Aktualności

dodano: 31-08-16

Narodowe Czytanie 2016

Zapraszamy do wzięcia udziału w corocznej akcji Narodowe Czytanie. Tym razem przed budynkiem biblioteki zaproszeni goście będą czytać fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza Quo Vadis. Każdy uczestnik spotkania, który przyniesie swój egzemplarz Quo vadis może otrzymać okolicznościową pieczęć, przygotowaną specjalnie na tę okazje. Zapraszamy, sobota 3 września godz. 16.00.

czytaj więcej

dodano: 26-08-16

Spotkanie autorskie

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Emilią Kubaszak.

czytaj więcej

dodano: 25-08-16

Zapisy do Klubu Mądra Sowa

Trwają zapisy do Klubu Mądra Sowa. Zostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Zapraszamy. Zapisu można dokonać telefonicznie (61-29-60-265) lub osobiście w naszej bibliotece. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu. Są przeznaczone dla dzieci od piątego roku życia, a tradycyjnie prowadzi je pani Basia Zielińska.

czytaj więcej

dodano: 24-08-16

Zapraszamy do udziału w konkursie

Zapraszamy do udziału w konkursie Obornicka Legenda.

czytaj więcej

dodano: 25-07-16

KONIEC INWENTURY

Oddział dla dorosłych wznowi wypożyczanie książek od 27 lipca (środa). Zakończyła się inwentaryzacja księgozbioru. Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

INFORMACJA

W lipcu i w sierpniu w soboty biblioteka będzie nieczynna. Przepraszamy za utrudnienia.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

Spotkanie autorskie

Sala obornickiej Biblioteki Publicznej nie raz już w tym roku była zbyt mała, aby pomieścić wszystkich odwiedzających. Tym razem gościliśmy w Obornikach postać szczególną - podróżnika, odkrywcę, eksploratora świata nieznanego, reportera – samego Jacka Pałkiewicza ! Dla zgromadzonego grona słuchaczy dwugodzinna opowieść naszego Gościa stanowiła ucztę szczególną. Trudno znaleźć miejsce na mapie świata, o którym nie wspomniałby Pan Jacek. Prosty język przekazu oraz bardzo szeroki horyzont opisu zjawisk dawał dużo satysfakcji słuchaczom. Człowiek, który nazywa sprawy po imieniu, nie koloryzuje i równocześnie zaraża pasją poznawania świata rzeczywistego, zaszczepił automatyczny odruch potrzeby sięgnięcia po książki, których jest autorem w ilości ponad dwudziestu tytułów. Relacje z ekstremalnych podróży w warunkach temperatur od poniżej – 50 st.C do ponad +50st.C, wśród jadowitych węży i niezliczonych zagrożeń natury, w absolutnym odcięciu od współczesnej cywilizacji, dawały obraz wspaniałego człowieka zdeterminowanego pasją poznania i silnego charakterem. Spotkanie oprócz opowiadań ubarwione było mnóstwem zdjęć z wielu światowych wypraw. W słowach pożegnania wielokrotnie padały z Jego strony życzenia, aby spełniać się w swoich pasjach i marzeniach. Dziękujemy Panie Jacku ! Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki i zostało sfinansowane przez Instytut Książki.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

Z muzyką na wakacje

24 czerwca odbył się koncert uczniów Aliny Forysiak pt. „Z muzyką na wakacje”. Koncert ten stał się tradycyjnym punktem czerwcowych spotkań w bibliotece. Uczniowie pani Aliny prezentują swoje umiejętności nabyte podczas ostatniego roku nauki gry na instrumentach.

czytaj więcej

dodano: 29-06-16

INFORMACJA

czytaj więcej