Aktualności

dodano: 26-01-23

Styczniowe spotkanie DKK

"Z Nowym Rokiem, nowym krokiem". Czy jakoś tak. Ale jeśli coś jest dobre, to chyba nie warto tego zmieniać. Tak jest z naszym DKK - formuła pozostaje stała, tylko książka co miesiąc inna (i ciasto do kawy;) Wczoraj omawiałyśmy pierwszą część dyptyku "Makowa spódnica" Zofii Mąkosy. Autorka zaskarbiła sobie sympatię większości klubowiczek trylogią o wendyjskiej winnicy. Teraz też nas nie rozczarowała.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

Styczniowe spotkanie MDKK

Poniedziałkowe, ponure popołudnie 23 stycznia rozweseliła nam dyskusja o książce Linn Skåber pt. "Młodość. Zwierzenia nastolatków". Pamiętnikowa narracja opisująca zarówno radości i marzenia, jak i problemy współczesnych młodych ludzi wzbudziła zachwyt wśród klubowiczów.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

Czytelnicze podsumowanie roku 2022

Wśród czytelników odwiedzających wypożyczalnię dla dorosłych największym zainteresowaniem cieszyły się powieści obyczajowe i kryminały. Najchętniej wybierano książki polskich autorów takich jak: Ałbena Grabowska, Magdalena Witkiewicz, Gabriela Gargaś, Joanna Jax, Karolina Wilczyńska i Robert Małecki. Spośród pisarzy zagranicznych największą popularnością cieszyły się książki Kristin Harmel, Lucindy Riley i Nicholasa Sparksa.

czytaj więcej

dodano: 21-01-23

Dołącz do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki

Z początkiem nowego roku zachęcamy do przyłączenia się do Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.

czytaj więcej

dodano: 20-01-23

Goci na ziemi obornickiej, czyli niezwykłe odkrycia w Kowalewku

19 stycznia, w Bibliotece Publicznej w Obornikach, odbyło się kolejne wydarzenie w ramach cyklu „Obornickie spotkania z zabytkami”. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać prelekcji Tomasza Skorupki z Muzeum Archeologicznego w Poznaniu poświęconej śladom Gotów na terenie powiatu obornickiego. Odkrycia, o których opowiadał nasz wczorajszy gość, miały swój początek w 1994 roku kiedy to rozpoczęto budowę gazociągu jamalskiego.

czytaj więcej

dodano: 27-01-23

VI Przegląd Twórczości Księdza Jana Twardowskiego

W środę, 18 stycznia, po przerwie spowodowanej pandemią, ponownie gościliśmy VI Przegląd Twórczości Księdza Jana Twardowskiego zorganizowany przez Zespół Szkół Specjalnych w Kowanówku. Wydarzenie odbywa się zawsze w rocznicę śmierci patrona szkoły. W Przeglądzie uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego oraz ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach. Wiersze prezentowały także panie z Dziennego Domu Senior + „Jagiellonka”.

czytaj więcej

dodano: 17-01-23

Zapraszamy na wykład

Serdeczne zapraszamy na pierwsze w tym roku "Obornickie spotkania z zabytkami". Już w najbliższy czwartek, 19 stycznia, o godz. 18.00, wykład pt. "Goci na Ziemi Obornickiej" wygłosi Tomasz Skorupka. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Publicznej w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 17-01-23

Sobota z MANGĄ za nami

Sobota z mangą: 149 nowych komiksów w księgozbiorze biblioteki, strefa wymiany komiksu, azjatyckie przysmaki, strefa rysowania, karaoke i just dance, filmy anime, cosplay. Tak było 14 stycznia w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

czytaj więcej

dodano: 13-01-23

Sobota z MANGĄ - to już jutro!

W sobotę, 14 stycznia, bibliotekę zdominuje MANGA! Zapraszamy wszystkich miłośników komiksu azjatyckiego. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej

dodano: 13-01-23

Spotkanie autorskie z Babą, czyli Kamillą Placko-Wozińską

W czwartek, 12 stycznia, w bibliotece gościliśmy Kamillę Placko-Wozińską, felietonistkę "Gazety Poznańskiej" i "Głosu Wielkopolskiego". Dziennikarka promowała swoją książkę "Tydzień Baby, czyli SETKA na Jubileusz" będącą zbiorem stu najlepszych tekstów, które ukazały się na łamach prasy. Spotkanie prowadził Wiesław Kot.

czytaj więcej