Aktualności

dodano: 19-01-16

Anioły w poezji księdza Jana Twardowskiego

18 stycznia minęła 10 rocznica śmierci księdza Jana Twardowskiego. Z tej okazji Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec stworzyło piękny wieczór poetycko-muzyczny. Organizatorzy zaprosili do współpracy nauczycielki z ZS Specjalnych w Kowanówku. Szkoła ta nosi imię księdza Twardowskiego. W wieczorze wystąpiła też młodzież z tej szkoły, a także ze SP nr 4 w Obornikach i z ZS gen. Kutrzeby w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 18-01-16

Biblioteczny Kącik Malucha

Styczniowy mróz nie wystraszył najmłodszych czytelników i rodziców, którzy dzielnie stawili się na kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem dzięki książeczce pt. Krecik i sanki dzieci dowiedziały się skąd się bierze śnieg i dlaczego znika. Mamy nadzieję, że dzieciom podobało się w naszej bibliotece. Na kolejne spotkanie zapraszamy w lutym.

czytaj więcej

dodano: 18-01-16

Maluch w świecie książki

14 stycznia miało miejsce kolejne spotkanie z dziećmi ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Tym razem w zimowej scenerii panie bibliotekarki czytały dzieciom opowieści o bałwankach. Były też piosenki i wspólna zabawa w wyklejanie. Kolejne spotkanie odbędzie się w lutym.

czytaj więcej

dodano: 18-01-16

I MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD POEZJI KSIĘDZA JANA TWARDOWSKIEGO

Zespół Szkół w Kowanówku zorganizował 14 stycznia I Międzyszkolny Przegląd poezji księdza Jana Twardowskiego. W tym pięknym przedsięwzięciu, które odbyło się w kościele p.w. Świętego Józefa w Obornikach wzięły udział dzieci ze szkół powiatu. Nasza bibliotekę reprezentowała Barbara Zielińska, która czytała wiersze swojego autorstwa inspirowane postacią księdza Twardowskiego.

czytaj więcej

dodano: 07-01-16

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy, obrazującej projekty mebli Pracowni Architektonicznej Haase z Berlina. Projekty pochodzą z I połowy XX wieku. Ich właścicielem jest Przemysław Łukowiak.

czytaj więcej

dodano: 04-01-16

Zmiana terminu wieczoru poetycko-muzycznego Hej kolęda,kolęda

Wieczór poetycko muzyczny i wspólne śpiewanie kolęd w bibliotece odbędzie się 22 stycznia o godz. 18.00. Za zmianę terminu przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 23-12-15

INFORMACJA

31 grudnia biblioteka będzie czynna do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 21-12-15

INFORMACJA

24 grudnia biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

DKK świątecznie

16 grudnia odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie DKK. W świątecznej atmosferze , panie dyskutowały o książce Krzysztofa Vargi Czardasz z mangalicą. Niespodzianką były piękne aniołki, które dla klubowiczek przygotowała pani Stenia Kiwertz.

czytaj więcej