Aktualności

dodano: 28-05-21

Młodzieżowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

Majowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się (27.05) w „Tawernie pod Orłem”. Tematem przewodnim była książka pt. „Tippi i ja” autorstwa Sarah Crossan. Powieść zaskakująca niemal pod każdym względem, bardzo spodobała się młodzieży.

czytaj więcej

dodano: 28-05-21

Dobre książki i kawa, czyli spotkanie DKK

Koniec maja przyniósł długo wyczekiwane spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Lektur nagromadziło się sporo, i to lektur bardzo dobrych, więc tematów do rozmów nie zabrakło. Czytelniczki wróciły wspomnieniami do cyklu Wendyjska Winnica autrstwa Zofii Mąkosy, skomentowały bardzo udany kryminał Anny Kańtoch "Wiosna zaginionych", zachwyciły się Japonią dzięki "Purezento" Joanny Bator, by zakończyć na mocnym, poruszającym reportażu Joanny Gierak-Onoszko "27 śmierci Toby'ego Obeda". Na kolejne spotkanie zapraszamy 23 czerwca – będziemy omawiać "Panią od obiadów" Marty Sztokfisz i "Światło w środku nocy" Jojo Moyes.

czytaj więcej

dodano: 25-05-21

DKK powraca

Nazbierał się całkiem pokaźny stosik lektur... Dlatego już w najbliższy czwartek, o 16.30 Dyskusyjny Klub Książki powraca do spotkań w tradycyjnej formule. Zapraszamy do biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 06-05-21

Spotkanie on-line z Anną Kańtoch

12 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na spotkanie z Anną Kańtoch, autorką kryminałów, fantasy i książek z pogranicza gatunków. Zachęcamy do udziału w wydarzeniu tym bardziej, że propozycja spotkania wyszła z obornickiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Dotychczas DKK miał przyjemność czytać książki "Łaska" oraz "Wiosna zaginionych" - obie bardzo dobrze przyjęte przez czytelniczki. Oto szczegóły:

czytaj więcej

dodano: 22-04-21

Radość w kolorze

Zapraszamy do zapoznania się z wirtualną wersją prac oborniczanki Joanny Walaszczyk. Obrazy prezentowane są również na holu naszej biblioteki w ramach wystawy pt. "Radość w kolorze".

czytaj więcej

dodano: 02-04-21

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 23-03-21

Zmarł poeta Adam Zagajewski (1945 - 2021)

W Światowym Dniu Poezji literatura poniosła wielką stratę. 21 marca 2021 r. w Krakowie zmarł Adam Zagajewski - poeta, prozaik, eseista, krytyk, tłumacz, laureat wielu prestiżowych nagród literackich, tłumaczony na wiele języków. Adam Zagajewski należał do wybitnych przedstawicieli pokolenia Nowej Fali. Tworzył niemal wyłącznie wiersze białe i wolne.

czytaj więcej

dodano: 19-03-21

Zapraszamy na "Dzień Czytania Tolkiena"

25 marca obchodzony jest Dzień Czytania Tolkiena. Z tej okazji przygotowujemy dla naszych czytelników małą niespodziankę.

czytaj więcej

dodano: 26-02-21

Drugie urodziny Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Z przyjemnością i satysfakcją ogłaszamy, że dokładnie 20 lutego minęła druga rocznica inauguracyjnego spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Obornikach. Od tamtej pory nasz klub stał się nie tylko forum dyskusji o literaturze i sztuce, ale również miejscem gdzie zawiązały się prawdziwe przyjaźnie.

czytaj więcej

dodano: 01-02-21

Biblioteka zagrała z WOŚP 2021

W tym toku mieliśmy zaszczyt i przyjemność współtworzyć obornicki finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do naszej puszki trafiło dokładnie 1.947, 46 złotych. Wszystkim darczyńcom DZIĘKUJEMY!

czytaj więcej