Aktualności

dodano: 21-11-22

Zapraszamy na "Obornickie Katarzynki"

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy w Obornikach oraz Stowarzyszenie "Nadwarciańska Kolej Drezynowa" serdecznie zapraszają na wydarzenie, na które miłośnicy pociągów czekają cały rok! Na wystawie kolejek małych i dużych, jak zwykle, nie zabraknie atrakcji. Jedną z nich będzie makieta modułowa "Wajcha" w skali H0 o długości 11 metrów. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.

czytaj więcej

dodano: 21-11-22

Zapraszamy na "Spotkanie z transportem"

Dla tych, którzy (tak jak my) nie mogą doczekać się Obornickich Katarzynek (25-27 listopada), przygotowaliśmy małą niespodziankę. W dzień poprzedzający wielkie święto Kolejarzy, odbędzie się u nas spotkanie z transportem... kolejowym, rzecz jasna. Zapraszamy grupy zorganizowane do zwiedzania wystawy kolejek w godz. od 10.00 do 15.00. A dla pasjonatów, prawdziwa gratka - warsztaty modelarskie! Zapraszamy dzieci w wieku od 10 do 16 lat. Liczba miejsc ograniczona! Obowiązują zapisy - w bibliotece, lub pod nr tel. 61 29 60 265. Zapraszamy serdecznie! Szczegóły na plakatach.

czytaj więcej

dodano: 21-11-22

Sobota z fizyką - fotorelacja

Nie taka fizyka straszna, jak ją malują. Po bibliotecznej "Sobocie z fizyką" można nawet powiedzieć, że jest to niezwykle ciekawa dziedzina nauki. Efektowny pokaz doświadczeń, w którym mogli uczestniczyć nasi czytelnicy, wzbudził entuzjazm wśród młodszych i nieco starszych pasjonatów tematu. Zobaczyliśmy m.in. krzesło fakira, które nie kłuło, balony, które nie pękały i przyssawki, których nie można było od siebie odciągnąć.

czytaj więcej

dodano: 19-11-22

Śpiewaj razem z nami

Koncertowo minął czwartkowy wieczór, 17 listopada, w naszej bibliotece. W muzyczną podróż zabrali uczestników spotkania artyści Michał Siekierski i Antoni Żuromski, którzy przy dźwiękach gitary przedstawili repertuar z muzyką retro. Publiczność chętnie włączyła się do wspólnego śpiewania.

czytaj więcej

dodano: 27-10-22

Spotkanie z robotyką

26 października 2022 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Adama Mickiewicza w Obornikach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 im. Wojska Polskiego w Obornikach wzięli udział w wydarzeniu pn. „Spotkanie z robotyką”. Warsztaty z wykorzystaniem systemu i oprogramowania Lego Education WeDo, prowadzone przez panią Katarzynę Michalską-Jurdeczkę, ogromnie podobały się uczestnikom.

czytaj więcej

dodano: 16-11-22

Wieczór "Dla biało-czerwonej"

10 listopada, o godz. 17.00, w Kościele Świętego Krzyża, odbył się wieczór poetycko-muzyczny zatytułowany "Dla biało-czerwonej". Z programem wystąpili członkowie Towarzystwa Literackiego "Poetycki Wędrowiec". W pięknie odnowionej świątyni rozbrzmiewały pieśni patriotyczne oraz towarzysząca im poezja. W programie wzięli udział poeci: Barbara Zielińska, Maria Kogut, Aleksandra Ziółkowska, Henryk Wojtysiak i Bartosz Barszcz. Pieśni śpiewali: Marzena Stroińska, Alicja Jastrząbek, Wojciech Jastrząbek oraz Tomasz Misterski.

czytaj więcej

dodano: 27-10-22

Listopad w bibliotece

Wiele osób nie przepada za listopadem... Ale mamy nadzieję, że w bibliotece znajdziecie coś, co umili Wam jesienną aurę. Poza książkami (ZAWSZE!), polecamy udział w wydarzeniach - od warsztatów, przez wykłady, koncerty, kluby książki, aż po spotkania tematyczne (fizyka! pociągi!). Szczegóły na poniższych plakatach, w zakładce "Kalendarz" i na facebooku. Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 09-11-22

Książkowe podróże z John Dewey School

We wtorek - 8 listopada bibliotekę odwiedziła klasy pierwsza i zerowa z John Dewey School.

czytaj więcej

dodano: 09-11-22

Apolejka i jej osiołek

W czwartkowy poranek - 3 listopada odwiedziła nas grupa "Zajączków" z Przedszkola nr 1 "Bajeczka" w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 07-11-22

Wykład o społeczności żydowskiej w Obornikach

"Obornickie spotkania z zabytkami" odbywające się w Kościele Świętego Krzyża, cieszą się coraz większą popularnością. 3 listopada miała miejsce prelekcja poświęcona społeczności żydowskiej, która przed II wojną światową mieszkała w naszym mieście. Prezentację przedstawił Mateusz Klepka, dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy im. A. Małeckiego w Obornikach.

czytaj więcej