Aktualności

dodano: 23-06-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

Za nami półmetek! W miniony czwartek – 18 czerwca, odbyły się w bibliotece kolejne (już piąte) warsztaty w Kobiecym Kręgu. Wspólny czas spędziłyśmy radośnie i bardzo owocnie. Nie zabrakło dystansującej lektury oraz cennych refleksji. Mamy wzmożony apetyt na więcej, dlatego wracamy do zajęć we wrześniu. O szczegółach … bliżej terminu. DZIĘKUJĘ sympatyczkom i sympatykom Kobiecego Kręgu. Kobieto! Jeśli podoba Ci się pomysł proponowanych przeze mnie spotkań, dołącz śmiało do naszego grona – każdy moment jest dobry. Zapraszam z serdecznością! Agnieszka (tekst i fot. Agnieszka Pawlak)

czytaj więcej

dodano: 19-06-15

Afryka Kazika

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się afrykańskie spotkanie autorskie z Łukaszem Wierzbickim, autorem książki Afryka Kazika. Brały w nim udział przedszkolaki z Przedszkola Słoneczny Świat. Pisarz i podróżnik opowiadał dzieciom o rowerowej podróży Kazimierza Nowaka, która miała miejsce w latach 30 XX wieku. Łukasz Wierzbicki w sposób dowcipny i wesoły pokazał dzieciom ciekawostki związane z Czarnym Lądem. Czytelników zapraszamy do zapoznania się z książką Afryka Kazika autorstwa naszego dzisiejszego gościa.

czytaj więcej

dodano: 15-06-15

Pan Kuleczka w bibliotece

W miniony piątek w naszej bibliotece odbyło się wyjątkowe spotkanie na które licznie przybyły dzieci z rodzicami. Gościem biblioteki był Pan Kuleczka, uwielbiany przez najmłodszych bohater książeczek Wojciecha Widłaka. W rolę pana Kuleczki wcielił się Piotr Witoń, aktor, który bawił się z dziećmi i czytał opowiadania o Panu Kuleczce. Do wspólnej zabawy włączyli się też rodzice, babcie, ciocie i panie bibliotekarki.

czytaj więcej

dodano: 05-06-15

Pan Kuleczka w bibliotece

Zapraszamy Rodziców z dziećmi na spotkanie z aktorem Piotrem Witoniem, który wcieli się w postać PANA KULECZKI. Spotkanie odbędzie się 12 czerwca (piątek) godz. 16.00. Zdj: www.pankuleczka.pl

czytaj więcej

dodano: 30-05-15

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Dzisiaj rozpoczyna się XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem: \"Cała Polska czyta w bibliotekach\" z tej okazji odbędą się w naszej bibliotece spotkania z dziećmi ze ZS Kowanówko i SP nr 2 w Obornikach. Czytelników zapraszamy do odwiedzania naszej instytucji. Na najmłodszych czekają miłe niespodzianki.

czytaj więcej

dodano: 29-05-15

Kubuś Puchatek w Kąciku Malucha

Dzisiaj w naszej bibliotece odbyło się kolejne spotkanie w ramach Bibliotecznego Kącika Malucha. Tym razem wybraliśmy się na Wyprawę do Stumilowego Lasu. Dzieci poznały Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Chętnie słuchały opowieści i wykonały z rodzicami pracę plastyczną.

czytaj więcej

dodano: 27-05-15

Anna Onichimowska w naszej bibliotece

27 maja w Bibliotece Publicznej Miasta Gminy w Obornikach gościła znakomita pisarka Anna Onichimowska. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Gimnazjum nr 1 w Obornikach i z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 26-05-15

Skojarzenia i nie tylko

Zapraszamy do zwiedzania wystawy fotograficznej Stanisława Czajkowskiego.

czytaj więcej

dodano: 26-05-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

W maju jak w raju! W miniony czwartek (21 maja), uczestniczki Kobiecego Kręgu relaksowały się „między ciszą a ciszą”… Był hamak, łąka, zapach polnych kwiatów i odprężająca lektura. Słodkość tych spokojnych chwil spotęgowały Paniom wypieczone domowe ciasteczka. Kolejne spotkanie KK w bibliotece już w czerwcu - 18. 06. br., czwartek, godz. 18.00 – 20.00. Tym razem zapowiada się dużo śmiechu! Temat warsztatu: Kobieto! Nie musisz być idealna – zdrowy dystans podstawą samoakceptacji SERDECZNIE ZAPRASZAMY! Tekst i fotografia: Agnieszka Pawlak

czytaj więcej

dodano: 18-05-15

Skojarzenia i nie tylko

Zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy fotograficznej w naszej bibliotece. Jej autorem jest Stanisław Czajkowski. Stanisław Czajkowski jest pasjonatem fotografii. „ Dojrzeć, uchwycić to co na ogół umyka uwadze, jakąś prawdę, autentyczne piękno, nastrój chwili, emocje,uczucia porę roku, dnia, chwilę, moment zachować to na zawsze dla siebie by móc do tego wracać i aby przekazywać innym”. Tak o swojej pasji opowiada fotograf. Autor uczestniczył w konkursach, wystawach o charakterze lokalnym jak i międzynarodowym. Jego prace były wystawione w Krakowie, Warszawie, Pile, Łodzi i Gdańsku, a także w Obornikach. Autor fotografował też na potrzeby wydawnicze. Wystawę można zwiedzać do 15.06.

czytaj więcej