Aktualności

dodano: 18-10-17

Gry planszowe w bibliotece

18 października odbyło się ostatnie spotkanie przy grach planszowych w ramach projektu Przystanek - Biblioteka Publiczna w Obornikach. Tym razem odwiedzili nas uczniowie Prywatnego Gimnazjum nr 1 w Obornikach, którzy zmierzyli się z grą inspirowaną powieścią Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy". Emocji nie zabrakło zarówno podczas gry, jak i podczas odpowiedzi na bonusowe pytania dotyczące znajomości lektury. Mamy nadzieje, że taka niecodzienna lekcja biblioteczna przypadła uczniom do gustu oraz dziękujemy za aktywny udział w spotkaniu. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 17-10-17

Legimi w naszej bibliotece

Uprzejmie informujemy, że od września br. czytelnicy Biblioteki Publicznej w Obornikach mogą bezpłatnie wypożyczać e-booki z serwisu Legimi. Więcej informacji na temat zasad korzystania z serwisu można uzyskać w bibliotece. Ponadto informujemy, że serwis Legimi zastąpił dotychczasową czytelnię książek elektronicznych IBUK LIBRA.

czytaj więcej

dodano: 17-10-17

Gry planszowe w bibliotece

16 i 17 października w bibliotece odbyły się spotkania przy grach planszowych. Uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach wraz z wychowawczyniami Joanną Szatanik oraz Karoliną Bajon mieli okazję zapoznać się z "planszówkami" nawiązującymi do tematyki bajek i baśni. Po krótkim zaznajomieniu z regułami gier, dzieci rozegrały emocjonujące partie w poszukiwaniu "Zaginionej Księgi Baśni" oraz uczestniczyły w "Wielkiej wyprawie Asterixa". Podsumowaniem tego nietypowego spotkania w bibliotece było wskazanie odpowiedzi na pytanie "Co nam dają gry planszowe?". Jak się okazało, dzieci nie miały żadnego problemu z wymienieniem zalet tej nieco zapomnianej rozrywki jaką są popularne "planszówki". Mamy nadzieję, że lekcja w bibliotece była nie tylko pełna wrażeń i pozytywnej rywalizacji, ale też zainspirowała uczniów do spędzania wolnego czasu z planszą, pionkami i kostką. Bardzo dziękujemy za aktywny i chętny udział w spotkaniu. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 17-10-17

Warsztaty z Mądrą Sową

"Październikowe ptasie sprawy" - taki tytuł nosiło kolejne spotkanie z cyklu Warsztaty z Mądrą Sową. Tym razem dzieci miały okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat naszych małych skrzydlatych przyjaciół, a następnie wykonać prace plastyczne związane z przedmiotem zajęć. Jak zwykle u naszych "Sówek' nie zabrakło entuzjazmu i zaangażowania.

czytaj więcej

dodano: 17-10-17

50 lat przygody z piosenką

W piątek 13-go października odbył się wieczór poetycko -muzyczny Czesława Karolczaka, który świętował 50 lat swojej muzycznej przygody z piosenką. W wieczorze wzięli udział członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec Barbara Zielińska, Alicja Jastrząbek, Jolanta Staniszewska i Henryk Wojtysiak. Niespodzianką muzyczną były występy Doroty Majchrzak i Moniki Bąkowskiej. Po wieczorze na gości czekał poczęstunek.

czytaj więcej

dodano: 09-10-17

Lekcja biblioteczna dla SP nr 4

W chłodny październikowy poranek, 9 października, zawitały do nas dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. UNICEF w Obornikach. Uczniowie klasy III c wraz z opiekunkami - Magdaleną Hartel oraz Katarzyną Siwicką- Jóźwiak, dowiedzieli się czym jest japoński papierowy teatr Kamishibai oraz z zainteresowaniem wysłuchali przedstawionej za jego pomocą "Legendy o Skarbniku". Dziękujemy za miłe odwiedziny oraz aktywny udział w przygotowanej przez nas lekcji.

czytaj więcej

dodano: 09-10-17

Podróże z biblioteką, czyli spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną

6 października br. odbyło się kolejne spotkanie autorskie z cyklu "Podróże z biblioteką". Tym razem gościliśmy Michała Kruszonę, który opowiadał o "Huculszczyźnie - Karpackiej Atlantydzie".

czytaj więcej

dodano: 06-10-17

Inwentura w Rożnowie

W dniach 9.10-16.10 filia naszej biblioteki w Rożnowie będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 05-10-17

Podróże z biblioteką

Zapraszamy do biblioteki na spotkanie autorskie z Michałem Kruszoną "Huculszczyzna - Karpacka Atlantyda", które odbędzie się 6 października br. o godzinie 18. Wydarzenie odbędzie się ramach projektu Przystanek - Biblioteka Publiczna w Obornikach. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 05-10-17

Spotkania autorskie z Rafałem Grzenią

4 października 2017 w bibliotece odbyły się dwa spotkania autorskie z Rafałem Grzenią - literaturoznawcą, krytykiem literackim, pisarzem, członkiem kolektywu dziennikarskiego Dziennikarze Wędrowni. Rafał Grzenia od ponad dekady podróżuje po Bliskim Wschodzie; jest też autorem książki "Sura" będącej owocem kilkukrotnych wypraw (wraz z fotografem Maciejem Moskwą) do rewolucyjnej Syrii na początku 2013 roku oraz dwóch wizyt na turecko-syryjskim pograniczu w marcu i październiku 2014 roku.

czytaj więcej