Aktualności

dodano: 16-03-23

O podróżach w bibliotece

Podróże małe i duże były tematem środowej lekcji bibliotecznej, w której wzięły udział dzieci z Przedszkolna nr 1 "Bajeczka" w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 08-03-23

Piosenki spod szczęśliwej gwiazdy - relacja z koncertu

Witold Żuromski od lat jest synonimem muzycznej jakości i gitarowej wirtuozerii. Koncert, który odbył się w 7 marca w obornickiej Bibliotece Publicznej, potwierdził jego mistrzowską klasę i wprawił w zachwyt licznie przybyłych gości. Muzykowi towarzyszyły wokalistki - Joanna Dolata oraz Magdalena Frąszczak, które znakomicie interpretowały przeboje polskiej estrady.

czytaj więcej

dodano: 09-03-23

Sobota z Harrym Potterem

Kolejna Fantastyczna sobota w bibliotece za nami. Tym razem prosto z peronu 9 i 3/4 trafiliśmy do Szkoły Magi i Czarodziejstwa w Hogwarcie.

czytaj więcej

dodano: 08-03-23

Wielki Powiatowy Test Wiedzy o Harrym Potterze - znamy zwycięzców!

Ważnym wydarzeniem, które towarzyszyło Sobocie z Harrym Potterem był test wiedzy o bohaterze kultowej serii autorstwa J.K. Rowling. W szranki stanęło aż 37 miłośników Harrego i – jak się okazało – prawdziwych znawców tematu. Na zmierzenie się z 30 (dość trudnymi i nieco podchwytliwymi) pytaniami uczestnicy mieli aż 40 minut, ale większość uporała się z nimi w znacznie krótszym czasie. Poziom wiedzy w czołówce był bardzo wyrównany, stąd jury zdecydowało o przyznaniu nie trzech, lecz sześciu nagród.

czytaj więcej

dodano: 24-02-23

Marzec w bibliotece

Fantastyczna Sobota z Harrym Potterem, koncert Witolda Żuromskiego, wieczór poetycko-muzyczny z okazji Światowego Dnia Poezji - to tylko niektóre wydarzenia, na które warto wybrać się w marcu do biblioteki. Więcej szczegółów można znaleźć na plakatach, w zakładce "Kalendarz" oraz na profilu biblioteki na facebooku. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 01-03-23

Lutowe spotkanie DKK

16 lat działalności to całkiem zacny jubileusz. Właśnie taką rocznicę świętował 28 lutego obornicki Dyskusyjny Klub Książki omawiając drugą część "Makowej spódnicy" Zofii Mąkosy. Książka godna polecenia, autorce będziemy przyglądać się z ciekawością, a samemu Klubowi życzymy jeszcze wielu takich spotkań - owocnych, serdecznych i inspirujących (no i dobrych lektur, rzecz jasna). Na kolejne spotkanie zapraszamy 29 marca.

czytaj więcej

dodano: 28-02-23

Otwarcie wystawy prac Aliny Karashchuk - relacja

W piątek, 24 lutego, w bibliotece odbył się wernisaż wystawy prac 15-letniej Aliny Karashchuk. Młoda artystka od zeszłego roku mieszka wraz z mamą w Obornikach i jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2. Zainteresowania artystyczne przejawiała już w przedszkolu, a talent malarski, jak sama twierdzi, odziedziczyła po babci. Alina najchętniej maluje pejzaże, portrety oraz... koty. Inicjatorką organizacji wystawy była pani Joanna Michalak, wicedyrektor SP nr 2 w Obornikach. Prace można oglądać w holu biblioteki do 8 kwietnia. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 20-02-23

Bajkowy balik - relacja

W sobotnie przedpołudnie, 18 lutego, czytelnicy wchodzili do naszej biblioteki tanecznym krokiem, poprzebierani za postacie z różnorodnych bajek. Wszystko za sprawą karnawałowego baliku, który był okazją do szalonej zabawy w rytm dziecięcych przebojów. Biblioteka pękała w szwach i doprawdy trudno orzec czy lepiej bawiły się dzieci, czy ich (także poprzebierani!) opiekunowie.

czytaj więcej

dodano: 23-02-23

Zapraszamy na wernisaż wystawy prac Aliny Karashchuk

"Sztuka nie jest służebnicą żadnych innych porządków niż swój" - pisał Julian Przyboś. 24 lutego, o godz. 16.00, w bibliotece odbędzie się wernisaż wystawy, na którą składają się prace niezwykle zdolnej, młodej artystki z Ukrainy - Aliny Karashchuk. Ekspozycję będzie można oglądać do 8 kwietnia. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 23-02-23

Paluszki, baloniki i bobasy

W czwartkowy poranek 23 lutego bobasy kolejny raz opanowały bibliotekę. Spotkanie rozpoczęliśmy teatrzykiem kamishibai. Dzieci wysłuchały opowiadania pt. “ O PANACH PALCACH “ autorstwa Julian Brudzewskiego.

czytaj więcej