Aktualności

dodano: 04-03-22

Przedwiośnie w Śródziemiu

Marzec w bibliotece upłynie pod znakiem fantastyki wielkiego formatu. Zapraszamy na Sobotę z Tolkienem, na pierwszy w historii Obornicki Cosplay Tolkienowski oraz na Powiatowy Konkurs Wiedzy ze znajomości "Hobbita" i "Władcy Pierścieni". Co oprócz tego? Koncert, gry planszowe, spotkanie z podróżniczką, Dyskusyjne Kluby Książki i wystawa. Szczegóły na poniższych plakatach, na profilu biblioteki na fb, oraz tutaj:

czytaj więcej

dodano: 09-03-22

Zapraszamy na koncert

W najbliższy czwartek, 10 marca, o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej w Obornikach odbędzie się koncert "Dopóki nam ziemia kręci się...". Pieśni Bułata Okudżawy wykona duet gitarowy Michał Siekierski i Antoni Żuromski. Wstęp wolny, serdecznie zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 14-02-22

Zapisy trwają! Powiatowy konkurs wiedzy

Już w marcu na całym świecie obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Czytania Tolkiena. W tym roku mamy zamiar świętować go w szczególny sposób. Jedną z wielu atrakcji przygotowywanych przez nasz zespół będzie Powiatowy konkurs wiedzy: Jak dobrze znasz "Hobbita" i "Władcę pierścieni"?

czytaj więcej

dodano: 28-02-22

Wplątany w historię...

Piątkowy wieczór w bibliotece upłynął pod znakiem wspomnień. Dzięki najnowszej publikacji Henryka Wojtysiaka mogliśmy się przenieść do Lipy- miejscowości dzieciństwa autora.

czytaj więcej

dodano: 24-02-22

15 lat Dyskusyjnego Klubu Książki w Obornikach

15 lat, 45 osób, 158 omówionych tytułów, niezliczone godziny rozmów o książkach. Tak, w telegraficznym skrócie, można podsumować działanie obornickiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Jubileuszowe spotkanie, które odbyło się 23 lutego, było uroczyste, wzruszające, pełne wspomnień i podsumowań, ale też planów na przyszłość. Warto podkreślić, że DKK w Obornikach jest jednym z najstarszych Klubów działających na terenie województwa Wielkopolskiego.

czytaj więcej

dodano: 23-02-22

Zapraszamy na spotkanie poświęcone miejscowości Lipa

W najbliższy piątek, 25 lutego, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Henrykiem Wojtysiakiem, autorem książki "Wplątany w... historię, czyli moje wspomnienia o wsi Lipa". Premiera wydawnictwa odbyła się 6 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole.

czytaj więcej

dodano: 22-02-22

Lato i spisek w MDKK

Lutowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klub Książki poświęcone było dwóm powieściom. Omawialiśmy wrażenia po lekturze wciągającego polskiego kryminału z pt. „Lato utraconych” autorstwa Anny Kańtoch oraz powieść pt. „Spisek przeciwko Ameryce” Philipa Rotha, gdzie opisywana jest alternatywna wersja historii amerykańskiej w okresie II wojny światowej.

czytaj więcej

dodano: 21-02-22

Biblioteczna przygoda z robotyką

17 lutego zakończyliśmy się półroczny projekt realizowany z Fundacją eSzkoła.

czytaj więcej

dodano: 18-02-22

Amazonia ekstremalnie, czyli spotkanie z Emilem Wittem

Emil Witt - pasjonat pierwotnych kultur, dziewiczej przyrody i dobrej muzyki opowiadał w czwartkowe popołudnie, 17 lutego, o swojej pierwszej podróży do Amazonii. Wspominał np. jak jeden z członków amazońskiego plemienia oglądał foldery turystyczne Gminy Oborniki, z zaciekawieniem dopytując o zwierzęta takie jak dzik czy sarna. Było też sporo o realiach życia w prawdziwej dżungli...

czytaj więcej

dodano: 31-01-22

Luty w bibliotece

W najkrótszym miesiącu w roku zapraszamy do biblioteki na spotkanie z podróżnikiem Emilem Wittem, który opowie nam o wyprawie do dalekiej Amazonii. Znacznie bliżej zabierze nas Henryk Wojtysiak, który powróci wspomnieniami do rodzinnej Lipy. Tradycyjnie odbędą się też spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki. Szczegóły na plakatach oraz na profilu biblioteki na facebooku.

czytaj więcej