Aktualności

dodano: 28-09-17

Lekcja biblioteczna - John Dewey School

W czwartkowy poranek gościliśmy uczniów John Dewey School wraz z wychowawczyniami - Anitą Zarówną oraz Małgorzatą Jankowską. Uczniowie klasy I i II zostali zapoznani z bajką pt. "Kicia Kocia w bibliotece", a potem chętnie odpowiadali na pytania dotyczące wysłuchanej lektury. Ponadto, dzieci miały okazję poznać książki z serii "Czytam sobie", specjalnie przeznaczone do treningu czytania, oraz przespacerować się wśród bibliotecznych regałów. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny!

czytaj więcej

dodano: 26-09-17

Warsztaty z Mądrą Sową

25 września br. odbyły się pierwsze w roku szkolnym 2017/2018 warsztaty z Mądrą Sową pt. "Przyszedł wrzesień, a z nim jesień". Jak wskazuje tytuł spotkania, warsztaty poświęcone były przede wszystkim obecnej porze roku, choć nie zabrakło wzmianki o niedawnej akcji "Sprzątanie Świata" oraz o nadchodzącym Dniu Chłopaka. Wszystkie Sowy były bardzo dzielne i mamy nadzieję, że z równym entuzjazmem będą uczestniczyć w kolejnych spotkaniach.

czytaj więcej

dodano: 26-09-17

"Krasnale" w bibliotece

W pochmurny jesienny poranek naszą bibliotekę odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 2 "Słoneczny Świat" - grupa "Krasnale". Przedszkolaki najpierw dowiedziały się czym jest biblioteka i co, poza wypożyczaniem książek, można w niej robić. Pomocna okazała się bajka o przygodach Kici Koci, której przedszkolaki wysłuchały z wielkim zainteresowaniem. Na koniec nasi mali goście mieli okazję przespacerować się wśród regałów z książkami i zobaczyć jak wygląda praca bibliotekarza. Bardzo dziękujemy za miłe odwiedziny!

czytaj więcej

dodano: 25-09-17

Życie cudem jest - wieczór poetycko-muzyczny Henryka Wojtysiaka

Dnia 22 września 2017 roku odbył się wieczór poetycko – muzyczny promujący piąty tomik wierszy „Życie cudem jest”, autorstwa Henryka Wojtysiaka. Scenografię wieczoru stanowiły manekiny, wytwarzając aureolę tajemnicy, wprowadzając jednocześnie widza w stan zdziwienia. Trzeba przyznać, że pomysł autora był niecodzienny.

czytaj więcej

dodano: 21-09-17

Życie cudem jest

Zapraszamy na wieczór poetycko-muzyczny promujący nowy tomik poezji Henryka Wojtysiaka. Wieczór będzie też okazją do świętowania 15-lecia pracy twórczej naszego regionalnego poety. Piątek: 22.09.2017 godz. 18.00

czytaj więcej

dodano: 20-09-17

Lekcja biblioteczna

W środę 20 września br. naszą bibliotekę odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Klasa II a z wychowawczynią Panią Justyną Kuklewską z zainteresowaniem wysłuchała opowieści przedstawionej za pomocą papierowego teatru Kamishibai pt. "Mój przyjaciel Kemushi". Dziękujemy za aktywny udział w lekcji bibliotecznej i zapraszamy na kolejne spotkania.

czytaj więcej

dodano: 18-09-17

Kino w bibliotece

Kolejny piątkowy wieczór kinowy w bibliotece za nami. Tym razem w ramach projektu Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach odbyły się dwa seanse - jeden dla młodszej, a drugi dla trochę starszej publiczności. Dziękujemy za udział i mamy nadzieję, że atmosfera spotkań przypadła naszym widzom do gustu. Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia z cyklu Przystanek Biblioteka. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 12-09-17

Kino w bibliotece

Zapraszamy na kolejne seanse filmowe w bibliotece. Tym razem propozycja dla młodzieży oraz dla dorosłych. Już w najbliższy piątek, tj. 15 września br. o godzinie 18.00 wyświetlimy film pt. "Był sobie pies", natomiast o godzinie 20.00 film pt. "Zaginiona dziewczyna". Spotkania odbywają się w ramach projektu Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 09-09-17

Kino w bibliotece

Wczoraj wieczorem w naszej bibliotece pięćdziesięcioosobowa grupa widzów obejrzała film Walta Disneya Vaiana: Skarb oceanu. Projekcja była możliwa dzięki projektowi Przystanek Biblioteka Publiczna w Obornikach, który realizujemy w naszej instytucji. Dziękujemy czytelnikom i mieszkańcom miasta, że zechcieli spędzić z nami piątkowy wieczór. Mamy nadzieję, że film podobał się nie tylko najmłodszym. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

czytaj więcej

dodano: 07-09-17

NARODOWE CZYTANIE- pamiątkowy stempel

Po Narodowym Czytaniu pozostały już tylko wspomnienia, ale też pamiątkowa pieczęć, którą można otrzymać w naszej bibliotece. Wystarczy odwiedzić naszą instytucje ze swoim egzemplarzem Wesela- Stanisława Wyspiańskiego.

czytaj więcej