Aktualności

dodano: 07-02-13

Moje dwa spotkania z Rosją

Zapraszamy na prelekcje dziennikarza Krzysztofa Sadowskiego, która odbędzie się 28.02 o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 06-02-13

Wernisaż

5.02 odbył się w naszej bibliotece wernisaż. Swoje prace malarskie wystawiły panie: Ewa Sundmann- Stroińska, Janina Dreger i Wiesława Drożdż.

czytaj więcej

dodano: 06-02-13

Poranek z miłością

6.02 odbył się w Bibliotece Pedagogicznej Poranek z miłością. Barbara Zielińska współzałożycielka Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec wystapiła dla bibliotekarek szkolnych w krótkim programie o miłości. Czytała wiersze ze swojego autorskiego tomiku Kobieta i miłość. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pracowników Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 04-02-13

Zapomniana historia z 1939 r.

Zapraszamy na spotkanie z Haliną Zięcik. Spotkanie odbędzie się 21 lutego o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 02-02-13

Elvis żyje

W piątkowy wieczór odbył się w naszej bibliotece koncert Karnawał z Presleyem. Sala instytucji pękała w szwach. Widzowie zajmowali też miejsca na holu. Koncert zorganizowali członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 25-01-13

Bal w bibliotece

Ferie w naszej instytucji kończy uroczysty balik . Tegoroczny odbył się 24 stycznia.

czytaj więcej

dodano: 22-01-13

Wizyta w Izbie Regionalnej

Lekcje biblioteczne w Izbie Regionalnej to tradycja naszej instytucji. Prowadzi je pani Ewa Jankowiak, wieloletni pracownik biblioteki. Tym razem gościły u nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2.

czytaj więcej

dodano: 22-01-13

Ferie w bibliotece

W bibliotece trwają ferie pod hasłem: W zdrowym ciele zdrowy duch. Na dzieci czeka moc atrakcji i przygód.

czytaj więcej

dodano: 22-01-13

Koncert uczniów Aliny Forysiak

Jak co roku w styczniu w naszej bibliotece swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie Aliny Forysiak. Koncert zatytułowany „Daje Ci moje granie i śpiewanie, mój maleńki Panie” zgromadził liczną widownię, która z przyjemnością wysłuchała wersji instrumentalnych, śpiewu kolęd , pastorałek i innych utworów związanych tematycznie ze Świętami Bożego Narodzenia. W koncercie wystąpili: Tomasz Markiewicz, Krystian Ratajczak, Karolina Garstkiewicz, Jagoda Borowiak, Natalia Łaszczewska, Patrycja Fabiś oraz goście: Anna i Małgorzata Wrzeszcz i Weronika Żwawiak.

czytaj więcej

dodano: 21-01-13

Pierdoły o Obornikach

W imieniu Towarzystwa Miłośników Ziemi Obornickiej zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Pierdoły o Obornikach. Poprowadzi je Grzegorz Jankowski. Spotkanie odbędzie się 8.02 o godz. 18.00.

czytaj więcej