Aktualności

dodano: 03-06-22

Cała Polska Czyta Dzieciom

Kolejny rok i kolejne świętowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. W tym roku pod hasłem „Polscy autorzy dla klimatu” mieliśmy przyjemność spotkać się z dziećmi z grupy Krasnale z Zespołu Przedszkoli w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 25-05-22

Obornickie spotkania z zabytkami

W ramach cyklu "Obornickie spotkania z zabytkami", 21 maja odbył się wykład pt. "Kościół pw. Świętego Krzyża w Obornikach. Niezwykłe dzieło ciesielskiego kunsztu na bezdrożach badań drewnianej architektury sakralnej". Prelekcję wygłosił prof. dr hab. Aleksander Jankowski, który od kilkudziesięciu lat bada drewniane budownictwo sakralne w Polsce.

czytaj więcej

dodano: 24-05-22

Młodzieżowe dyskusje o książkach

Na przekór mrocznemu klimatowi ostatnio przeczytanej w ramach MDKK książki Wojciecha Chmielarza "Rana" nasze dzisiejsze spotkanie było dynamiczne i radosne.

czytaj więcej

dodano: 20-05-22

Biblioteczne spotkania

W mijającym tygodniu odbyły się u nas kolejne lekcje biblioteczne.

czytaj więcej

dodano: 20-05-22

Mamy, bobasy i pompony

18 maja odbyło się wiosenne spotkanie "Bobasów w bibliotece". Jak zawsze był to czas na książki, piosenki i wspólną zabawę.

czytaj więcej

dodano: 17-05-22

Miś Uszatek przyjaciel dzieci

Myli się ten kto myśli, że żłobki to tylko placówki opiekuńcze. Nieustannie przekonujemy się że edukacja najmłodszych jest często priorytetem tych miejsc. Tym razem mieliśmy kolejną okazje do wspólnego świętowania ze Żłobkiem Miejskim w Obornikach

czytaj więcej

dodano: 17-05-22

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

J. K Rowling mawia, że: „Kiedy masz jakieś wątpliwości idź do biblioteki”. Biblioteka to nie tylko miejsce w którym wypożycza się książki, choć jest to priorytet tej instytucji.

czytaj więcej

dodano: 13-05-22

Nasz Hogwart

Kto z nas nie chciałby choć na chwilę przenieść się do Szkoły Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie? W minionym tygodniu dzięki zajęciom prowadzonym w naszej bibliotece dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Obornikach miały okazję dowiedzieć się jak wyglądała nauka i czas wolny w szkole Harrego Pottera i jego przyjaciół.

czytaj więcej

dodano: 06-05-22

Przedszkolna wizyta w bibliotece

Jak powstają książki? Gdzie mogą mieszkać? I dlaczego biblioteka może być niezwykłym - czasem nawet magicznym miejscem?

czytaj więcej

dodano: 06-05-22

Ze sznurka nie tylko MAKRAMY

29 kwietnia w bibliotece odbył się wernisaż prac rękodzielniczych autorstwa Bernadety Pyssy.

czytaj więcej