dodano: 25-09-23

Wieczór poetycko-muzyczny poświęcony Wisławie Szymborskiej

22 września 2023 r. w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny z okazji 100-lecia urodzin poetki, noblistki , Wisławy Szymborskiej. Tytuł wieczoru zaczerpnięto z wiersza „Nic dwa razy się nie zdarza”.

W przygotowanej sali biblioteki, ozdobionej w kwiaty, tomiki poezji i portret poetki, zasiedli miłośnicy jej twórczości.

Program przygotowali członkowie Towarzystwa Literackiego „Poetycki Wędrowiec”. Publiczność z zainteresowaniem słuchała wybranych wierszy i ciekawostek z życia poetki. Program przeplatany był nastrojowymi piosenkami.

W wieczorze wzięli udział: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak i Tomasz Misterski, który z wielkim zaangażowaniem zaprezentował wiersz „Kot w pustym mieszkaniu”.

Piosenki śpiewali: Monika Bąkowska, Alicja Jastrząbek, Tomasz Misterski oraz debiutująca Natasza Bajon.

Młodą artystkę zaprosił do programu Henryk Wojtysiak, który usłyszał ją na Pikniku Rodzinnym w Lipie. Jej interpretacja piosenki „Groszki i róże” tak bardzo spodobała się publiczności, że wykonawczyni bisowała utwór Natasza ma lat 15 i pochodzi z Lipy. Sięga po ambitny repertuar, w którym jak mówi, „czuje się świetnie”. Jest uczennicą II klasy LO w Obornikach. Mamy nadzieję, że młoda artystka jeszcze nie raz umili swoim śpiewem poetyckie wieczory.