Aktualności

dodano: 21-08-13

ToNieMaNazwy w naszej bibliotece

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z Kabaretem ToNieMaNazwy. Obornicka grupa przedstawi skecze Z życia wzięte. Będzie wesoło i dowcipnie.

czytaj więcej

dodano: 21-08-13

Żegnamy lato z książką

Zapraszamy serdecznie małych Czytelników z rodzicami na urocze spotkanie z książką. W bibliotece pożegnamy lato, powspominamy wakacyjne przygody, a przede wszystkim zamienimy sie w małych artystów. Na spotkaniu Witamy lato z książką panie bibliotekarki poprosiły dzieci o przyniesienie rysunku ilustrującego najpiękniejsze wakacyjne wspomnienie. Zapraszamy 30.08 godz.10.00.

czytaj więcej

dodano: 21-08-13

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy prac plastycznych pt. Leśne spotkania. (Hol biblioteki)

czytaj więcej

dodano: 21-08-13

Wystawa

Zapraszamy do odwiedzania wystawy prac malarskich lokalnego artysty Mieczysława Skibickiego.(Sala biblioteki)

czytaj więcej

dodano: 03-07-13

Z historii obornickich Wianków

Zapraszamy serdecznie do zwiedzania wystawy stworzonej przez organizatorów tej wyjątkowej imprezy, bez której mieszkańcy nie wyobrażają sobie Dni Obornik.Wystawa ilustruje ogrom pracy włożony w organizacje, ale pokazuje też jak barwne jest to święto.

czytaj więcej

dodano: 01-07-13

Witamy wakacje z książką

Po taką nazwą odbyło się w naszej bibliotece spotkanie dla dzieci. Przybyło na nie wielu małych gości, rodzice, babcie i panie przedszkolanki. Dziękujemy za odwiedziny dzieciom z Akademii Wiedzy i Zabawy, Przedszkola Rupaki, Przedszkola Zaczarowane. Miłą niespodziankę sprawiło nam kilkoro dzieci z Mądrej sowy, które mimo wakacyjnej pory zechciały do nas przyjść.

czytaj więcej

dodano: 27-06-13

DKK i Prowincja pełna smaków

W środę 26.06 odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie DKK. Klubowiczki zauroczone spotkaniem autorskim z Katarzyną Enerlich(Spotkanie odbyło się 8.04 w naszej bibliotece) postanowiły podyskutować o jej najnowszej książce. Poza dyskusją była też degustacja syropu z melisy i tarty przygotowanej przez klubowiczki wg przepisów autorki. Było to jedno z milszych spotkań, a dyskusja pełna pozytywnych komentarzy i zachęcajaca do czytania innych powieści pani Kasi Enerlich.

czytaj więcej

dodano: 27-06-13

Witamy wakacje z biblioteką

Serdecznie zapraszamy na spotkanie rodziców i dzieci. W poniedziałek o godz. 10.00 w sali naszej biblioteki wspólnie przywitamy wakacje.

czytaj więcej

dodano: 20-06-13

Helmut Brauer w naszej bibliotece

19.06 odsłonięto tablicę upamiętniającą cmentarz ewangelicki, który znajdował się na terenie parku przy markecie Polo. Po uroczystości w Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z pastorem Helmutem Brauerem. Pastor opowiedział licznie zgromadzonej publiczności historię gminy ewangelickiej w Obornikach. Swoją opowieść zilustrował fotografiami zrobionymi przez jego ojca Wilhelma Brauera(Pojawiły się też fotografie nieznanie oborniczanom). Na spotkaniu obecni byli również niemieccy goście, których rodziny zamieszkiwały te tereny. Przywieźli ze sobą rodzinne zdjęcia.Spotkanie było bardzo wartościowe i ważne nie tylko dla miłośników historii.

czytaj więcej

dodano: 20-06-13

Wiejski pejzaż Henryka Wojtysiaka

19.06 w naszej bibliotece odbył się wieczór poetycko-muzyczny promujący najnowszą książkę Henryka Wojtysiaka Wiejski pejzaż. Uroczystość uświętniły występy wspaniałych artystów: Zespół Maniewiacy, Krzysztof Warguła, Leszek Muth, muzyk który pracował z Czesławem Niemenem, Michał Szóstek, muzyk grający z Hanną Banaszak, Agata Niedzielska, Uczennica o pieknym głosie, która dostała się do Szkoły Muzycznej w Poznaniu. Z Henrykiem Wojtysiakiem wieczór poprowadziły poetki z Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Maria Kogut, Jolanta Staniszewska i Barbara Zielińska.

czytaj więcej