Aktualności

dodano: 24-03-14

Światowy Dzień poezji w Cafe Mania

21 marca to Światowy Dzień Poezji. Z tej okazji członkowie Towarzystwa Literacki Wędrowiec czytali swoje wiersze w obornickiej restauracji Cafe Mania.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

VI Powiatowy Konkurs Recytatorski

22 marca w murach naszej biblioteki odbył się VI Powiatowy Konkurs Recytatorski.

czytaj więcej

dodano: 24-03-14

Poezja Jana Twardowskiego

22 marca w kościele pw. Świętego Krzyża po raz kolejny wystąpili poeci z Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec, działającego przy naszej bibliotece. Tym razem tematem wieczoru poetyckiego była twórczość księdza Jana Twardowskiego. O oprawę muzyczną zadbał zespół ARDENTE po dyrekcją Arletty Zmyślińskiej. Zespół działa przy gimnazjum nr 3 w Obornikach, a tworzą go uczniowie i absolwenci tej szkoły. Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec reprezentowali: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Daria Zemło, Jolanta Staniszewska, Henryk Wojtysiak.

czytaj więcej

dodano: 21-03-14

Mądre Sowy i Czytelnicy witają wiosnę

Wczoraj punktualnie o 15.30 z budynku biblioteki wyruszył barwny korowód, a na jego czele Marzanna. Mądre Sowy, czytelnicy i panie bibliotekarki żegnali zimę. Różnobarwne gaiki powiewały na wietrze, a uczestnicy śpiewali piosenki i wykrzykiwali \"Odejdź, odejdź zimo zła, niech nam wiosna słonko da.\" Gdy marzanna popłynęła do morza uczestnicy wrócili do biblioteki na krótkie spotkanie i zabawy. Na każde dziecko czekała czekoladowa pszczółka i wiosenna kolorowanka. Dziękujemy serdecznie rodzicom, babciom, ciociom za tak liczne przybycie.

czytaj więcej

dodano: 21-03-14

Maluch w świecie książki

19 marca miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi ze Żłobka Miejskiego i paniami. Tym razem wspólnie witaliśmy wiosnę. Comiesięczne zajęcia prowadzone są w ramach programu czytelniczego Maluch w świecie książki.

czytaj więcej

dodano: 17-03-14

Bilet na podróż przez życie...

14 marca w naszej instytucji odbył się wernisaż wystawy ilustracji i impresji rysunkowo-malarskich Anny Lidii Koper do tekstu znalezionego w internecie: „Bilet na podróż przez życie”.

czytaj więcej

dodano: 17-03-14

Czytelniku? Pożegnasz z nami zimę?

Zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 07-03-14

Dzień Kobiet w Mądrej Sowie

Wczoraj dzieci z Klubu Mądra Sowa odwiedziła krawcowa, pani Halina Bartol. Przedstawiła dzieciom tajniki swojego zawodu. Spotkanie miało miejsce z okazji Dnia Kobiet. Później chłopcy złożyli dziewczynkom serdeczne życzenia i podarowali im słodki upominek.

czytaj więcej

dodano: 01-03-14

Zakłady pracy, których już nie ma

TMZO zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu pierdoły o...Tym razem zgromadzeni w bibliotece goście wspominali nieistniejące zakłady pracy. Spotkanie rozpoczęło się wyświetleniem filmu z poczatku lat 90, który obrazował jak wiele zakladów pracy istniało w Obornikach. Zgromadzeni goście wpominali min. Fabrykę Mebli, Zakłady Mięsne, Metalplast i wiele innych. Ciekawostką była opowieść Barbary Zielińskiej o przedszkolu nr 2 TIK TAK, które spaliło się w 2003 roku.

czytaj więcej

dodano: 01-03-14

Bibliotekarki na XIII Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

Luty w naszej bibliotece minął na gorączkowym oczekiwaniu na kolejne Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem bibliotekarki Oddziału dla dzieci wzięły udział w szkoleniu w WBPiCAK w Poznaniu. Szkolenie poprowadziła animatorka Małgorzata Swędrowska. Po przejściu na teren Targów Poznańskich zachwycałyśmy się mnogością wydawnictw i przygotowanych atrakcji. O godzinie 13.00 nastąpiło uroczyste otwarcie XIII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży, w którym wzięła udział Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Wręczono nagrody Pegazika. Uhonorowano poetkę Krystynę Miłobędzką w kategorii Twórca ksiązki dla dzieci oraz Dorotę Grudę w kategorii Przyjaciel książki dla dzieci.

czytaj więcej