Aktualności

dodano: 10-11-14

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie. Naszym gościem będzie Sławomir Koper, historyk, absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Autor m. in.: Tajemnic i sensacji świata antycznego, Miłości, seksu i polityki w starożytnej Grecji i Rzymie, Śladami pierwszych Piastów, Wędrówek po Polsce piastowskiej, Spaceru po Lwowie, Życia prywatnego elit II Rzeczypospolitej. Aktualnie specjalizuje się w okresie międzywojennym dziejów Polski i historii polskiej obyczajowości XIX stulecia. Spotkanie odbędzie się 21 listopada (piątek) o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 13-11-14

Dla Ciebie Polsko

12 listopada w Bibliotece Publicznej odbył się koncert pieśni patriotycznych pt. Dla Ciebie Polsko. Wykonawcami byli Bernard Stieler, Bogdan Chołdrych, Antoni Żuromski. Wiersze o Ojczyźnie czytali członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak. Sala biblioteki wypełniła się do ostatniego miejsca, a wzruszona publiczność razem z artystami śpiewała piosenki takie jak: „O mój rozmarynie”, Gdy szedłem raz od Warty”, „Pałacyk Michla”, „Przybyli ułani pod okienko”, „Wojenko, wojenko”.

czytaj więcej

dodano: 10-11-14

Dla Ciebie Polsko

12 listopada o godz. 18.00 odbędzie się w naszej bibliotece koncert pieśni patriotycznych, których wykonawcami będą Bernard Stieler, Bogdan Chołdrych, Antoni Żuromski. Zapraszamy serdecznie.

czytaj więcej

dodano: 05-11-14

POETYCKIE ZADUSZKI

4 listopada odbył się w naszej bibliotece kolejny wieczór poetycko-muzyczny. Tym razem członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec wspominali swoich ulubionych, nieżyjących poetów.

czytaj więcej

dodano: 05-11-14

BIBLIOTEKA POMYSŁÓW 2014

29 października obornicka biblioteka wraz z WBPiCAK w Poznaniu była organizatorem spotkania bibliotekarzy w ramach projektu BIBLIOTEKA POMYSŁÓW 2014 Zmień przestrzeń – aranżacja i design w bibliotece . Gościliśmy koleżanki i kolegów z powiatów : chodzieskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, pilskiego, wągrowieckiego, złotowskiego i obornickiego. Bibliotekarze mieli okazję pokazać zmiany, które zaszły w ich placówkach, opowiadali, co było inspiracją dla tych zmian i jakie korzyści z tego ma biblioteka, bibliotekarze, a przede wszystkim użytkownicy. Jednym z punktów była prezentacja multimedialna obrazująca zmiany, jakie zaszły w ostatnich latach w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Oborniki. W 2011 roku budynek przy ul. Kopernika 10 przeszedł prawdziwą metamorfozę, a rok później swoje oblicze zmienił także teren przed biblioteką, stając się tym samym miejscem odpoczynku czytelników i okolicznych mieszkańców. Gościem spotkania była Marlena Happach- architekt, współzałożycielka stowarzyszenia Odblokuj, która ma doświadczenie w zakresie architektury i aranżacji wnętrz, projektowała polskie biblioteki publiczne.

czytaj więcej

dodano: 28-10-14

Tajny rozkaz

Miejska Biblioteka w Chodzieży wydała niezwykłą książkę o Powstaniu Wielkopolskim. \"Tajny Rozkaz\" to pierwsza poruszająca tę tematykę powieść dla dzieci i młodzieży. Autorem książki jest Tadeusz Matraszek, historyk i pracownik chodzieskiej biblioteki, który odwiedził naszą instytucje 23 października. Spotkał się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 20-10-14

Pożegnanie z ciemnią

17 października w naszej bibliotece odbył się wernisaż wystawy Andrzeja Frasia Pożegnanie z ciemnią. Wystawa została zorganizowana w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im . I. Zjezdżałki. Zapraszamy do zwiedzania.

czytaj więcej

dodano: 13-10-14

Królowa Anielska w słowie i pieśniach

11 października w kościele p.w Św. Krzyża w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny, Królowa Anielska w słowie i pieśniach, zorganizowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 10-10-14

Pożegnanie z ciemnią

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy fotografii Andrzeja Frasia „Pożegnanie z ciemnią” w ramach II Wielkopolskiego Festiwalu Fotograficznego im. Ireneusza Zjeżdżałki. Wernisaż odbędzie się 17.10 o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 02-10-14

Panel dyskusyjny w Obornikach

„Osoby w wieku 50+ a rozwój kapitału społecznego. Diagnoza i ewaluacja wielkopolskich inicjatyw kulturalnych” W 2014 roku Fundacja Altum wraz z Regionalnym Obserwatorium Kultury UAM realizuje projekt badawczy „Osoby w wieku 50+ a rozwój kapitału społecznego. Diagnoza i ewaluacja wielkopolskich inicjatyw kulturalnych”, który zdobył dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Obserwatorium Kultury. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Wojewódzką Biblioteką Publiczną i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu, Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, Centrum Inicjatyw Senioralnych w Poznaniu, Instytutem Kulturoznawstwa UAM oraz kilkudziesięcioma partnerami regionalnymi z całej Wielkopolski.

czytaj więcej