Aktualności

dodano: 13-09-23

Wrześniowe gry planszowe

Soboty z grami planszowymi powróciły po wakacyjnej przerwie. Letnia pogoda nie zniechęciła stałych uczestników spotkań, którzy schronili się przed upałami w bibliotece i miło spędzili czas na rozgrywkach. Kolejna okazja już za miesiąc. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 30-08-23

Uwaga!

Od poniedziałku, 4 września, wracamy do zwyczajowych godzin otwarcia biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 06-09-23

Wystawa fotografii Natalii Szewczyk

W miniony piątek, 1 września, w naszej bibliotece odbyło się niezwykłe wydarzenie. Wernisaż wystawy prac Natalia Szewczyk Fotografia był punktem kulminacyjnym zainicjowanego przez nią projektu. Kobiety, których wizerunek został uwieczniony na pięknych, klimatycznych zdjęciach to: Karolina, Kasia, Asia, Ania, Justyna, Dominika, Ola, Dominika, Sława, Milena, Asia i Ola. Każda z nich reprezentuje wewnętrzną radość, siłę oraz chęć życia.

czytaj więcej

dodano: 01-09-23

Wakacyjne MDKK

Wakacyjny MDKK „Wielki Strażnik Biblioteki” Izumi Mitsu był tematem letniego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Obornikach. Było to pierwsze spotkanie z mangą, czyli japońskim komiksem na forum MDKK i z radością możemy ten czytelniczy eksperyment, zaliczyć do udanych.

czytaj więcej

dodano: 31-08-23

Sierpniowe spotkanie DKK

"Ciche wody" Sarah Moss to jedna z tych książek, które po przeczytaniu nie wzbudzają większego entuzjazmu. Niby to thriller, ale nie do końca. Wartkiej fabuły brak, zbrodni na horyzoncie też nie widać. Nudy...? Otóż nie. Dawno na Dyskusyjnym Klubie Książki nie było tak ciekawej rozmowy.

czytaj więcej

dodano: 22-08-23

Wrzesień w bibliotece

Wrzesień zaczniemy z przytupem. Już pierwszego dnia tego miesiąca odbędzie się wernisaż wystawy fotograficznej Natalii Szewczyk połączony z premierą Kalendarza Amazonek 2024. A co dalej?

czytaj więcej

dodano: 30-06-23

EmpikGo w naszej bibliotece

Jeśli jesteście miłośnikami ebooków, audiobooków czy podcastów zachęcamy do skorzystania z interesującej oferty platformy Empik Go.

czytaj więcej

dodano: 30-06-23

Kronika rzeczy małych

W upalny czerwcowy wieczór wybraliśmy się w liryczną podróż. Stało się to za sprawą poetki Marii Kogut, która promowała swój najnowszy tomik poezji zatytułowany Kronika rzeczy małych.

czytaj więcej

dodano: 26-06-23

Wakacyjne godziny otwarcia biblioteki

Wszystkim Czytelnikom naszej biblioteki życzymy lata wypełnionego po brzegi pięknymi chwilami i niezapomnianymi przygodami.

czytaj więcej

dodano: 29-06-23

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki w letniej scenerii

W środowe popołudnie 28.06 w gościnnych progach lokalu Mania Cafe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się z zdecydowanie letnią scenerią w tle. Tym razem omówiliśmy jak się okazało dość kontrowersyjną dla niektórych z nas powieść pt. „Kiedy pan Piecho gryzie”, Briana Conaghana. Historia nastoletniego chłopca - Dylana, który oprócz wszelkich młodzieżowych problemów i rozterek zmaga się z niemałym bagażem dodatkowych komplikacji.

czytaj więcej