Aktualności

dodano: 13-01-23

Spotkanie autorskie z Babą, czyli Kamillą Placko-Wozińską

W czwartek, 12 stycznia, w bibliotece gościliśmy Kamillę Placko-Wozińską, felietonistkę "Gazety Poznańskiej" i "Głosu Wielkopolskiego". Dziennikarka promowała swoją książkę "Tydzień Baby, czyli SETKA na Jubileusz" będącą zbiorem stu najlepszych tekstów, które ukazały się na łamach prasy. Spotkanie prowadził Wiesław Kot.

czytaj więcej

dodano: 09-01-23

Zapraszamy na spotkanie autorskie

Już w najbliższy czwartek, 12 stycznia, o godz. 18.00, w bibliotece odbędzie się spotkanie z Kamillą Placko-Wozińską, autorką książki "Tydzień Baby, czyli SETKA na Jubileusz". Spotkanie poprowadzi znany publicysta – Wiesław Kot.

czytaj więcej

dodano: 29-12-22

Informacja

Dnia 31.12.2022 (sobota) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 17-01-23

Powstańcom Wielkopolskim Cześć i Chwała

27 grudnia w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbyła się wieczornica patriotyczna zatytułowana „Powstańcom Wielkopolskim Cześć i Chwała”. Spotkanie zostało przygotowane przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec i miało niezwykle podniosły charakter. Wiersze prezentowali: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak i Bartosz Barszcz.

czytaj więcej

dodano: 21-12-22

Informacja

czytaj więcej

dodano: 21-12-22

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach oraz Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" zapraszają na spotkanie poświęcone 104. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Wydarzenie pn. "Powstańcom Wielkopolskim cześć i chwała!" odbędzie się we wtorek, 27 grudnia, o godz. 18.00, w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 19-12-22

Kolędujmy, bo już czas

I jeszcze jedno miłe, przedświąteczne spotkanie. W miniony piątek, 16 grudnia, członkowie Towarzystwa Literackiego „Poetycki Wędrowiec” (działającego przy Bibliotece Publicznej w Obornikach), gościli z programem poetycko-muzycznym w Dziennym Domu Seniora "Jagiellonka".

czytaj więcej

dodano: 16-12-22

Poezja na Boże Narodzenie

Poezja na Boże Narodzenie wybrzmiała w czwartek, 15 grudnia, w Kościele Świętego Krzyża. Na krótkie spotkania ze strofami, kolędami i życzeniami zaprosiliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach. Tematem przewodnim było oczekiwanie na "najpierwszą z pierwszych gwiazd" oraz tradycje wigilijne. Bardzo dziękujemy wszystkim dzielnym grupom za uczestnictwo.

czytaj więcej

dodano: 15-12-22

Świątecznie na DKK

Przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki to już tradycja. A ponieważ tradycję warto pielęgnować, wczorajsze popołudnie pełne było miłych akcentów, korzennych przysmaków i drobiazgów od Gwiazdora (albowiem byłyśmy naprawdę grzecznymi czytelniczkami;).

czytaj więcej