Aktualności

dodano: 26-01-21

2021 - rok Stanisława Lema

W naszej bibliotece trwa wystawa pt. „Ocean” stworzona na podstawie powieści Stanisława Lema „Solaris”. Ekspozycja zawiera fragmenty tekstów Lema oraz kompozycje graficzne inspirowane opisami nieodgadnionego tworu. Autorką wystawy jest Justyna Polakowska. Ekspozycja będzie dostępna przez ponad dwa miesiące. Przypominamy tym samym, że Sejm ustanowił rok 2021 Rokiem Stanisława Lema

czytaj więcej

dodano: 15-12-20

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 14-12-20

Najpiękniejsze Kalendarze Adwentowe

Od 8 grudnia w holu biblioteki można oglądać prace plastyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 17-11-20

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu. IBUK Libra już dostępny!

Nasza biblioteka wykupiła dostęp do publikacji w IBUK LIBRA. Jest to wirtualna biblioteka, która udostępnia książki w formie e-book.

czytaj więcej

dodano: 15-01-21

MDKK w Internecie

W czwartkowe popołudnie 22 października z powodu ograniczeń epidemicznych członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyli spotkanie online. Była to okazja nie tylko do wymiany czytelniczych spostrzeżeń i lekturowych emocji, ale także szansa na pokazanie naszych domowych biblioteczek.

czytaj więcej

dodano: 19-10-20

Lwów nieSENTYMENTALNIE

Wystawa zdjęć Piotra Zarównego "Lwów nieSENTYMENTALNIE" w ramach piątego Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki została otwarta. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 6 listopada. Zapraszamy

czytaj więcej

dodano: 24-09-20

Czytelnicze dyskusje w plenerze

Wczoraj (23.09.2020 r.) odbyło się drugie w historii plenerowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Przyjemna aura i jesienna sceneria bibliotecznego skweru była idealnym tłem dla dyskusji o dobrej lekturze.

czytaj więcej

dodano: 14-09-20

U progu jesieni, żegnaliśmy lato

Z Poetyckim Wędrowcem żegnaliśmy lato i witaliśmy jesień.

czytaj więcej

dodano: 04-09-20

Narodowe czytanie

Pasjonaci słowa pisanego wzięli dziś udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Narodowe czytanie" organizowanej pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczna, dziewiąta edycja poświęcona była "Balladynie" Juliusza Słowackiego.

czytaj więcej