Aktualności

dodano: 07-11-13

HUBERTUS

W imieniu organizatorów zapraszamy na otwarcie wystawy myśliwskiej HUBERTUS, które odbędzie się 8 listopada o godz. 17.00.

czytaj więcej

dodano: 28-10-13

INFORMACJA

Dnia 2 listopada Biblioteka Publiczna będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 25-10-13

Bliżej poezji

18 października odbył się w naszej bibliotece wieczór poetycko-muzyczny Tuwimowskie rymy. Występ otworzył nowy cykl spotkań Bliżej poezji, stworzony przez członków Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec.

czytaj więcej

dodano: 18-10-13

Pan leśniczy w bibliotece

Dzisiaj w Klubie Mądra Sowa miały miejsce niecodzienne odwiedziny. Naszym gościem był pan Maciej Korybalski, pracownik Nadleśnictwa Oborniki. Tematem spotkania była opowieść o tym jak las przygotowuje się do zimy. Dzieci były bardzo uradowane wizyta pana leśniczego.

czytaj więcej

dodano: 15-10-13

Kwiaty zamiast śmieci

Zapraszamy do zwiedzania wystawy Fundacji Ekologicznej Arka.

czytaj więcej

dodano: 10-10-13

Alice Munro

Kanadyjska pisarka Alice Munro została uhonorowana Literacką nagrodą Nobla.

czytaj więcej

dodano: 09-10-13

Maluch w świecie książki

Dzisiaj rozpoczął działanie kolejny program czytelniczy, realizowany w naszej instytucji. Dzięki współpracy ze Żłobkiem Miejskim, w naszje bibliotece będą odbywać sie spotkania dla najmłodszych.

czytaj więcej

dodano: 09-10-13

W poszukiwaniu rymów

Powoli dobiega końca Rok Juliana Tuwima. Nasza biblioteka z tej okazji przeprowadziła wiele ciekawych akcji. Jedną z nich były warsztaty pt. W poszukiwaniu rymów, które odbywały sie cyklicznie przez cały rok. W jesiennej turze warsztatów wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 09-10-13

Jesień w Klubie Mądra Sowa

Jesień w klubie Mądra Sowa obfituje w wiele ciekawych zajęć. Dzieci poznały min. jesienne rośliny, kisiły ogórki, robiły kompot, rozmawiały też o grzybach i przetworach. Na ostatnich zajęciach przyszedł czas na degustacje. Ogórki ukiszone w bibliotece smakowały wszystkim dzieciom.

czytaj więcej

dodano: 07-10-13

Nike 2013

Jury najważniejszej nagrody literackiej w Polsce ogłosiło w niedzielę powieść pt. Ciemno, prawie noc Joanny Bator najlepszą książką minionego roku.

czytaj więcej