Aktualności

dodano: 28-01-16

Hej kolęda, kolęda

22 stycznia odbył się wieczór poetycko-muzyczny pt. Hej kolęda, kolęda. Ważnym punktem spotkania było wspólne śpiewanie kolęd. O oprawę muzyczną wieczoru zadbał Tomasz Misterski z członkami chóru Cantilena: Marzeną Stroińską, Alicją Jastrząbek i Wojciechem Jastrząbkiem. Wiersze o tematyce bożonarodzeniowej czytali Barbara Zielińska i Henryk Wojtysiak (Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec). Narracje opowiadającą o historii kolęd i ciekawostkach z nimi związanych przygotowała dyrektor naszej biblioteki Krystyna Eichler.

czytaj więcej

dodano: 22-01-16

„Można odejść na zawsze, by stale być blisko. Ks. Jan Twardowski w 100-lecie urodzin”

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt.: „Można odejść na zawsze, by stale być blisko. Ks. Jan Twardowski w 100-lecie urodzin” to 30 zdjęć autorstwa Czesława Czaplińskiego ukazujących ks. Jana w jego prywatnej, domowej przestrzeni. Czesław Czapliński poznał poetę w 1985 r. w Nowym Jorku i od tamtego czasu wielokrotnie odwiedzał go w mieszkaniu przy Krakowskim Przedmieściu. Był też pierwszym fotografem, któremu ss. Wizytki pozwoliły wejść za bramę klasztoru z aparatem w ręku. Pomysłodawcą i realizatorem wystawy jest Instytut Papieża Jana Pawła II w Warszawie.

czytaj więcej

dodano: 19-01-16

Anioły w poezji księdza Jana Twardowskiego

18 stycznia minęła 10 rocznica śmierci księdza Jana Twardowskiego. Z tej okazji Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec stworzyło piękny wieczór poetycko-muzyczny. Organizatorzy zaprosili do współpracy nauczycielki z ZS Specjalnych w Kowanówku. Szkoła ta nosi imię księdza Twardowskiego. W wieczorze wystąpiła też młodzież z tej szkoły, a także ze SP nr 4 w Obornikach i z ZS gen. Kutrzeby w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 18-01-16

Biblioteczny Kącik Malucha

Styczniowy mróz nie wystraszył najmłodszych czytelników i rodziców, którzy dzielnie stawili się na kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem dzięki książeczce pt. Krecik i sanki dzieci dowiedziały się skąd się bierze śnieg i dlaczego znika. Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się w naszej bibliotece. Na kolejne spotkanie zapraszamy w lutym.

czytaj więcej

dodano: 18-01-16

Maluch w świecie książki

14 stycznia miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Tym razem w zimowej scenerii panie bibliotekarki czytały dzieciom opowieści o bałwankach. Były też piosenki i wspólna zabawa w wyklejanie. Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym.

czytaj więcej

dodano: 18-01-16

I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

Zespół Szkół w Kowanówku zorganizował 14 stycznia I Międzyszkolny Przegląd poezji księdza Jana Twardowskiego. W tym pięknym przedsięwzięciu, które odbyło się w kościele p.w. Świętego Józefa w Obornikach wzięły udział dzieci ze szkół powiatu. Nasza bibliotekę reprezentowała Barbara Zielińska, która czytała wiersze swojego autorstwa inspirowane postacią księdza Twardowskiego.

czytaj więcej

dodano: 07-01-16

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy, obrazującej projekty mebli Pracowni Architektonicznej Haase z Berlina. Projekty pochodzą z I połowy XX wieku. Ich właścicielem jest Przemysław Łukowiak.

czytaj więcej

dodano: 04-01-16

Zmiana terminu wieczoru poetycko-muzycznego Hej kolęda,kolęda

Wieczór poetycko muzyczny i wspólne śpiewanie kolęd w bibliotece odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00. Za zmianę terminu przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-12-15

INFORMACJA

31 grudnia biblioteka będzie czynna do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej