Aktualności

dodano: 15-12-22

Świątecznie na DKK

Przedświąteczne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki to już tradycja. A ponieważ tradycję warto pielęgnować, wczorajsze popołudnie pełne było miłych akcentów, korzennych przysmaków i drobiazgów od Gwiazdora (albowiem byłyśmy naprawdę grzecznymi czytelniczkami;).

czytaj więcej

dodano: 12-12-22

Grudniowe spotkanie MDKK

Ostatnie w 2022 roku spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się 12 grudnia. Tym razem na naszym dyskusyjnym warsztacie były dwie książki: "Ostatnia arystokratka" Evzen Bocek oraz "Noc sów" Jacka Karczewskiego. Obie pozycje zdecydowanie godne polecenia!

czytaj więcej

dodano: 12-12-22

Biblioteczna poczta Świętego Mikołaja

W sobotę 10 grudnia w bibliotece odbyło się spotkanie otwarte dla młodszych i starszych pod nazwą: "Biblioteczna poczta Świętego Mikołaja". Była to okazja do porozmawiania o tradycjach, które w związku z tym świętem odbywają się prawie na całym świecie.

czytaj więcej

dodano: 12-12-22

Jerzy Moliński na dachu świata

W czwartek, 8 grudnia, odbyło się spotkanie w ramach cyklu „Biblioteka oknem na świat”. Tym razem gościliśmy oborniczanina i obieżyświata – Jerzego Molińskiego, który w tym roku spełnił swoje marzenie i udał się w podróż do Pakistanu. Barwna opowieść ilustrowana filmem i zdjęciami przybliżyła uczestnikom klimat wyprawy na „dach świata”, czyli w rejony K2 i Broad Peak.

czytaj więcej

dodano: 07-12-22

Soboty z planszówkami

Soboty z grami planszowymi na dobre zadomowiły się w naszym bibliotecznym kalendarzu. I to jest bardzo dobra wiadomość. Jeśli szukacie okazji na wartościowe spędzanie czasu z rodziną/przyjaciółmi/"krewnymi i znajomymi królika";) to koniecznie zajrzyjcie do biblioteki. Najbliższe "planszówki" planujemy na 7 stycznia, a na zdjęciach obejrzycie co się działo w grudniu i w listopadzie.

czytaj więcej

dodano: 01-12-22

Grudzień w bibliotece

Grudzień mija szybko i pełen jest rożnych wyzwań... Tym niemniej, gorąco zachęcamy, by w tym czasie zajrzeć do biblioteki. Czekają na Was książki o świątecznej tematyce i takie, które z pewnością umilą długie, zimowe wieczory. A do tego kilka ciekawych wydarzeń. Zapraszamy! Szczegóły na plakatach, w kalendarium i na facebooku biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 29-11-22

Listopad w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki

Poniedziałkowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (28.11.) jak zawsze upłynęło nam na rozmowach o książkach i nie tylko. Tematem zasadniczym spotkania miała być powieść bardzo młodzieżowa pt. "Bańka" autorstwa Siri Pettersen. Jak się okazało, w opinii większości historia 12-letniej Kine i jej problemów jest zbyt odległa od naszego postrzegania rzeczywistości.

czytaj więcej

dodano: 24-11-22

Listopadowe spotkanie DKK

"Vera" autorstwa Anne Swärd zapowiadała się świetnie. I nawet czytała się całkiem nieźle. Były skandynawskie klimaty, dramaty, tajemnice, kobiety, wojna, miłość itd. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że oto mamy do czynienia z czytelniczym hitem, aż tu nagle...

czytaj więcej

dodano: 07-12-22

Spotkanie z transportem

W przededniu Dnia Kolejarza, 24 listopada, w bibliotece odbyło się „Spotkanie z transportem”. Liczne grupy przedszkolne, szkolne i rodzinne przychodziły podziwiać niezwykłą wystawę kolejek. Dzięki Stowarzyszeniu Nadwarciańska Kolej Drezynowa, uczestnicy mogli podziwiać makiety (największa miała aż 11 metrów!) oraz liczne składy, ciuchcie i kolejki – od bajkowych („Tomek i przyjaciele”), przez NRD-owskie aż po współczesne (sterowane za pomocą aplikacji).

czytaj więcej

dodano: 24-11-22

Bobasy, książki i chrupki

We wtorkowy poranek 22 listopada wraz z grupą rozczytanych mam i bobasów przenieśliśmy się do krainy zabawy i doświadczeń.

czytaj więcej