Aktualności

dodano: 03-11-15

Nasza Mała Biblioteka

„Nasza Mała Biblioteka” to autorski projekt edukacyjny przeznaczony dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym 7-9 lat, który opiera się na współpracy wydawcy z nauczycielami, bibliotekarzami, a także z rodzicami. Tytułowa „mała biblioteka” to starannie wybrane pod względem literackim i ilustracyjnym książki, które mają zapoczątkować biblioteczkę ucznia pierwszych klas szkoły podstawowej. Autorem jest słoweńskie wydawnictwo KUD Sodobnost International, które od sześciu lat z powodzeniem realizuje ten projekt w szkołach podstawowych na Słowenii.Najważniejszym celem projektu „Nasza Mała Biblioteka” jest zainteresowanie uczniów z klas 1-3 szkoły podstawowej czytaniem książek. W projekcie biorą udział dwie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Obornikach (klasa III e z wychowawczynią Małgorzatą Matoszko- Zagrodzką) i John Dewey School w Obornikach (klasa II a i II b z wychowawczyniami Anitą Zarówną i Małgorzatą Jankowską).

czytaj więcej

dodano: 30-10-15

Bajki, baje bajeczki

26 października odbyło się kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha . Tym rzem dzieci poznały bohaterów książek. Do zabawy włączyły się mamy i babcie, które chętnie opowiadały o swoich ulubionych bajkach. Na małych uczestników czekała tez praca plastyczna. kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha 18 listopada o godz. 16.30. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 29-10-15

Jesienna piosenka

Zapraszamy na koncert pt: Jesienna piosenka w wykonaniu Bogdana Chołdrycha, Antoniego Żuromskiego i Bernarda Stielera. Koncert odbędzie się 5 listopada o godz. 18.00.

czytaj więcej

dodano: 29-10-15

Alkohol i co dalej?

29 października młodzież z Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach wzięła udział w wykładzie Alkohol i co dalej?. Wykład poprowadziła Alicja Bezmienow.

czytaj więcej

dodano: 29-10-15

Dopalacze- kolekcjonowanie mocnych wrażeń

28 października odbył się wykład Dopalacze- kolekcjonowanie mocnych wrażeń. Spotkanie poprowadzili: Karolina Lorkowska z Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rogoźnie i Aneta Stróżewska z Komisariatu Policji w Rogoźnie. W wykładzie wzięła udział młodzież z Gimnazjum nr 3 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 28-10-15

Pasowanie

Październik jest miesiącem bibliotek szkolnych. Z tej okazji odwiedziły nas dzieci z ZS Kowanówko. Celem spotkania było pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej i zapoznanie najmłodszych z naszą biblioteką. To kolejna owocna inicjatywa, która wynika ze współpracy z Pracownikami ZS Kowanówko.

czytaj więcej

dodano: 23-10-15

Maluch w świecie książki

Program Czytelniczy Maluch w świecie książki nasza instytucja realizuje już trzeci rok. Polega on na comiesięcznych spotkaniach w bibliotece, w których uczestniczą dzieci ze Żłobka Miejskiego w Obornikach. Tematem pierwszego w tym roku spotkania była jesień i jej dary. Programy czytelnicze mają na celu zaznajomienie dziecka z książką i biblioteką od najmłodszych lat życia.

czytaj więcej

dodano: 19-10-15

Bioenergoterapeuta

15 października odbyło się spotkanie z bioenergoterapeutą Krzysztofem Malengowskim.

czytaj więcej

dodano: 19-10-15

Wernisaż

16 października odbył się w naszej bibliotece wernisaż. Swoje prace plastyczne zaprezentowali artyści- amatorzy: Wiesława Drożdż, Zygmunt Kaczmarek, Maria Kasperczak, Stanisław Kolanus, Elżbieta Piechowiak, Ewa Sundmann- Stroińska. Zapraszamy do zwiedzania.

czytaj więcej

dodano: 14-10-15

Dary jesiennego lasu

12 października odbyły się kolejne warsztaty w Klubie Mądra Sowa. tym razem tematem przewodnim spotkania była jesień.

czytaj więcej