Aktualności

dodano: 09-05-24

Majowe gry planszowe

Majówka, matury, mocno letnia pogoda... Chyba nie ma takich okoliczności, które powstrzymałyby stałych bywalców naszych "Sobót z grami planszowymi" przed oddaniem się ulubionej rozrywce. I my to szanujemy. Poniżej kilka migawek z 4 maja.

czytaj więcej

dodano: 08-05-24

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek 2024

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to okazja do spotkania dla całego zespołu naszej biblioteki - zarówno pracowników filii, jak i osób, które na co dzień "urzędują" w gmachu przy ulicy Kopernika. Przyjęliśmy kwiaty i życzenia z rąk Starosty Obornickiego Zofii Koteckiej, Burmistrza Obornik Tomasza Szramy oraz, co najważniejsze, z rąk naszych Czytelników. Za wszystkie miłe słowa i życzliwość okazywaną przez cały rok (a nie tylko od święta), bardzo dziękujemy.

czytaj więcej

dodano: 06-05-24

Uwaga!

Informujemy, że w najbliższą środę, 8 maja, biblioteka będzie nieczynna w godzinach od 10.00 do 12.00.

czytaj więcej

dodano: 06-05-24

Wielkie majowe śpiewanie - relacja

We wtorek, 30 kwietnia, zaprosiliśmy czytelników, sympatyków i bywalców naszej biblioteki na „Wielkie Majowe Śpiewanie”. Towarzystwo Literackie „Poetycki Wędrowiec” przygotowało wyjątkowy wieczór przepełniony szacunkiem, miłością i przywiązaniem do naszej pięknej Ojczyzny. W programie znalazły się wiersze, piosenki oraz pieśni, które doskonale współgrały ze zbliżającym się Świętem Flagi i Świętem Konstytucji 3 maja.

czytaj więcej

dodano: 25-04-24

ZAPRASZAMY NA MAJOWE ŚPIEWANIE

W przededniu tegorocznej Majówki, 30 kwietnia, o godz. 18.00, zapraszamy do biblioteki na spotkanie, które wprawi nas w nastrój nadchodzącego Święta Pracy, Święta Flagi oraz Święta Konstytucji 3 maja. Koncert pt. "Wielkie majowe śpiewanie" przygotowało Towarzystwo Literackie "Poetycki Wędrowiec". Zapraszamy.

czytaj więcej

dodano: 25-04-24

Maj w bibliotece

Majówka z książką to zawsze dobry pomysł! I sprawdzi się bez względu na pogodę. Zapraszamy do odwiedzin w naszych wypożyczalniach - zapewniamy, że każdy znajdzie coś dla siebie. A daty bibliotecznych wydarzeń są już dostępne w zakładce Kalendarz, na naszym profilu na facebooku oraz na poniższych plakatach.

czytaj więcej

dodano: 26-04-24

Obornickie spotkania z zabytkami - relacja

Siódma odsłona "Obornickich spotkań z zabytkami" za nami. W czwartek, 25 kwietnia, miłośnicy lokalnej historii mieli okazję wysłuchać prelekcji dyrektora biblioteki, Mateusza Klepki, dotyczącej dawnych map Obornik i okolic.

czytaj więcej

dodano: 26-04-24

MDKK kontra koń i tygrys

"Mama huhu", w dosłownym tłumaczeniu z chińskiego na polski to po prostu "Koń, koń, tygrys, tygrys". A tak naprawdę dalekowschodnie powiedzenie opisujące, stan można powiedzieć "jako taki" albo "bez szału", czy inaczej "nie jest źle, ale nie jest też dobrze". Ostatnia lektura w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki nosiła właśnie taki tytuł.

czytaj więcej

dodano: 19-04-24

ZAPRASZAMY

Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach cyklu "Obornickie spotkania z zabytkami". W czwartek, 25 kwietnia, o godz. 18.00, w piwnicach biblioteki, odbędzie się prelekcja Mateusza Klepki poświęcona archiwalnym mapom naszego regionu.

czytaj więcej

dodano: 25-04-24

Kwietniowe spotkanie DKK

"Wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma" - tak pokrótce można podsumować naszą wczorajszą dyskusję. A ta była nad wyraz ciekawa, ponieważ pochyliłyśmy się nad książką Agnieszki Kamińskiej pt. "Szwajcaria. Podróż przez raj wymyślony". Spodobała nam się forma reportażowej opowieści (bardzo przystępny język!), no i miło dowiedzieć się, z jakimi problemami borykają się mieszkańcy tego zamożnego państwa. I że w ogóle z czymś się borykają.

czytaj więcej