Galeria

dodano: 21-03-14

Maluch w świecie książki

19 marca miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi ze Żłobka Miejskiego i paniami. Tym razem wspólnie witaliśmy wiosnę. Comiesięczne zajęcia prowadzone są w ramach programu czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 17-03-14

Bilet na podróż przez życie

14 marca w naszej instytucji odbył się wernisaż wystawy ilustracji i impresji rysunkowo-malarskich Anny Lidii Koper do tekstu znalezionego w internecie: „Bilet na podróż przez życie”. Życie jest niczym innym jak podróżą pociągiem, składającą się z wsiadania i wysiadania, naszpikowaną wypadkami, przyjemnymi niespodziankami oraz głębokimi smutkami.To tylko fragment tekstu, który posłużył pani Annie jako temat wielu prac malarskich i rysunkowych. Honorowy Patronat nad wystawą objął Starosta Obornicki i Burmistrz Obornik. Zapraszamy do oglądania wystawy.

czytaj więcej

dodano: 07-03-14

Dzień Kobiet w Mądrej Sowie

Wczoraj dzieci z Klubu Mądra Sowa odwiedziła krawcowa, pani Halina Bartol. Przedstawiła dzieciom tajniki swojego zawodu. Spotkanie miało miejsce z okazji Dnia Kobiet. Później chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia i podarowali im słodki upominek.

czytaj więcej

dodano: 01-03-14

Bibliotekarki na XIII Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

Luty w naszej bibliotece minął na gorączkowym oczekiwaniu na kolejne Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem bibliotekarki Oddziału dla dzieci wzięły udział w szkoleniu w WBPiCAK w Poznaniu. Szkolenie poprowadziła animatorka Małgorzata Swędrowska. Po przejściu na teren Targów Poznańskich zachwycałyśmy się mnogością wydawnictw i przygotowanych atrakcji. O godzinie 13.00 nastąpiło uroczyste otwarcie XIII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży, w którym wzięła udział Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Wręczono nagrody Pegazika. Uhonorowano poetkę Krystynę Miłobędzką w kategorii Twórca ksiązki dla dzieci oraz Dorotę Grudę w kategorii Przyjaciel książki dla dzieci.

czytaj więcej

dodano: 01-03-14

Zakłady pracy, których już nie ma

TMZO zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu pierdoły o...Tym razem zgromadzeni w bibliotece goście wspominali nieistniejące zakłady pracy. Spotkanie rozpoczeło się wyswietleniem filmu z poczatku lat 90, który obrazował jak wiele zakladów pracy istniało w Obornikach. Zgromadzeni goście wpominali min. Fabrykę Mebli, Zakłady Mięsne, Metalplast i wiele innych. Ciekawostką była opowieśći Barbary Zielińskiej o przedszkolu nr 2 TIK TAK, które spaliło się w 2003 roku.

czytaj więcej

dodano: 27-02-14

Spotkanie DKK w Bibliotece Pedagogicznej

Ostatnie spotkanie DKK odbyło się w gościnnych murach Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach. Moderatorem spotkania była pani Ewa Klimasek pracownik biblioteki i członek DKK. Przy kawie i słodkościach dyskutowałyśmy o ksiażce Doris Lessing Lato przed zmierzchem. Na koniec spotkania miałysmy okazję poznać nowości ksiażkowe znajdujące się w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 17-02-14

Mądra Sowa w Poznaniu

O tym, że Poznań to ciekawe i tajemnicze miasto przekonały się dziś dzieci z Klubu Mądra Sowa. Pani Basia opowiadała dzieciom poznańskie legendy, opisywala zabytki, a nawet mówiła poznańska gwarą. Natomiast Weronika i Pati (z małą pomoca rodziców) opowiedziały nam o tym jak dzielnie kibicują Lechowi Poznań.

czytaj więcej

dodano: 17-02-14

Na falach eteru

12 lutego w Bibliotece Publicznej odbył się wernisaż wystawy „Na falach eteru – wystawa kart QSL Stanisława Sawiaka. Oborniczanin jest miłośnikiem CB Radia, który za jego pomocą nawiązał kontakty ze stacjami w różnych stronach świata. W czasie swojej aktywności nawiązał łączność z 64 krajami na wszystkich kontynentach. W ciągu tych lat otrzymał wiele pięknych kart (QSL) od innych radiowców. Na ich odwrocie zawarta jest zawsze informacja o szczegółach dokonanej łączności. Kart jest bardzo dużo, nie wszystkie można było zaprezentować na wystawie, ale mamy nadzieję, że te przedstawione wzbudzą zainteresowanie. Zapraszamy do oglądania wystawy.

czytaj więcej

dodano: 17-02-14

Walentynki na wesoło

14 lutego sala naszej Biblioteki pękała w szwach. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność poznać członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec z zupełnie innej strony. Nasi poeci ujawnili talenty kabaretowe. Liczne skecze bardzo podobały się publiczności, która nagradzała występujących gromkimi brawami i salwami śmiechu. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego rodzaju występ i dziękujemy za miły, walentynkowy wieczór.

czytaj więcej

dodano: 04-02-14

Balik karnawałowy- Witamy ferie

3 lutego w naszej bibliotece odbył sie coroczny bal przebierańców. Wzięły w nim udział dzieci z Klubu Mądra Sowa, czytelnicy i rodzice. Głośna muzyka, ciekawe konkurencje i nagrody były atrakcją spotkania. Na uczestników czekał też poczestunek. Życzymy naszym czytelnikom bezpiecznych i niezapomnianych ferii.

czytaj więcej