Aktualności

dodano: 10-11-23

Pierwsza klasa w bibliotece

Wczoraj - 9 listopada 2023 r., odwiedziła nas klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach. Pierwszoklasiści wzięli udział w lekcji poświęconej bajkom, książkom oraz pracy bibliotekarza. Chętnie słuchali i z jeszcze większym zaangażowaniem opowiadali o własnych czytelniczo-bajkowych upodobaniach.

czytaj więcej

dodano: 07-11-23

ZAPRASZAMY NA KONCERT

Już w najbliższy piątek, 10 listopada, w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbędzie się koncert "Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy" w wykonaniu Witolda Żuromskiego. Serdecznie zapraszamy na to wydarzenie.

czytaj więcej

dodano: 10-11-23

Spotkanie z poetą Adamem Bolesławem Wierzbickim

8 listopada w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się jedno z wydarzeń w ramach 46. Międzynarodowego Listopada Poetyckiego. Naszym gościem był poeta, pisarz i dziennikarz Adam Bolesław Wierzbicki, który spotkał się z młodzieżą z Liceum Ogólnokształcącego w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 07-11-23

Komiksowo w bibliotece

Dziś bibliotekę odwiedziła klasa V a ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach. Podczas spotkania rozmawialiśmy o tym dlaczego warto czytać komiksy, w jaki sposób można je tworzyć i co może być inspiracją do ich powstawania.

czytaj więcej

dodano: 07-11-23

Poetyckie Zaduszki - relacja

Nastrój i zadumę pierwszych dni listopada uzupełnił w obornickiej bibliotece poetycko-muzyczny wieczór wspomnień. Mimo jesiennej, deszczowej pogody publiczność nie zawiodła twórców wydarzenia, czyli Towarzystwa Literackiego "Poetycki Wędrowiec" oraz zaproszonych gości.

czytaj więcej

dodano: 31-10-23

ZAPRASZAMY

Już w najbliższy piątek, 3 listopada, o godz. 18.00, w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbędą się "Poetyckie Zaduszki", czyli muzyczno-liryczny wieczór wspomnień przygotowany przez Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 30-10-23

Radzim w świetle badań interdyscyplinarnych

W czwartek, 26 października, w ramach cyklu "Obornickie spotkania z zabytkami", gościliśmy Andrzeja Kowalczyka z Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy - wieloletniego kierownika badań na Ostrowie Radzimskim i współautora publikacji "Radzim. Gród i wieś nas Wartą".

czytaj więcej

dodano: 26-10-23

KONKURS RECYTATORSKI POEZJI WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

Rok 2023 Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił Rokiem Wisławy Szymborskiej. Chciano w ten sposób upamiętnić 100. rocznicę urodzin poetki. Do obchodów wspaniałego jubileuszu włączyło się wiele instytucji w kraju i za granicą organizując wydarzenia związane z twórczością Noblistki. Nasza biblioteka również przyłączyła się do świętowania Roku Szymborskiej. „Niektórzy lubią poezję”, to tytuł wiersza Wisławy Szymborskiej, takim też tytułem został nazwany konkurs recytatorski, który odbył się w naszej bibliotece 25 października 2023 r.

czytaj więcej

dodano: 26-10-23

Październikowe spotkanie DKK

Bardzo dużo treści w bardzo minimalistycznej formie. "Rzeczy, których nie wyrzuciłem" to kameralna opowieść, która skłania do refleksji na wiele tematów. A wiele tematów oznacza owocną i ożywioną dyskusję, i taka właśnie miała miejsce na wczorajszym spotkaniu DKK. Jeżeli szukacie książki, która idealnie koresponduje z początkiem listopada, to "Rzeczy..." będą strzałem w dziesiątkę. Polecamy!

czytaj więcej

dodano: 25-10-23

Listopad w bibliotece

Co się będzie działo w listopadzie? Zapraszamy do zapoznana się kalendarzem wydarzeń dostępnym na naszej stronie oraz na profilu biblioteki na facebooku. Szczegóły także na plakatach.

czytaj więcej