Aktualności

dodano: 13-12-21

40. rocznica wprowadzenia stanu wojennego

13 grudnia 2021 r. przypadła 40. rocznica wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej odbyła się prelekcja przygotowana przez Sekretarza Gminy Oborniki, historyka Krzysztofa Nowackiego poświęcona tamtym wydarzeniom, ze szczególnym uwzględnieniem postaci i faktów dotyczących ziemi obornickiej.

czytaj więcej

dodano: 11-12-21

Świąteczna przygoda w bibliotece

Dzisiejsze grudniowe, sobotnie przedpołudnie w bibliotece pełne było dziecięcego gwaru i uśmiechu. W naszej instytucji odbyła się świąteczna przygoda, dzięki której mali czytelnicy dowiedzieli się jak wyglądają przygotowania do Świąt, kto przynosi prezenty w innych krajach oraz jakie mamy tradycje.

czytaj więcej

dodano: 09-12-21

Kalendarze adwentowe

Prawie przez cały Adwent w Wypożyczalni dla dzieci i młodzieży podziwiać można wystawę wieńczącą "Konkurs Szkolny na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy". Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Unicef w Obornikach oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maniewie.

czytaj więcej

dodano: 09-12-21

Z Objezierza do... Obornik, czyli wystawa o Antonim Małeckim już w bibliotece

Od lipca do października br. w Domu Kultury w Objezierzu można było zwiedzać wystawę „Antoni Małecki. Z Objezierza do Lwowa” przygotowaną z okazji 200. rocznicy urodzin patrona Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach. Od wczoraj wystawę można oglądać w siedzibie biblioteki przy ulicy Kopernika.

czytaj więcej

dodano: 08-12-21

Nienauczalni w Młodzieżowym Dyskusyjnym Klubie Książki

W sobotę 4 grudnia ostatni raz w tym roku kalendarzowym spotkali się bywalcy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

czytaj więcej

dodano: 01-12-21

Co w grudniu?

W grudniu warto wybrać się do biblioteki, nie tylko po książki, które umilą najdłuższe wieczory w roku. Zapraszamy na "Sobotę z planszówkami", wystawę "Antoni Małecki. Z Objezierza do Lwowa", na "Świąteczną przygodę w bibliotece", na warsztaty dla mam i bobasów oraz na ostatnie w tym roku spotkania DKK i MDKK. Szczegóły znajdziecie na naszym profilu na fb oraz tutaj:

czytaj więcej

dodano: 30-11-21

Katarzynki w bibliotece

Wielkie święto wszystkich miłośników kolei za nami. W miniony weekend, w murach Biblioteki Publicznej, ponownie odbyły się "Obornickie Katarzynki". Wystawa kolejek zorganizowana przez Stowarzyszenie Nadwarciańska Kolej Drezynowa, cieszyła się sporym powodzeniem wśród mieszkańców miasta. Warto podkreślić, że za każdym razem na wystawie prezentowane są nowe kolejowe atrakcje. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji autorstwa Darii Koczorowskiej.

czytaj więcej

dodano: 25-11-21

Rozmawiajcie o ogrodach

Jeżeli szukacie książki, która niczym Was nie zestresuje (żadnych nagłych zwrotów akcji, niewyjaśnionych wątków, skomplikowanych intryg), to sięgnijcie po "Cenę wody w Finistere" Bodil Malmsten. Pozycja przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom ogrodów - zadziwiające, ile życiowych prawd można odkryć pielęgnując piwonie, hiacynty i lobelie oraz prowadząc nierówną walkę z kretem. O książce rozmawiałyśmy podczas wczorajszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Kolejne (przedświąteczne i podsumowujące rok czytelniczy) już 15 grudnia. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 22-11-21

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

Sobotnie spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki (20 listopada) poświęcone było wzruszającej i mądrej powieści pt. „Rok szczura” Clare Furniss.

czytaj więcej

dodano: 16-11-21

Maluch w świecie książki

Jesienny, listopadowy dzień rozweseliła dzisiaj wizyta maluszków ze Żłobka Miejskiego w Obornikach.

czytaj więcej