Aktualności

dodano: 28-03-24

Życzenia

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, życzymy zdrowia, spokoju i radości wszystkim naszym Czytelnikom i Sympatykom. Jednocześnie przypominamy o zmianach w harmonogramie pracy biblioteki. Szczegóły poniżej:

czytaj więcej

dodano: 28-03-24

5 lat MDKK w Obornikach

Środowe popołudnie 27 marca upłynęło na celebrowaniu okrągłej rocznicy istnienia Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Obornikach. Z dumą możemy stwierdzić, że połowa dziesięciolecia zaowocowała przeczytaniem nie tylko ponad pięćdziesięciu książek (średnio jedenastu na rok), ale także związaniem się prawdziwych przyjaźni.

czytaj więcej

dodano: 27-03-24

Książki, pisanki , bobasy i kurczaczki.

W środowy poranek ponownie gościliśmy uczestników cyklicznych zajęć pt. "Bobas w bibliotece".

czytaj więcej

dodano: 22-03-24

21 marca - Światowy Dzień Poezji

Pierwszy dzień wiosny to także Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Literackiego "Poetycki Wędrowiec " skierowali specjalne życzenia do wszystkich miłośników tego gatunku literackiego:

czytaj więcej

dodano: 21-03-24

Marcowe spotkanie DKK

Siedmiu mężów to jednak nie to samo co siedem sióstr. Ale Taylor Jenkins Reid czyta się całkiem dobrze. Do plusów naszej wczorajszej lektury należy zaliczyć charakterną bohaterkę, wartką akcję oraz kulisy Hollywood, które okazują się mniej bajkowe niż to widać na oscarowych galach. Wybitne dzieło to to nie jest (niektóre z nas dobrnęły zaledwie do drugiego małżonka Evelyn Hugo), ale czasami potrzeba i takich książek.

czytaj więcej

dodano: 18-03-24

„Dzień Emocji” w bibliotece, czyli otwarcie wystawy prac Bogumiły Janickiej

Wernisaż wystawy obornickiej artystki, Bogusi Janickiej, zabrał zgromadzoną w bibliotece publiczność do świata, o którym wielu marzy. Był to wieczór przepełniony autentycznością, otwartością oraz miłością do Boga i ludzi.

czytaj więcej

dodano: 12-03-24

Marcowe gry planszowe

"Soboty z grami planszowymi" nieustannie polecają się jako świetny sposób na spędzenie czasu w bibliotece. W Światowym Tygodniu Mózgu (11-15 marca) warto przypomnieć sobie "planszówki" - wiele z nich doskonale ćwiczy szare komórki. Mamy też takie, przy których trzeba się nieźle nagimnastykować. Tak czy inaczej - korzyści z planszowych potyczek są liczne i niezaprzeczalne. Kolejna okazja do pogrania już 6 kwietnia. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 11-03-24

Spotkanie z Zofią Mąkosą - relacja

I pomyśleć, że niewiele brakowało, a "Cierpkie grona" nigdy nie zostałyby wydane drukiem... Zofia Mąkosa nie zmarnowała jednak otrzymanych talentów i, ku radości czytelników, sukcesywnie powiększa swój dorobek pisarski. W przededniu Dnia Kobiet, nie mogło nam się trafić lepsze spotkanie!

czytaj więcej

dodano: 19-03-24

Witajcie w naszej bajce!

2 marca Biblioteka Publiczna w Obornikach zmieniła się w Akademię Pana Kleksa. Stało się to za sprawą zespołu bibliotekarzy zainspirowanych klasyką polskiej literatury dziecięcej. Tego dnia na przybywające do biblioteki dzieci czekali osobiście - Pan Kleks oraz szpak Mateusz, a także panie nauczycielki. Sobota z Panem Kleksem to kolejna impreza z cyklu Fantastyczna sobota w bibliotece jaki jest organizowany od 2019 roku.

czytaj więcej