Galeria

dodano: 17-10-18

Teatralny wtorek w bibliotece

We wtorek, 16 października, naszą bibliotekę odwiedziły „Zajączki” z przedszkola „Bajeczka” w Obornikach. Przyjechały, aby zobaczyć spektakl w wykonaniu Studia Artystycznego Arlekin pt. „Żabi król”

czytaj więcej

dodano: 15-10-18

Biblioteka IDOLEM

Miło nam poinformować, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach została wyróżniona w ogólnopolskim konkursie IDOL i zdobyła pierwsze miejsce w kategorii placówka kultury. Konkurs organizowany jest przez Fundację Szansa dla Niewidomych i ma na celu promocję pozytywnych działań względem osób z dysfunkcjami wzroku.

czytaj więcej

dodano: 11-10-18

Mamy, bobasy i jabłka

Tematem przewodnim dzisiejszych warsztatów dla mam i bobasów były jabłka. Maluchy mogły wykorzystać je na wiele sposobów, z jedzeniem włącznie, a bezkarne używanie farbek to już była pełnia szczęścia. Nie zabrakło piosenek oraz wierszyków o jesiennych owocach które, jako gość specjalny, przeczytała pani Basia Zielińska. Tematem kolejnych zajęć będą liście. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 10-10-18

Wychowanie przez czytanie według Doroty Zawadzkiej

We wtorek, 9 października w Bibliotece Publicznej w Obornikach gościliśmy Dorotę Zawadzką, psycholog specjalizującą się w rozwoju i wychowaniu dzieci, prowadzącą popularny przed kilku laty program „Superniania”. Pani Dorota opowiadała o tym jak wychować miłośnika książek, i dlaczego czytanie oraz wybór dobrej literatury jest ważny. Poleciła także książki na wszelkie problemy i trudne tematy.

czytaj więcej

dodano: 09-10-18

Adaś i Adelka, czyli o literaturze, która bawiąc uczy

Jakub Skworz to młody pisarz znany czytelnikom obornickiej biblioteki z serii przygód o księżniczce Adeli. Napisał też bardzo nietypową „biografię” jednego z polskich wieszczów zatytułowaną „Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz”. 9 października mogliśmy osobiście poznać autora tego niezwykłego konceptu, i to w dwóch odsłonach.

czytaj więcej

dodano: 08-10-18

Antoniemu Małeckiemu w 105. rocznicę śmieci

5 października odbył się wykład poświęcony życiu i działalności wybitnego polskiego humanisty Antoniego Małeckiego. O licznych osiągnięciach patrona biblioteki, a także o jego dzieciństwie i skomplikowanych relacjach rodzinnych, opowiadał Zbigniew Adamczewski.

czytaj więcej

dodano: 06-10-18

Kodowanie w bibliotece

W piątek – 5 października odbyło się spotkanie szkoleniowe dla nauczycieli i bibliotekarzy pod tajemniczym tytułem: „Kodowanie w bibliotece”.

czytaj więcej

dodano: 05-10-18

Wernisaż wystawy w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki

W środę, 3 października w bibliotece miało miejsce uroczyste otwarcie wystawy fotografii studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Obornikach. Wystawa zdjęć wpisuje się w cykl wydarzeń zorganizowanych w ramach 4. Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki którego organizatorem jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu. Pokazane fotografie są efektem dwuletniej pracy grupy miłośników fotografii pod opieką Piotra Zarównego.

czytaj więcej

dodano: 03-10-18

Pierwszoklasiści z SP nr 4 poznawali bibliotekę

Początek października to bardzo dobry czas na zaprzyjaźnienie się z biblioteką. Wczoraj i dziś przekonali się o tym pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. Lekcje biblioteczne były świetną okazją do zapoznania się działalnością naszej instytucji i pomyszkowania w wypożyczalni. Dziękujemy za miłe odwiedziny.

czytaj więcej

dodano: 02-10-18

Oborniki z 1925 powrócą dzięki wyjątkowej publikacji

Biblioteka Publiczna w Obornikach otrzyma dofinansowanie w ramach programu „Kultura – Interwencje 2018. Etno Polska” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury na projekt pn. „Publikacja i promocja albumu Powiatowe Miasto Oborniki 1925”. Rozstrzygnięcie naboru nastąpiło w minionym tygodniu – spośród 648 złożonych wniosków, projekt obornickiej biblioteki uplasował się na 82. miejscu. Wysokość dofinansowania wyniesie 32 900,00 zł tj. niemal 93 % wartości projektu, przy wkładzie własnym wynoszącym 2 500,00 zł.

czytaj więcej