Aktualności

dodano: 03-02-23

Ferie w filiach

Przez cały tydzień w naszych filiach w Objezierzu, Ocieszynie, Rożnowie i Popówku można było miło spędzić zimowe przedpołudnia grając w "planszówki". A już od najbliższego poniedziałku gramy w Obornikach. Zapraszamy od 6 do 10 lutego, w godz. od 10.00 do 15.00.

czytaj więcej

dodano: 24-01-23

Dofinansowanie dla biblioteki

Informujemy, że Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach otrzymała dofinansowanie w ramach działania "Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność " objętego Priorytetem 4. Zwiększenie zatrudnienia i spójności terytorialnej, zawartym w Programie Operacyjnym "Rybactwo i Morze".

czytaj więcej

dodano: 31-01-23

Propozycja na ferie

Z pierwszym dniem lutego zapraszamy dzieci z opiekunami na cykl spotkań ze znanym i lubianym papierowym teatrem kamishibai. Codziennie o godz. 12.00 przedstawimy inną opowieść. Wstęp wolny. Nie obowiązują zapisy.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

Nowa wystawa w bibliotece!

Zapraszamy na wystawę pt. „Historiæ Animalium. Zwierzęta na kartach starodruków”. Na 78 ilustracjach przedstawiamy proces kreowania się nowożytnej wiedzy przyrodniczej. Poprzez wystawę można prześledzić tendencje, jakie nastąpiły w dokumentowaniu przyrody na przestrzeni trzech wieków, od XVI do XVIII.

czytaj więcej

dodano: 25-01-23

Luty w bibliotece

Środek zimy to idealna pora na to, by zajrzeć do biblioteki (zresztą, każda pora jest na to dobra:) Zapraszamy po książki oraz na wydarzenia, które dla Was przygotowaliśmy. Szczegóły na plakatach.

czytaj więcej

dodano: 30-01-23

Bobasy znowu w bibliotece

Pierwsze w tym roku kalendarzowym zajęcia z cyklu "Bobas w bibliotece", zgromadziły w czwartkowy poranek 26 stycznia, grupę najmłodszych czytelników.

czytaj więcej

dodano: 26-01-23

Styczniowe spotkanie DKK

"Z Nowym Rokiem, nowym krokiem". Czy jakoś tak. Ale jeśli coś jest dobre, to chyba nie warto tego zmieniać. Tak jest z naszym DKK - formuła pozostaje stała, tylko książka co miesiąc inna (i ciasto do kawy;) Wczoraj omawiałyśmy pierwszą część dyptyku "Makowa spódnica" Zofii Mąkosy. Autorka zaskarbiła sobie sympatię większości klubowiczek trylogią o wendyjskiej winnicy. Teraz też nas nie rozczarowała.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

Styczniowe spotkanie MDKK

Poniedziałkowe, ponure popołudnie 23 stycznia rozweseliła nam dyskusja o książce Linn Skåber pt. "Młodość. Zwierzenia nastolatków". Pamiętnikowa narracja opisująca zarówno radości i marzenia, jak i problemy współczesnych młodych ludzi wzbudziła zachwyt wśród klubowiczów.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

Czytelnicze podsumowanie roku 2022

Wśród czytelników odwiedzających wypożyczalnię dla dorosłych największym zainteresowaniem cieszyły się powieści obyczajowe i kryminały. Najchętniej wybierano książki polskich autorów takich jak: Ałbena Grabowska, Magdalena Witkiewicz, Gabriela Gargaś, Joanna Jax, Karolina Wilczyńska i Robert Małecki. Spośród pisarzy zagranicznych największą popularnością cieszyły się książki Kristin Harmel, Lucindy Riley i Nicholasa Sparksa.

czytaj więcej

dodano: 21-01-23

Dołącz do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Z początkiem nowego roku zachęcamy do przyłączenia się do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

czytaj więcej