dodano: 03-10-18

Wernisaż wystawy - prace studentów UTW w Obornikach

Już dziś o godz. 18.00 w bibliotece publicznej rozpocznie się wernisaż wystawy fotografii studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach. Zainauguruje on wystawę, którą będzie można oglądać do końca października. Od dwóch lat studenci Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach aktywnie uczestniczą w zajęciach sekcji fotograficznej. Spotykają się co dwa tygodnie, realizując autorski program nauczania mgr. Piotra Zarównego. Częste wyjazdy plenerowe i zajęcia praktyczne dają możliwość szlifowania warsztatu fotografa.

Na wystawie, której wernisaż odbędzie się 3 października br., znajdą się zdjęcia wykonane nie tylko podczas warsztatów we Lwowie i na Cyprze, ale również zdjęcia przyrodnicze i fotografie wpisujące się w nurt street photo. Dzięki zajęciom studenci poszukują nowych, fotograficznych inspiracji i ciekawych tematów. Uczestnicy sekcji fotograficznej (autorzy fotografii): Anna Furman, Zofia Grzeczkowiak, Stanisław Jarzyna, Piotr Lewandowski, Jolanta Szynklewska, Marian Żołyniak, Bogdan Polcyn. Wystawa (od 3 do 31 października) odbędzie się w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im.