Aktualności

dodano: 20-11-17

Promocja książki pt. "Radzim. Gród i wieś nad Wartą"

W piątek, 17 listopada, w bibliotece odbyła się promocja książki „Radzim. Gród i wieś nad Wartą”. Publikacja przedstawia dzieje Radzimia położonego nad Wartą w odległości około 25 km od centrum Poznania w kierunku północnym. Grodzisko na Ostrowie Radzimskim (gm. Murowana Goślina) i ślady zabudowy mieszkalno – gospodarczej po dawnej wsi na lewym brzegu Warty (gm. Oborniki) to dziś jedyne widoczne w terenie świadectwa dawnej świetności Radzimia.

czytaj więcej

dodano: 17-11-17

"Porachunki z przygodą", czyli spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem

16 listopada br. w bibliotece odbyły się dwa spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem. "Dziennikarz. Detektyw. Pisarz. Organizator wypraw. Instruktor survivalu. Adept kung-fu. Na pewno - freelancer" - tak pisze o siebie nasz gość i każdą z tych twarzy odsłonił podczas wczorajszych prelekcji. Podczas spotkania z młodzieżą z Zespołu Szkół, Szkoły Podstawowej nr 2 i Gimnazjum nr 3 w Obornikach, a także uczniami z Rożnowa, Krzysztof Petek w ciekawy sposób opowiadał o swoich podróżach przytaczając liczne anegdoty i ciekawostki. Natomiast w trakcie popołudniowego spotkania z mieszkańcami Obornik, autor skupił się głównie na relacji z wyprawy do Peru oraz chętnie i wyczerpująco odpowiadał na pytania słuchaczy. Spotkania odbyły się w ramach projektu Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach i zostały dofinansowane ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 16-11-17

Maluch w świecie książki, czyli Żłobek świętuje 60 urodziny Misia Uszatka

16 listopada bibliotekę odwiedziły maluchy ze Żłobka Miejskiego w Obornikach inaugurując tym samym cykl spotkań związanych z 60 rocznicą urodzin Misia Uszatka. Podczas swojej drugiej wizyty w naszej instytucji, dzieci wysłuchały opowieści o kultowym bohaterze dobranocek z czasów dzieciństwa swoich rodziców. Następnie chętnie zaśpiewały piosenki o misiach, nie zapominając też o gromkim "Sto lat" dla Uszatka, a na końcu razem z Ciociami wykleiły piękne prezenty dla pluszowego jubilata.

czytaj więcej

dodano: 16-11-17

Familijne kino w bibliotece

W domowych pieleszach bajkę można obejrzeć zawsze. Ale kameralny seans w bibliotece, która czasami zamienia się w kino, jest dużo ciekawszy. Wczoraj po południu nasi widzowie - czytelnicy mogli wspólnie przeżywać przygody dzielnego Robin Hooda w ramach cyklu "Kino familijne w bibliotece". Bardzo dziękujemy za udział i stworzenie niepowtarzalnej atmosfery.

czytaj więcej

dodano: 14-11-17

Zapraszamy...

Serdecznie zapraszamy do biblioteki na nadchodzące wydarzenia. Już w najbliższą środę, o godz. 16.30, odbędzie się projekcja filmu animowanego Walta Disneya pt. "Robin Hood". W czwartek zapraszamy na spotkania autorskie z Krzysztofem Petkiem, a w dniach 24-26 listopada na Obornickie Katarzynki - wystawę małych i dużych kolejek.

czytaj więcej

dodano: 14-11-17

Teatrzyk w bibliotece

14 listopada do biblioteki zawitali aktorzy ze Studia Artystycznego Arlekin z przedstawieniem pt. "Perypetie Pluszowego Misia". Artyści wybrali doskonały moment, ponieważ już za kilka dni będziemy obchodzić Światowy Dzień Pluszowego Misia. Na spektakl zaprosiliśmy dzieci z "zerówek" ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach i sądząc po żywiołowych reakcjach - nasza publiczność była bardzo zadowolona. Dynamicznie przedstawiona historia była tak naprawdę ciepłą i wesołą bajką o tym, jak cenna jest przyjaźń, o zawiłościach pluszowego świata i o tym, dlaczego warto dbać o tych, których kochamy.

czytaj więcej

dodano: 14-11-17

Ojczyźnie naszej śpiewamy

10 listopada odbyła się w naszej instytucji wieczornica o charakterze patriotycznym. Na program złożyły się wiersze, ale przede wszystkim pieśni, które wraz z wykonawcami śpiewała publiczność. Wieczór muzyczno-poetycki przygotowało Towarzystwo Literackie - Poetycki Wędrowiec". Wiersze czytali: Barbara Zielińska, Henryk Wojtysiak, Aleksandra Ziółkowska, Bartosz Barszcz i Janek Góra. Pieśni śpiewali: Jolanta Staniszewska, Alicja Jastrząbek i Tomasz Misterski.

czytaj więcej

dodano: 09-11-17

Popołudnie z grami planszowymi w bibliotece

Mogłoby się wydawać, że w dobie informatyzacji i gier komputerowych, tradycyjne "planszówki" zostały zepchnięte w niebyt. O tym, że tak nie jest przekonały się dzieci, które zdecydowały się spędzić wczorajsze popołudnie w bibliotece. "Zaginiona księga baśni", czyli gra inspirowana twórczością braci Grimm, dostarczyła naszym małym czytelnikom wielu emocji. Niektórzy spróbowali swoich sił grając także w "Wielką wyprawę Asterixa", a jeszcze inni wybrali się na tradycyjne "Grzybobranie". Bardzo dziękujemy za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne spotkania przy grach planszowych w bibliotecznej czytelni.

czytaj więcej

dodano: 07-11-17

Ojczyźnie naszej śpiewamy - zapraszamy na koncert

Serdecznie zapraszamy do biblioteki na koncert z okazji zbliżajacego się Święta Niepodległości. Już w najbliższy piątek, 10 listopada, o godzinie 18.00 będzie okazja do wysłuchania wierszy zadedykowanych Ojczyźnie, a także do wspólnego śpiewania pieśni patriotycznych.

czytaj więcej

dodano: 07-11-17

Listopadowe warsztaty z Madrą Sową

Trochę jesiennie i trochę patriotycznie - tak można podsumować warsztaty z Mądra Sową, które odbyły się 6 listopada br. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o symbolach narodowych, o niektórych wydarzeniach z historii Polski, a także o naszej małej ojczyźnie - Obornikach. Nie zabrakło wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego oraz prac plastycznych związanych z tematem zajęć. Jak zwykle dziękujemy za zaangażowanie i uczestnictwo w naszych warsztatach.

czytaj więcej