Aktualności

dodano: 15-12-20

Życzenia

czytaj więcej

dodano: 14-12-20

Najpiękniejsze Kalendarze Adwentowe

Od 8 grudnia w holu biblioteki można oglądać prace plastyczne przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 17-11-20

Wypożycz książkę bez wychodzenia z domu. IBUK Libra już dostępny!

Nasza biblioteka wykupiła dostęp do publikacji w IBUK LIBRA. Jest to wirtualna biblioteka, która udostępnia książki w formie e-book.

czytaj więcej

dodano: 15-01-21

MDKK w Internecie

W czwartkowe popołudnie 22 października z powodu ograniczeń epidemicznych członkowie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki odbyli spotkanie online. Była to okazja nie tylko do wymiany czytelniczych spostrzeżeń i lekturowych emocji, ale także szansa na pokazanie naszych domowych biblioteczek.

czytaj więcej

dodano: 19-10-20

Lwów nieSENTYMENTALNIE

Wystawa zdjęć Piotra Zarównego "Lwów nieSENTYMENTALNIE" w ramach piątego Wielkopolskiego Festiwalu Fotografii im. Ireneusza Zjeżdżałki została otwarta. Wystawę można oglądać w godzinach pracy biblioteki do 6 listopada. Zapraszamy

czytaj więcej

dodano: 24-09-20

Czytelnicze dyskusje w plenerze

Wczoraj (23.09.2020 r.) odbyło się drugie w historii plenerowe spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Przyjemna aura i jesienna sceneria bibliotecznego skweru była idealnym tłem dla dyskusji o dobrej lekturze.

czytaj więcej

dodano: 14-09-20

U progu jesieni, żegnaliśmy lato

Z Poetyckim Wędrowcem żegnaliśmy lato i witaliśmy jesień.

czytaj więcej

dodano: 04-09-20

Narodowe czytanie

Pasjonaci słowa pisanego wzięli dziś udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Narodowe czytanie" organizowanej pod patronatem Prezydenta RP. Tegoroczna, dziewiąta edycja poświęcona była "Balladynie" Juliusza Słowackiego.

czytaj więcej

dodano: 02-09-20

Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

W poniedziałek 31 sierpnia 2020 r., odbyło się kolejne spotkanie młodych pasjonatów czytania. Tym razem Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki poświęcony był dwóm historiom. Omawialiśmy „Po trochu” Weroniki Gogoli i „Hawana. Podzwrotnikowe delirium” Marka Kurlanskyego.

czytaj więcej

dodano: 24-08-20

23 sierpnia 2020 roku zmarła Maria Janion.

Historyczka literatury, profesor Instytutu Badań Literackich PAN, związana również z Uniwersytetem Gdańskim i Uniwersytetem Warszawskim. Najwybitniejsza polska badaczka literatury romantycznej.

czytaj więcej