Aktualności

dodano: 01-03-14

Zakłady pracy, których już nie ma

TMZO zorganizowało kolejne spotkanie z cyklu pierdoły o...Tym razem zgromadzeni w bibliotece goście wspominali nieistniejące zakłady pracy. Spotkanie rozpoczęło się wyświetleniem filmu z poczatku lat 90, który obrazował jak wiele zakladów pracy istniało w Obornikach. Zgromadzeni goście wpominali min. Fabrykę Mebli, Zakłady Mięsne, Metalplast i wiele innych. Ciekawostką była opowieść Barbary Zielińskiej o przedszkolu nr 2 TIK TAK, które spaliło się w 2003 roku.

czytaj więcej

dodano: 01-03-14

Bibliotekarki na XIII Targach Książki dla Dzieci i Młodzieży

Luty w naszej bibliotece minął na gorączkowym oczekiwaniu na kolejne Targi Książki dla Dzieci i Młodzieży. Tym razem bibliotekarki Oddziału dla dzieci wzięły udział w szkoleniu w WBPiCAK w Poznaniu. Szkolenie poprowadziła animatorka Małgorzata Swędrowska. Po przejściu na teren Targów Poznańskich zachwycałyśmy się mnogością wydawnictw i przygotowanych atrakcji. O godzinie 13.00 nastąpiło uroczyste otwarcie XIII Poznańskich Spotkań Targowych - Książka dla Dzieci i Młodzieży, w którym wzięła udział Pani Prezydentowa Anna Komorowska. Wręczono nagrody Pegazika. Uhonorowano poetkę Krystynę Miłobędzką w kategorii Twórca ksiązki dla dzieci oraz Dorotę Grudę w kategorii Przyjaciel książki dla dzieci.

czytaj więcej

dodano: 27-02-14

Spotkanie DKK w Bibliotece Pedagogicznej

Ostatnie spotkanie DKK odbyło się w gościnnych murach Biblioteki Pedagogicznej w Obornikach. Moderatorem spotkania była pani Ewa Klimasek pracownik biblioteki i członek DKK. Przy kawie i słodkościach dyskutowałyśmy o ksiażce Doris Lessing Lato przed zmierzchem. Na koniec spotkania miałysmy okazję poznać nowości ksiażkowe znajdujące się w bibliotece.

czytaj więcej

dodano: 17-02-14

Mądra Sowa w Poznaniu

O tym, że Poznań to ciekawe i tajemnicze miasto przekonały się dziś dzieci z Klubu Mądra Sowa. Pani Basia opowiadała dzieciom poznańskie legendy, opisywala zabytki, a nawet mówiła poznańska gwarą. Natomiast Weronika i Pati (z małą pomoca rodziców) opowiedziały nam o tym jak dzielnie kibicują Lechowi Poznań.

czytaj więcej

dodano: 17-02-14

Walentynki na wesoło

14 lutego sala naszej Biblioteki pękała w szwach. Licznie zgromadzona publiczność miała przyjemność poznać członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec z zupełnie innej strony. Nasi poeci ujawnili talenty kabaretowe. Liczne skecze bardzo podobały się publiczności, która nagradzała występujących gromkimi brawami i salwami śmiechu. Mamy nadzieję, że to nie ostatni tego rodzaju występ i dziękujemy za miły, walentynkowy wieczór.

czytaj więcej

dodano: 07-02-14

Nieistniejące zakłady pracy

W imieniu TMZO zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu Pierdoły o...Tym razem tematem przewodnim będzie dyskusja o nieistniejących zakładach pracy. Spotkanie odbędzie się 28 lutego o godz. 18.00 w sali naszej biblioteki.

czytaj więcej

dodano: 07-02-14

Na falach eteru

Zapraszamy do zwiedzania wystawy kart QSL z kolekcji pana Stanisława Sawiaka.

czytaj więcej

dodano: 04-02-14

Witamy ferie w bibliotece

3 lutego w naszej bibliotece odbył sie coroczny bal przebierańców. Wzięły w nim udział dzieci z Klubu Mądra Sowa, czytelnicy i rodzice. Głośna muzyka, ciekawe konkurencje i nagrody były atrakcją spotkania. Na uczestników czekał też poczestunek. Życzymy naszym czytelnikom bezpiecznych i niezapomnianych ferii.

czytaj więcej

dodano: 20-01-14

Kolędowanie z poezją

18 stycznia w kościele p.w. Św. Krzyża w Obornikach członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec zaprezentowali wiersze o tematyce bożonarodzeniowej. Towarzyszył im Tomasz Misterski, członek chóru Cantilena, który przedstawił zgromadzonej publiczności własną interpretacje najpiękniejszych polskich kolęd.

czytaj więcej

dodano: 20-01-14

Kolędowanie z poezją

W miniony piątek odbył się w naszej bibliotece kolejny wieczór poetycko-muzyczny. Tym razem członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec zaprezentowali licznie zgromadzonej publiczności wiersze o tematyce świątecznej. W większości były to autorskie utwory wykonawców. Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Ardente, pod dyrekcją Arlety Zmyślińskiej. Zespół działa przy Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej