Aktualności

dodano: 11-04-22

Uwaga!

czytaj więcej

dodano: 29-03-22

Kwiecień w bibliotece

Sobota z japońskim komiksem, wieczór poetycki, wystawy, warsztaty, spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki... sprawdźcie co w nadchodzącym miesiącu będzie się działo w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 01-04-22

"Magda" na DKK

Można jej nie lubić i można krytykować. Można. Ale można też podziwiać, uwielbiać i z zapartym tchem śledzić wszelkie jej poczynania medialne. A jakże! Jedno jest pewne – wobec Magdy Gessler (bo o niej tu mowa) trudno przejść obojętnie. „Polaryzacja uczuć” będzie chyba najwłaściwszym podsumowaniem dyskusji obornickiego DKK nad autobiografią „Magda”. Książka napisana przez prowadzącą „Kuchenne rewolucje” wspólnie z Dominikiem Linowskim może nie zachwyciła nas stylem, ale z pewnością rzuciła nowe (choć mocno subiektywne) światło na niektóre fakty z życia restauratorki. Kolejne spotkanie DKK już 27 kwietnia. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 08-04-22

Pierwszy escape room w bibliotece

Śródziemie na dłużej zagościło w murach naszej biblioteki. A to wszystko za sprawą cieszącego się w czasie sobotniej imprezy, ogromną popularnością escape roomu. Zabawa w „pokoju zagadek” była oparta na powieści „Hobbit, czyli tam i z powrotem” J.R.R. Tolkiena.

czytaj więcej

dodano: 05-04-22

Bobasy wróciły do biblioteki

We wtorkowy poranek (5 kwietnia) po zimowo-pandemicznej przerwie w bibliotece ponownie odbyły się zajęcia dla mam i bobasów.

czytaj więcej

dodano: 29-03-22

Sobota z Tolkienem

Fantastyka łączy pokolenia! Przekonaliśmy się o tym ruszając w pełną przygód podróż do Śródziemia, krainy wykreowanej przez pisarza Johna R.R Tolkiena. A to za sprawą kolejnego spotkania z cyklu Fantastyczna sobota w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 29-03-22

Konkurs wiedzy o Tolkienie - znamy laureatów!

Złoto jest dla zuchwałych, a biblioteczne konkursy wiedzy... dla naprawdę odważnych! Przekonaliśmy się o tym w minioną Sobotę z Tolkienem, podczas której odbył się Powiatowy Konkurs Czytelniczy pn. Jak dobrze znasz „Hobbita” i „Władcę Pierścieni”? W szranki stanęło 7 zawodników, których zadaniem było rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru.

czytaj więcej

dodano: 23-03-22

26 marca - Sobota z Tolkienem! Zapraszamy

W najbliższą sobotę obornicka biblioteka przeniesie się do Śródziemia - świata fantasy, który stworzył J. R. R. Tolkien i osadził w nim kultowe powieści takie jak Hobbit czy Władca Pierścieni. Na sobotnim spotkaniu nauczymy się podstaw tajemniczego języka elfów, spróbujemy intrygujących śródziemnych przekąsek, zagramy w gry i zabawy sympatycznych hobbitów oraz sfotografujemy się na tolkienowskiej ściance.

czytaj więcej

dodano: 23-03-22

Meksyk kobiecym okiem - spotkanie z Katarzyną Nowak

W czwartkowy wieczór, 17 marca, mieliśmy szansę poczuć się jak mieszkańcy tajemniczego i kontrastowego Meksyku. A to za sprawą Katarzyny Nowak - oborniczanki, dla której Meksyk przez kilka lat był domem.

czytaj więcej

dodano: 23-03-22

Wiosenne Kamishibai ze Żłobkiem Miejskim

W ramach współpracy ze Żłobkiem Miejskim odbyło się kolejne spotkanie z najmłodszymi czytelnikami. Tym razem przenieśliśmy się w świat kolorów i teatru Kamishibai, by wspólnie oczekiwać wiosny. Następne spotkanie już w kwietniu.

czytaj więcej