Galeria

dodano: 03-04-14

Warsztaty w bibliotece

Niecodzienne warsztaty odbyły się wczoraj w naszej bibliotece. Młodzież z Prywatnego Gimnazjum w Obornikach dowiedziała się \\\"Jak zjeść, ale nie najeść się wstydu\\\", natomiast dorośli otrzymali zaproszenie \\\"Do stołu\\\". Gimnazjaliści brali czynny udział w zajęciach, zgłębiali tajniki bon tonu, a także mieli okazje sprawdzić swoją wiedzę na temat prawidłowego ułożenia sztućców i naczyń na stole. Na dorosłych oprócz części teoretycznej czekała częśc praktyczna- układanie serwetek, które jak się okazuje jest prawdziwą sztuką. Warsztaty poprowadziła pani Małgorzata Kwiecińska z meżem.

czytaj więcej

dodano: 02-04-14

Dawnych wspomnień czar

W piątek 28 marca w naszej instytucji odbył się koncert Dawnych wspomnień czar. Najpiękniejsze tanga i walce w tradycyjnym wykonaniu. W wypełnionej po brzegi sali wystąpili: Bogdan Chołdrych- akordeon, Bernard Stieler- skrzypce i Antoni Żuromski- gitara. Artyści zebrali pozytywne recenzje od licznie zgromadzonej publiczności.

czytaj więcej

dodano: 31-03-14

Spotkanie z Wojciechem Sumlińskim

26 marca odbyło się spotkanie z polskim dziennikarzem śledczym Wojciechem Sumlińskim, autorem książek Kto naprawdę go zabił?, Z mocy nadziei, Z mocy bezprawia, Teresa Trawa Robot.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 marca w murach naszej biblioteki odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

Światowy Dzień poezji w Cafe Mania

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Literacki Wędrowiec czytali swoje wiersze w obornickiej restauracji Cafe Mania.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

Poezja Jana Twardowskiego

22 marca w kościele pw. Świętego Krzyża po raz kolejny wystąpili poeci z Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec, działającego przy naszej bibliotece. Tym razem tematem wieczoru poetyckiego była twórczość księdza Jana Twardowskiego. O oprawę muzyczną zadbał zespół ARDENTE po dyrekcją Arletty Zmyślińskiej. Zespół działa przy gimnazjum nr 3 w Obornikach, a tworzą go uczniowie i absolwenci tej szkoły. Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec reprezentowali: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Daria Zemło, Jolanta Staniszewska, Henryk Wojtysiak.

czytaj więcej

dodano: 21-03-14

Mądre Sowy i Czytelnicy witają wiosnę

Wczoraj punktualnie o 15.30 z budynku biblioteki wyruszył barwny korowód, a na jego czele Marzanna. Mądre Sowy, czytelnicy i panie bibliotekarki żegnali zimę. Różnobarwne gaiki powiewały na wietrze, a uczestnicy śpiewali piosenki i wykrzykiwali \"Odejdź, odejdź zimo zła, niech nam wiosna słonko da.\" Gdy marzanna popłynęła do morza uczestnicy wrócili do biblioteki na krótkie spotkanie i zabawy. Na każde dziecko czekała czekoladowa pszczółka i wiosenna kolorowanka. Dziękujemy serdecznie dzieciom, rodzicom, babciom, ciociom za tak liczne przybycie.

czytaj więcej

dodano: 21-03-14

Maluch w świecie książki

19 marca miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi ze Żłobka Miejskiego i paniami. Tym razem wspólnie witaliśmy wiosnę. Comiesięczne zajęcia prowadzone są w ramach programu czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 17-03-14

Bilet na podróż przez życie

14 marca w naszej instytucji odbył się wernisaż wystawy ilustracji i impresji rysunkowo-malarskich Anny Lidii Koper do tekstu znalezionego w internecie: „Bilet na podróż przez życie”. Życie jest niczym innym jak podróżą pociągiem, składającą się z wsiadania i wysiadania, naszpikowaną wypadkami, przyjemnymi niespodziankami oraz głębokimi smutkami.To tylko fragment tekstu, który posłużył pani Annie jako temat wielu prac malarskich i rysunkowych. Honorowy Patronat nad wystawą objął Starosta Obornicki i Burmistrz Obornik. Zapraszamy do oglądania wystawy.

czytaj więcej

dodano: 07-03-14

Dzień Kobiet w Mądrej Sowie

Wczoraj dzieci z Klubu Mądra Sowa odwiedziła krawcowa, pani Halina Bartol. Przedstawiła dzieciom tajniki swojego zawodu. Spotkanie miało miejsce z okazji Dnia Kobiet. Później chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia i podarowali im słodki upominek.

czytaj więcej