Aktualności

dodano: 19-12-14

INFORMACJA

27 grudnia (sobota) biblioteka będzie nieczynna.

czytaj więcej

dodano: 19-12-14

INFORMACJA

24 grudnia biblioteka będzie czynna do godz. 12.00.

czytaj więcej

dodano: 22-12-14

Kuligiem na Święta

19 grudnia odbył się w naszej bibliotece ostatni w tym roku wieczór poetycko-muzyczny. Tym razem członkowie Towarzystwa Poetyckiego Literacki Wędrowiec przedstawili zgromadzonej publiczności poezje o tematyce bożonarodzeniowej. Wspólny śpiew kolęd i serdeczne życzenia sprawiły, że w bibliotece czuć było zbliżające się Boże Narodzenie.

czytaj więcej

dodano: 19-12-14

Zapraszamy do biblioteki

W naszej bibliotece panuje świąteczny nastrój. Mamy piękną choinkę, słuchamy kolęd i oglądamy wystawę prac uczniów Gimnazjum nr 3. Zapraszamy do zwiedzania wystawy,a wieczorem na występ poetów z Literackiego Wędrowca.

czytaj więcej

dodano: 16-12-14

Między kroplami deszczu

12.12 odbył się w Bibliotece Publicznej w Obornikach wieczór poetycko-muzyczny promujący najnowszy tomik poezji Marii Kogut Między kroplami deszczu. Wśród kolorowych parasoli w serdecznej, przyjacielskiej atmosferze Członkowie Poetyckiego Wędrowca Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Henryk Wojtysiak, Antoni Pawłowski czytali wybrane wiersze autorki. Maria Kogut ciekawostkami i wspomnieniami ze swojego twórczego życia świetnie uzupełniła całość spotkania. Deszczowe piosenki śpiewali Alicja Jastrząbek i Czesław Karolczak. Gościnnie wystąpił jak zawsze bardzo mile widziany Tomasz Misterski. Członek chóru Cantilena zaśpiewał ulubione utwory Marii Kogut. Prawdziwą niespodzianką był występ Zofii Pytel-Król. Deszczowa aura za oknami sprzyjała tytułowi wieczoru.

czytaj więcej

dodano: 02-12-14

ROK TRZNADLA

Zapraszamy do zwiedzania wystawy zorganizowanej z okazji roku trznadla. Prezentowane są na niej prace plastyczne dzieci ze szkół w Szamotułach, Sycynie, Objezierzu, Chrustowie (we współpracy z Kołem Łowieckim Szarak w Popówku).

czytaj więcej

dodano: 27-11-14

Sławomi Koper w naszej bibliotece

21 listopada gościem naszej biblioteki Sławomir Koper, historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie, Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia. Spotkanie sfinansował Instytut Książki.

czytaj więcej

dodano: 21-11-14

Na tropach Mickiewicza w Wielkopolsce

We wtorkowy wieczór gościem biblioteki była Elżbieta Lijewska, dokumentalista, pracownik naukowy UAM, redaktor książki „Na tropach Adama Mickiewicza w Wielkopolsce”. Tematem spotkania był przede wszystkim pobyt wieszcza na Ziemi Obornickiej, a więc w Łukowie i w Objezierzu. Wspomniano również o przeprawie Mickiewicza przez Prosnę, o roli Józefa Grabowskiego, o legendzie literackiej Objezierza oraz o relacji R.O. Spaziera, pierwszego podróżnego, który wędrował śladami Mickiewicza po Wielkopolsce już w 1833 r. Odwiedziny w Wielkim Księstwie Poznańskim miały być krótkim epizodem w życiu Mickiewicza, Wielkopolanie zatrzymali go jednak aż na siedem miesięcy.

czytaj więcej

dodano: 10-11-14

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie Sławomir Koper, historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie, Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia. Spotkanie odbędzie się 21 listopada (piątek) o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 13-11-14

Dla Ciebie Polsko

12 listopada w Bibliotece Publicznej odbył się koncert pieśni patriotycznych pt. Dla Ciebie Polsko. Wykonawcami byli Bernard Stieler, Bogdan Chołdrych, Antoni Żuromski. Wiersze o Ojczyźnie czytali członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak. Sala biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca, a wzruszona publiczność razem z artystami śpiewała piosenki takie jak: „O mój rozmarynie”, Gdy szedłem raz od Warty”, „Pałacyk Michla”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”.

czytaj więcej