Galeria

dodano: 10-04-17

Poezjowanie

Jednym z punktów zadania \"Przystanek - Biblioteka Publiczna w Obornikach\" realizowanego w ramach Programu Partnerstwo dla książki były zajęcia z poezjoterapii , które nazwano przenośnie \"poezjowaniem\". Jak wiadomo, poezjoterapia przyczynia się do rozwoju wyobraźni i pozwala uwierzyć we własne możliwości. Mieli okazję przekonać się o tym uczestnicy spotkania, którzy z pojedynczych wyrazów, wyciętych z gazet, układali poetyckie teksty i złote myśli. Warsztaty przypadły wszystkim do gustu. Na pewno je powtórzymy. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-04-17

Spotkanie autorskie

6 kwietnia naszą bibliotekę odwiedziła Zofia Stanecka, autorka książek dla dzieci. Najbardziej znaną bohaterką, stworzoną przez pisarkę, jest Basia. Książki z przygodami tej kilkuletniej dziewczynki są jednymi z najchętniej wypożyczanych. W spotkaniu autorskim wzięły udział dzieci z przedszkola nr 4 Bajka w Obornikach, które chętnie słuchały fragmentów opowieści o Basi i jej rodzinie. Zofia Stanecka w przystępny sposób opowiedziała też przedszkolakom, w jaki sposób powstaje książka, od pomysłu autora aż do pojawienia się książki w księgarni, czy bibliotece. Pisarka podkreślała też jak ważna w pracy autora jest wyobraźnia i jak przy jej pomocy można tworzyć piękne opowieści, ale też ilustracje. Na koniec spotkania dzieci zamieniły się w małych ilustratorów.

czytaj więcej

dodano: 07-04-17

Cztery kobiety, trzy pokolenia

W kwietniu w obornickiej Bibliotece Publicznej swoje prace wystawiły Galina Lebiediewa, jej córki Olga Jakowenko i Natalia Jakowenko oraz wnuczka Julia Jakowenko. Galina Lebiediewa urodziła się w1947 r. we Lwowie. Zajmuje się malarstwem i grafiką. Ukończyła szkołę malarstwa we Lwowie i w Moskwie oraz Politechnikę Lwowską. Swoje prace wystawiała na międzynarodowych i krajowych wystawach w Tarnopolu, w Bułgarii i w Polsce. Na uwagę zasługują jej grafiki na korze brzozowej. Olga Jakowenko ur. 1974 r. w Tarnopolu na Ukrainie, ukończyła ASP we Wrocławiu. Posiada galerię malarstwa i grafiki w Goerlitz. Natalia Jakowenko - ur. 1972 we Lwowie, z wykształcenia ekolog, geochemik. Specjalizacja- miniatura (olej.) Julia Jakowenko ur. 2002 na Węgrzech. Uczennica ósmej klasy w Tarnopolu. Indywidualna wystawa w 2012 r. w Tarnopolu, W 2014 i 2015 r. udział w zbiorowych wystawach w Polanicy zdroju i Tarnopolu.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Stoły wielkanocne

Zapraszamy do zwiedzania wystawy stołów wielkanocnych. Ciekawe aranżacje stworzyły uczennice Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Objezierzu.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Papierowy Teatr Kamishibai

Bajeczka w bibliotece to program czytelniczy, który realizowaliśmy w ramach współpracy biblioteki z Przedszkolem nr 1 Bajeczka w Obornikach. Wczoraj i dzisiaj odbyły się ostatnie zajęcia z przedszkolakami. Dzieci poznały Papierowy Teatr Kamishibai. Dziękujemy paniom nauczycielkom i dzieciom za owocną współprace i miłe chwile, które z spędziliśmy wspólnie w bibliotece. Mamy nadzieję, że to początek przygody z naszą instytucją.

czytaj więcej

dodano: 04-04-17

Gawędy Małgorzaty Jarocińskiej

3 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się dwa spotkania z Małgorzatą Jarocińską. Pierwsze zadedykowane młodzieży miało tytuł Rotmistrz Pilecki najodważniejszy człowiek świata. Natomiast po południu dla dorosłej publiczności Małgorzata Jarocińska przeprowadziła gawędę o tym, jak dawniej w Polsce obchodzono Wielkanoc.

czytaj więcej

dodano: 28-03-17

Spotkanie z Mariuszem Kurcem

28 marca w ramach profilaktyki uzależnień odbyło się w naszej bibliot4ece spotkanie z Mariuszem Kurcem- pedagogiem, podróżnikiem, filmowcem. W spotkaniu brali udział uczniowie Gimnazjum nr 3 w Obornikach. Głównym celem działań Mariusza Kurca jest wsparcie i motywacja młodych ludzi, szukających własnej drogi życiowej, dawka pozytywnej energii, a także mnóstwo ciekawych informacji. Spotkanie zorganizowano ze środków Gminnego Ośrodka Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

czytaj więcej

dodano: 27-03-17

Z poezją przez życie

24 marca w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbył się kolejny wieczór poetycko muzyczny zorganizowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Oborniccy poeci świętowali Światowy Dzień Poezji. Wieczór poświęcony był pamięci poetki Jolanty Nowak-Węklarowej.

czytaj więcej

dodano: 27-03-17

IX Powiatowy Konkurs Recytatorski

25 marca po raz dziewiąty przystąpili do rywalizacji młodzi recytatorzy z powiatu obornickiego. W gościnnej siedzibie Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Oborniki odbył się w sobotę, 25 marca, konkurs recytatorski poświęcony twórczości dwojga poetów – Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty zatytułowany „Z marzeniami nam do twarzy...”. Jak co roku w szranki stanęła młodzież w dwu grupach wiekowych – gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

czytaj więcej

dodano: 20-03-17

Spotkanie literacko-muzyczne z sopranem w tle

Po raz kolejny naszą bibliotekę odwiedził pisarz Roman Pankiewicz. Tym razem przywiózł Mariannę Łabę - solistkę Filharmonii Lwowskiej, która występowała już w większości krajów europejskich, a także w USA i Kanadzie. Bardzo często zapraszana jest do naszego kraju - ostatni jej koncert odbył się 24 sierpnia 2016 na Festiwalu \"Muzyka w Starym Krakowie\". W wykonaniu artystki usłyszeliśmy wiele pięknych utworów muzycznych, począwszy od \"Ave Maria\" aż do standardów G. Gershwina. Mariannie Łabie akompaniował Igor Maceluch, wykładowca Wyższej Szkoły Muzycznej we Lwowie. Spotkanie dofinansował Ludowy Bank Spółdzielczy w Obornikach.

czytaj więcej