy z pomocą książek takich jak: „Bałagan w bibliotece” Kamila Polaka, „O wilku ,który nie lubił czytać” Orianne Lallemand, „O żabkach w czerwonych czapkach” Heleny Bechlerowej oraz wiersza „Spóźniony Słowik” Juliana Tuwima. Był też czas na wspólne śpiewanie, oglądanie bibliotecznych zakamarków i teatrzyk kamishibai, za pomocą którego dzieci poznały historię zielonego groszka.