Galeria

dodano: 06-11-18

Przedszkolaki uczciły 100. rocznicę odzyskania niepodległości

Mazurek Dąbrowskiego, który wybrzmiał z kilkunastu małych gardeł rozpoczął uroczysty apel z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości. Dzieci z Zespołu Przedszkoli w Obornikach przygotowały wspaniały program składający się z wierszy i piosenek patriotycznych, a następnie przedstawiły go rodzicom, nauczycielom oraz zaproszonym gościom.

czytaj więcej

dodano: 05-11-18

Żyjesz w naszej pamięci...

Przez ponad 12 lat swojej działalności Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec” przygotowało kilkadziesiąt wieczorów poetycko-muzycznych. Ten, który artyści zaprezentowali w Dzień Zaduszny, był jednym, którego woleliby nigdy nie wykonać. Piątkowy koncert był hołdem. Był podziękowaniem. Był wspomnieniem. Był żalem. Był wzruszeniem. Był śmiechem przez łzy. Udowodnił też jak wielką, wyzwalającą moc mają poezja i muzyka.

czytaj więcej

dodano: 30-10-18

Dudy, sierszeńki, mazanki, czyli koncert Romualda Jędraszaka w Rożnowie

Jednym z elementów realizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Obornikach projektu w ramach programu „Partnerstwo dla książki” są koncerty lokalnych artystów. 30 października br. tegoroczny laureat nagrody im. Oskara Kolberga, dudziarz Romuald Jędraszak zaprezentował się uczniom Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie. Towarzyszyła mu pani Katarzyna Hełpa-Liszkowska, etnolog i antropolog kultury.

czytaj więcej

dodano: 25-10-18

Spacer z historią

19 października br. grupa młodych oborniczan wzięła udział w pieszym rajdzie ulicami naszego miasta. Trasa nie była przypadkowa, ponieważ wiodła do miejsc przedstawionych w historycznym albumie „Powiatowe Miasto Oborniki 1925”. Dzięki staraniom Biblioteki Publicznej w Obornikach album ten ukaże się niebawem w wersji drukowanej, dostępnej wszystkim mieszkańcom.

czytaj więcej

dodano: 24-10-18

Uczniowie z Kowanówka pasowani na czytelników

We wtorkowy poranek, 23 października, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w uroczystości pasowania na czytelnika w Zespole Szkół Specjalnych w Kowanówku. Podczas tego spotkania dzieci za naszym pośrednictwem zapoznały się z zasadami wypożyczania książek. Usłyszały też historię o „Bałaganie w bibliotece” oraz wsparły bibliotekarki w recytacji znanego wszystkim wiersza „Lokomotywa”.

czytaj więcej

dodano: 22-10-18

Opowiastki dla małych uszu

22 października bibliotekę odwiedziła Joanna Wachowiak, autorka książek dla dzieci.

czytaj więcej

dodano: 19-10-18

Finał Akcji: Powstanie

W czwartek, 18 października, w foyer Teatru Polskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak wręczył nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu „Pamiątki z Powstania Wielkopolskiego”. Celem przedsięwzięcia było stworzenie cyfrowej kolekcji w wirtualnym muzeum historii Poznania CYRYL, składającej się z wszelkich wydarzeń, osób i faktów związanych z genezą, działaniami, uczestnikami i następstwami Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem przedsięwzięcia ogłoszonego z okazji stulecia wybuchu Powstania Wielkopolskiego było Wydawnictwo Miejskie Posnania, a partnerami głównymi Urząd Miasta Poznania i Urząd Marszałkowski w Poznaniu.

czytaj więcej

dodano: 18-10-18

Maluszki w świecie książek

Dziś naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Podczas zajęć słuchały krótkich wierszyków i piosenek związanych z tematyką jesienną, a później przy wsparciu pań wyklejały kolorowe grzyby. Miały też szansę na samodzielną zabawę z książką. Było to pierwsze z cyklu spotkań w ramach programu czytelniczego „Maluch w świecie książki”

czytaj więcej

dodano: 18-10-18

Strażackie Syreny

„Jedzie, jedzie straż ogniowa, trąbka gra. Sam komendant dziś prowadzi wóz...”. Podczas kolejnego koncertu z cyklu „Pan Lupa i przyjaciele w poszukiwaniu dźwięków”, przedszkolaki zwiedzały remizę w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie: czy u strażaków wszystko gra? Czy muzyka z remizy studzi zapał do pracy, czy raczej do niej zagrzewa?

czytaj więcej

dodano: 17-10-18

Teatralny wtorek w bibliotece

We wtorek, 16 października, naszą bibliotekę odwiedziły „Zajączki” z przedszkola „Bajeczka” w Obornikach. Przyjechały, aby zobaczyć spektakl w wykonaniu Studia Artystycznego Arlekin pt. „Żabi król”

czytaj więcej