dodano: 26-06-24

W starym młynie

Takich tłumów młyn Dahlmanna nie widział już dawno. Wszyscy, którzy w sobotę, 22 czerwca, zdecydowali się zajrzeć do tego zabytkowego budynku, z pewnością się nie zawiedli. Biblioteka Publiczna, z okazji tegorocznych Dni Obornik, zaaranżowała I piętro pokazując fragmenty swoich najciekawszych wystaw („Powiatowe Miasto Oborniki 1925” oraz „Dawne mapy Oborniki i okolic”), a także najnowszą ekspozycję poświęconą Włodzimierzowi Bonawenturze Krzyżanowskiemu.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się archiwalne zdjęcia, gazety, filmy z cyklu „Tajemnice Obornik” oraz kulisy powstawania repozytorium cyfrowego „Rzeki Czasu”, o których opowiadał pan Andrzej Gintrowicz.

Prawdziwą furorę zrobiło jednak atelier fotograficzne przygotowane przez Dominika Szymczak Fotografia, w którym mieszkańcy naszego miasta mogli uwieczniać się na zdjęciach w stylu retro.

Zainteresowanym przypominamy link, pod którym dostępne są zdjęcia:
html-span xdj266r x11i5rnm xat24cr x1mh8g0r xexx8yu x4uap5 x18d9i69 xkhd6sd x1hl2dhg x16tdsg8 x1vvkbs">https://dominika-szymczak-fotografia.photonesto.com/...