Aktualności

dodano: 07-08-15

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Leśni czyściciele.

czytaj więcej

dodano: 05-08-15

Wystawa

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Pauliny Cwigon.

czytaj więcej

dodano: 29-07-15

IBUK Libra

Czytelnia czynna całą dobę? To możliwe. Nasza biblioteka wykupiła dla Was Ibuk Libra. Zapraszamy do zapoznania się z możliwościami platformy IBUK Libra – oferuje: - całodobowy dostęp do wirtualnej czytelni z dowolnego miejsca - tysiące tytułów, - największy zbiór publikacji specjalistycznych, naukowych, popularnonaukowych, beletrystycznych , - szybki podgląd pełnych tekstów, - spersonalizowana sfera czytania książek w chmurze (osobiste konto myIBUK), - zaawansowane narzędzia pracy z tekstem, m.in.: zaznaczanie fragmentów, tworzenie notatek, tagowanie, bezpośrednie powiązanie zagadnień i treści książek ze słownikami i encyklopediami PWN, - dodatkowe narzędzia wspierające rozwój kompetencji, m.in.: Asystent Językowy PWN, kursy językowe SuperMemo, - elastyczny dobór zasobów i łatwe uruchomienie platformy możliwość czytania na urządzeniach mobilnych. Zapraszamy do Biblioteki Publicznej w Obornikach, gdzie można uzyskać informacje jak w pełni korzystać z IBUK Libra w domu.

czytaj więcej

dodano: 29-06-15

INFORMACJA

Informujemy, że w lipcu i w sierpniu, w sobotę biblioteka będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 06-07-15

INFORMACJA

Koncert Obornickiej Orkiestry dętej nie odbył się z powodu choroby dyrygenta. Koncert odbędzie się w późniejszym terminie. Przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 30-06-15

Koncert przed budynkiem biblioteki

Zapraszamy serdecznie na koncert Obornickiej Orkiestry Dętej, który odbędzie się w niedzielę 5 lipca o godz. 16.30.

czytaj więcej

dodano: 30-06-15

Klub Mądra Sowa

Zapraszamy do Klubu Mądra Sowa, zapisy trwają. Zapisujemy dzieci od piątego roku życia. Zapisu można dokonać również telefonicznie 61 29 60 265.

czytaj więcej

dodano: 29-06-15

Rodzinne granie uczniów Aliny Forysiak

W piątek 26 czerwca odbył się w naszej bibliotece tradycyjny koncert uczniów Aliny Forysiak, zamykający kolejny rok nauki. Tym razem uczniowie wystąpili solo i z członkami swojej rodziny. Po koncercie na wszystkich czekał poczęstunek.

czytaj więcej

dodano: 25-06-15

Dni Obornik 2015 w bibliotece

Z okazji Dni Obornik odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny pt. Z humorem i piosenką memu miastu, zorganizowany przez członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec. Wieczór pełen był lirycznych strof o naszym mieście i jego okolicach. Bibliotekę odwiedził też Stary Marych Emotikon wink Członkowie Poetyckiego Wędrowca pokazali swoje talenty aktorskie w licznych scenkach rodzajowych.

czytaj więcej

dodano: 23-06-15

Stąd jestem to moja Mała Ojczyzna

23 czerwca w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbyło się podsumowanie projektu Stąd jestem to moja Mała Ojczyzna.

czytaj więcej