Aktualności

dodano: 11-01-19

Zapraszamy na "Ferie w bibliotece"

W tym roku przygotowaliśmy dla Was dwa spotkania. Pierwsze z panem leśniczym, a drugie z panią krawcową. Będzie to też okazja do wykonania ciekawych prac plastycznych oraz nauki podstaw szycia. Zajęcie są bezpłatne. Zapisy pod numerem tel. 61 29-60-265

czytaj więcej

dodano: 11-01-19

Oborniczanie w Powstaniu

Wczoraj w bibliotece odbył się kolejny wykład poświęcony Powstaniu Wielkopolskiemu.

czytaj więcej

dodano: 11-01-19

Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim

10 stycznia br. w bibliotece odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powstaniu Wielkopolskim. Zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Obornikach w ramach cyklu imprez związanych z obchodami 100-nej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego i skierowany był do szkół średnich z powiatu obornickiego.

czytaj więcej

dodano: 03-01-19

Legimi przez bibliotekę

W naszej bibliotece funkcjonuje Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA oraz Czytelnia Książek Elektronicznych LEGIMI. Zachęcamy do zapoznania się z możliwościami, jakie dają oba systemy. Nowe kody dostępu w ramach LEGIMI już czekają.

czytaj więcej

dodano: 04-01-19

Zwycięskim Powstańcom Wielkopolskim cześć!

W 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Bibliotece Publicznej w Obornikach Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec" wraz z przyjaciółmi zorganizowało wieczór poetycko-muzyczny.

czytaj więcej

dodano: 21-12-18

Drodzy Czytelnicy!

"Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy, Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory. (…) Niebo ziemi, niebu ziemia Wszyscy wszystkim ślą życzenia..."

czytaj więcej

dodano: 18-12-18

Zimowo-świąteczne bobasy

18 grudnia odbyło się ostatnie tegoroczne spotkanie w ramach „Warsztatów dla mam i bobasów”.

czytaj więcej

dodano: 19-12-18

Gwiazdkowe Sowy

W poniedziałkowe popołudnie, 17 grudnia, odbyły się zajęcia warsztatowe dzieci z Klubu Mądrej Sowy. Dzieci wysłuchały historii o bożonarodzeniowych tradycjach. Była też szansa na wspólne śpiewanie kolęd oraz rysowanie wymarzonej ozdoby świątecznej. Dzieci otrzymały też drobne upominki od bibliotecznego Gwiazdora. Kolejne spotkanie Mądrych Sów już w styczniu.

czytaj więcej

dodano: 17-12-18

Świąteczne marzenia

Matylda jest chytra i złośliwa. Całymi dniami psoci i dokucza wszystkim wokół, co więcej jest z tego dumna! Takie przecież są wszystkie lisy, prawda? Jednak pewnego zimowego dnia podsłuchuje nader interesujące wieści - jakiś Mikołaj rozdaje prezenty! Takiej szansy Matylda nie może przepuścić. Wychodzi wręcz ze swej lisiej skóry, byleby tylko dowiedzieć się jak najwięcej o tym przedziwnym zwyczaju. Jednak nieoczekiwanie cała jej przebiegłość poszła na marne, a prezenty dostały tylko grzeczne zwierzątka i dzieci?!

czytaj więcej