Aktualności

dodano: 25-06-24

Uwaga!

Zmiana godzin obowiązuje od 29 czerwca do 31 sierpnia 2024 r.

czytaj więcej

dodano: 05-07-24

Wrzutnie z Budżetu Obywatelskiego już przed biblioteką!

A oto i one! Wrzutnie książek właśnie pojawiły się przed Biblioteką Publiczną w Obornikach oraz filią biblioteki w Rożnowie. Jednymi z pierwszych użytkowników byli nasi stali czytelnicy - Burmistrz Obornik Tomasz Szrama oraz Sołtys Rożnowa Barbara Bacic-Gaertner. Urządzenia zostały zakupione w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego, na który to projekt licznie głosowali nasi Czytelnicy. Bardzo Wam za to dziękujemy.

czytaj więcej

dodano: 02-07-24

Wystawa poświęcona Włodzimierzowi Bonawenturze Krzyżanowskiemu

W połowie czerwca, w Rożnowie odbył się Piknik Historyczny upamiętniający 200. rocznicę urodzin Włodzimierza Bonawentury Krzyżanowskiego - inżyniera, polityka, dowódcy wojskowego i uczestnika wojny secesyjnej.

czytaj więcej

dodano: 01-07-24

Wernisaż wystawy "3 pokolenia"

W piątek, 28 czerwca, w bibliotece odbył się wernisaż wystawy "3 pokolenia", na którą złożyły się prace twórczej, obornickiej rodziny Kaczmarków i Żmudzkich.

czytaj więcej

dodano: 27-06-24

Czerwcowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Taka sobie niepozorna książeczka... niby powieść, ale gabarytowo zbliżona do noweli, opowiastka na jedno popołudnie (i to niecałe). Ale nie dajmy się zwieść! Mette Eike Neerlin zaserwowała nam duuuużo treści, w bardzo skondensowanej formie. Bez jednego zbędnego zdania.

czytaj więcej

dodano: 26-06-24

W starym młynie

Takich tłumów młyn Dahlmanna nie widział już dawno. Wszyscy, którzy w sobotę, 22 czerwca, zdecydowali się zajrzeć do tego zabytkowego budynku, z pewnością się nie zawiedli. Biblioteka Publiczna, z okazji tegorocznych Dni Obornik, zaaranżowała I piętro pokazując fragmenty swoich najciekawszych wystaw („Powiatowe Miasto Oborniki 1925” oraz „Dawne mapy Oborniki i okolic”), a także najnowszą ekspozycję poświęconą Włodzimierzowi Bonawenturze Krzyżanowskiemu.

czytaj więcej

dodano: 26-06-24

Obornickie krajobrazy

Obornickie krajobrazy malowane słowem i piosenką – tego doświadczyła licznie zebrana publiczność podczas wieczoru poetycko-muzycznego, który odbył się 20 czerwca w bibliotece. Artyści prezentowali wiersze autorstwa Barbary Zielińskiej, Henryka Wojtysiaka i Marii Kogut nawiązujące do naszej „małej ojczyzny”.

czytaj więcej

dodano: 26-06-24

Konferencja "Józef Ignacy Kraszewski - Antoni Małecki. Miejsca wspólne" - relacja

Literackość Objezierza powróciła, i to w najlepszym znaczeniu tego słowa. W dniach 18-19 czerwca 2024 r. odbyła się konferencja naukowa poświęcona Józefowi Ignacemu Kraszewskiemu oraz Antoniem Małeckiemu przygotowana wspólnie z Biblioteką Raczyńskich, a w szczególności, z działającą w strukturach tej instytucji Pracownią-Muzeum J. I. Kraszewskiego.

czytaj więcej

dodano: 21-06-24

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

W czwartkowe popołudnie zakończyliśmy rok szkolny w ramach MDKK. Tym razem dyskusje o książkach odbywały się w przytulnych wnętrzach restauracji "Mania Cafe". Głównym tematem rozmów była książka pt. "Drzewo kłamstw". Opowieść o intrygach i tajemnicy, wielokrotnie nagradzanej autorki Frances Hardinge, zdecydowanie trafiła w gusta naszych klubowiczów.

czytaj więcej

dodano: 20-06-24

Zapraszamy do starego młyna

W sobotę, w ramach Dni Obornik, biblioteka rozgości się w Młynie Dahlamanna. Na odwiedzających będą czekały wystawy, prezentacje i animacje, dla których wspólnym mianownikiem będzie historia naszego regionu; Będzie można zrobić sobie wyjątkowe zdjęcie rodzinne w stylu retro.

czytaj więcej