Aktualności

dodano: 09-10-15

Spotkanie autorskie

8 października odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie autorskie. Tym razem naszą instytucje odwiedził Jan Hyjek pisarz, autor tekstów, kompozytor. W spotkaniu wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 29-09-15

Biblioteczny Kącik Malucha

29 września odbyło się pierwsze, powakacyjne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem najmłodsi goście naszej biblioteki dowiedzieli się dlaczego liście zmieniają kolor, co ciekawego można robić jesienią, dlaczego warto odwiedzać bibliotekę. Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się spotkanie. Na kolejne zapraszamy 26 października o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 22-09-15

Przyfrunęły Mądre Sowy

Wczoraj odbyło się pierwsze spotkanie Klubu Mądra Sowa. W bibliotece zrobiło się gwarnie i wesoło. Barbara Zielińska prowadząca zajęcia zapoznała dzieci z działaniami biblioteki i zachęciła do wypożyczania książeczek. Potem przyszedł czas na pogadankę o jesiennych warzywach. Towarzyszyły jej wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, a także piosenki. Dzieci wykonały tez prace plastyczne.

czytaj więcej

dodano: 21-09-15

10 lat minęło.....

18 września 2015 w Bibliotece Publicznej odbył się wieczór poetycko- muzyczny z okazji dziesiątej rocznicy powstania Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 16-09-15

Poetycki Wędrowiec- wystawa

10 lat temu powstało Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec. Z tej okazji 18 września odbędzie się uroczysty wieczór poetyko- muzyczny. Wydarzeniem towarzyszącym jest wystawa, która ilustruje 10 lat działalności Poetyckiego Wędrowca i indywidualną prace poetów.

czytaj więcej

dodano: 11-09-15

Narodowe Czytanie

W tym roku akcja Narodowe Czytanie polegała na czytaniu fragmentów książki Bolesława Prusa pt. Lalka. W akcji kolejny raz brali udział uczniowie kl. 3 Prywatnego Gimnazjum w Obornikach.W sobotę, 5 września przed budynkiem naszej biblioteki uczniowie i nauczyciele czytali fragmenty dotyczące Wokulskiego, Izabeli oraz Rzeckiego, które pomagały wyobrazić sobie Warszawę w II połowie XIX wieku.

czytaj więcej

dodano: 10-09-15

Warsztaty rozwojowe dla kobiet

Po letniej przerwie, serdecznie zapraszamy Panie na ciąg dalszy cyklu warsztatów w Kobiecym Kręgu.

czytaj więcej

dodano: 01-09-15

Koncert plenerowy

Piękne zakończenie lata miało miejsce przed budynkiem naszej biblioteki. 30 sierpnia odbył się koncert Obornickiej Orkiestry Dętej pod batutą Krzysztofa Warguły. koncert zgromadził dużą publiczność, której nie przeszkadzał nawet upał.

czytaj więcej

dodano: 24-08-15

Koncert Obornickiej Orkiestry Dętej

Zapraszamy na koncert Obornickiej Orkiestry Dętej, który odbędzie się w niedzielę 30 sierpnia o godz. 17.00 przed budynkiem naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 13-08-15

Klub Mądra Sowa

Zapraszamy do Klubu Mądra Sowa, zapisy trwają. Zapisujemy dzieci od piątego roku życia. Zapisu można dokonać również telefonicznie 61 29 60 265.

czytaj więcej