Aktualności

dodano: 18-05-15

Wieczór poetycko-muzyczny

W sobotę, 16 maja odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Życie i przemijanie w poezji Henryka Wojtysiaka. Wieczór odbył się w kościele pw. Św. Krzyża w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Tydzień Bibliotek

Tegoroczny Tydzień Bibliotek przebiegał pod hasłem WYBIERAM BIBLIOTEKĘ. Trwał od 8-15 maja. Z tej okazji Dyrekcja i pracownicy biblioteki przygotowali wiele atrakcji dla swoich czytelników (spotkanie dla dzieci i rodziców z pisarzem Pawłem Beręsewiczem, spotkanie dla czytelników dorosłych z Moniką Oleksa). Oprócz tego odbyły się lekcje biblioteczne w których wzięły udział dzieci z Przedszkoli: Kolorowe Nutki, Przedszkola Zaczarowanego, Przedszkola Bajka Przedszkola Rupaki. Licznie tez napłynęły do biblioteki życzenia z okazji Dnia Bibliotekarza, za które Dyrekcja i pracownicy serdecznie dziękują. W ramach Tygodnia Bibliotek odbyły się też uroczyste zakończenia Programów Czytelniczych Książkowe Moliki.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Spotkanie autorskie

13 maja w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie autorskie. W ramach Tygodnia Bibliotek, odwiedziła nas pisarka Monika Oleksa.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Moliki książkowe

Dobiegł końca nasz Program Czytelniczy Maluch w świecie książki. Dzieci ze Żłobka Miejskiego otrzymały dziś odznaki MOLIK KSIĄŻKOWY. Dziękujemy za współpracę Dyrekcji i Pracownicom Żłobka Miejskiego w Obornikach. Pozdrawiamy dzieci i rodziców, życząc wszystkiego najlepszego i oczywiście zapraszamy do naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 14-05-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

Serdecznie zapraszamy Panie zainteresowane rozwojem osobistym na kolejne spotkanie Kobiecego Kręgu, w przyszły czwartek (21 maja o godz. 18.00 – 20.00). Temat warsztatu: Gdy za dużo na Twej głowie... zwolnij tempo i odpocznij sobie!

czytaj więcej

dodano: 12-05-15

Spotkanie autorskie dla dzieci i rodziców

11 maja naszą bibliotekę odwiedził Paweł Beręsewicz. Pisarz urodził się w 1970 roku w Warszawie. Jest autorem, powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, a także tłumaczem i leksykografem. Ukończył anglistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Przez pewien czas uczył angielskiego w warszawskim liceum im. Reytana. Od 2004 roku współpracuje z krakowskim wydawnictwem „Skrzat”. Nakładem tego wydawnictwa ukazała się między innymi seria książek o rodzinie Ciumków oraz powieść Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek. Od 2007 roku wydaję również w łódzkim wydawnictwie „Literatura”. Owocem tej współpracy są między innymi Tajemnica człowieka z blizną, Kiedy chodziłem z Julką Maj oraz Wszystkie lajki Marczuka. Jego książki były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane w prestiżowych konkursach literackich. Paweł Beręsewicz spotkał się z najmłodszymi czytelnikami i ich rodzicami. Autor rozmawiał z dziećmi o swoich książkach, zadawał wiele pytań, ale tez z chęcią odpowiadał na dociekliwe pytania dzieci. Uczestnikom bardzo podobało się spotkanie, a szczególnie picie z autorem kawki i herbatki „na niby”. Spotkania autorskie dla czytelników należą do tradycji naszej biblioteki. Chcemy dzięki temu rozwijać pasje czytelnicze od najmłodszych lat.

czytaj więcej

dodano: 08-05-15

Tydzień z beletrystyką

Miło nam poinformować, że w terminie od 8 do 15 maja wydawnictwo PWN uruchomi bezpłatnie dla konsorcjum IBUK Libra książki z dziedziny beletrystyki. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

czytaj więcej

dodano: 06-05-15

Spotkanie autorskie dla dzieci i rodziców

11 maja w naszej bibliotece odbędzie się spotkanie autorskie z Pawłem Beręsewiczem, autorem powieści, opowiadań, wierszy dla dzieci. Zapraszamy serdecznie 11 maja godz. 16.00.

czytaj więcej

dodano: 06-05-15

Zapraszamy na spotkanie autorskie

Pisarka Monika Oleksa będzie gościć w naszej bibliotece 13 maja o godz. 18.00. Zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 27-04-15

INFORMACJA

Dnia 2 maja (sobota) biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej