Galeria

dodano: 17-02-14

Mądra Sowa w Poznaniu

O tym, że Poznań to ciekawe i tajemnicze miasto przekonały się dziś dzieci z Klubu Mądra Sowa. Pani Basia opowiadała dzieciom poznańskie legendy, opisywala zabytki, a nawet mówiła poznańska gwarą. Natomiast Weronika i Pati (z małą pomoca rodziców) opowiedziały nam o tym jak dzielnie kibicują Lechowi Poznań.

czytaj więcej

dodano: 17-02-14

Na falach eteru

12 lutego w Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy „Na falach eteru – wystawa kart QSL Stanisława Sawiaka. Oborniczanin jest miłośnikiem CB Radia, który za jego pomocą nawiązał kontakty ze stacjami w różnych stronach świata. W czasie swojej aktywności nawiązał łączność z 64 krajami na wszystkich kontynentach. W ciągu tych lat otrzymał wiele pięknych kart (QSL) od innych radiowców. Na ich odwrocie zawarta jest zawsze informacja o szczegółach dokonanej łączności. Kart jest bardzo dużo, nie wszystkie można było zaprezentować na wystawie, ale mamy nadzieję, że te przedstawione wzbudzą zainteresowanie. Zapraszamy do oglądania wystawy.

czytaj więcej

dodano: 17-02-14

Walentynki na wesoło

14 lutego sala naszej Biblioteki pękała w szwach. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność poznać członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec z zupełnie innej strony. Nasi poeci ujawnili talenty kabaretowe. Liczne skecze bardzo podobały się publiczności, która nagradzała występujących gromkimi brawami i salwami śmiechu. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego rodzaju występ i dziękujemy za miły, walentynkowy wieczór.

czytaj więcej

dodano: 04-02-14

Balik karnawałowy- Witamy ferie

3 lutego w naszej bibliotece odbył sie coroczny bal przebierańców. Wzięły w nim udział dzieci z Klubu Mądra Sowa, czytelnicy i rodzice. Głośna muzyka, ciekawe konkurencje i nagrody były atrakcją spotkania. Na uczestników czekał też poczestunek. Życzymy naszym czytelnikom bezpiecznych i niezapomnianych ferii.

czytaj więcej

dodano: 20-01-14

Kolędowanie z poezją

18 stycznia w kościele p.w. Św. Krzyża w Obornikach członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec zaprezentowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Towarzyszył im Tomasz Misterski, członek chóru Cantilena, który przedstawił zgromadzonej publiczności własną interpretacje najpiękniejszych polskich kolęd.

czytaj więcej

dodano: 20-01-14

Kolędowanie z poezją

W miniony piątek odbył się w naszej bibliotece kolejny wieczór poetycko-muzyczny. Tym razem członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności wiersze o tematyce świątecznej. W większości były to autorskie utwory wykonawców. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Ardente, pod dyrekcją Arlety Zmyślińskiej. Zespół działa przy Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 14-01-14

Zimowe bajeczki i zabawy

Dzisiaj odwiedziły nas dzieci ze Żłobka Miejskiego ze swoimi paniami. Spotkanie odbyło sie w ramach akcji czytelniczej Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 11-01-14

Koncert uczniów Aliny Forysiak

Jak co roku w styczniu w naszej bibliotece swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Aliny Forysiak. Koncert zatytułowany „Daje Ci moje granie i śpiewanie, mój maleńki Panie” zgromadził liczną widownię, która z przyjemnością wysłuchała wersji instrumentalnych, śpiewu kolęd , pastorałek i innych utworów związanych tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia.

czytaj więcej

dodano: 10-01-14

Kolędowanie w bibliotece

8 stycznia odbyło się w naszej bibliotece uroczyste kolędowanie. Sale biblioteki wypełnili mali czytelnicy i ich rodziny. Spotkanie cieszyło się ogromną popularnością. Mamy nadzieję, że na stałe wpisze się w kalendarz naszych imprez.

czytaj więcej

dodano: 31-12-13

Powstańcom Wielkopolskim w hołdzie

27 grudnia odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny Powstańcom Wielkopolskim w hołdzie. Wieczór został zorganizowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej