Aktualności

dodano: 04-01-18

SUPER CZYTELNIK ZIMY 2018

Miło nam poinformować, że już od najbliższego poniedziałku rozpoczynamy plebiscyt na najbardziej aktywnego bywalca biblioteki. Pierwsza edycja akcji SUPER CZYTELNIK skierowana jest do osób korzystających z wypożyczalni DLA DZIECI i potrwa do 16 marca. W skrócie: zainteresowani czytelnicy otrzymają specjalne albumy do zbierania stempelków. Za każde wypożyczenie książek (i ich zwrot w terminie) oraz inne aktywności (np. napisanie krótkiej recenzji) czytelnik otrzyma określoną ilość stempli. Na tych, którzy uzbierają ich najwięcej czekają NAGRODY, a także tytuły Złotego, Srebrnego i Brązowego Super Czytelnika Zimy 2018 - ich wręczenie odbędzie się na uroczystej gali pod koniec marca. Zapraszamy do zabawy! PS. Szczegóły w bibliotece, w Oddziale Dziecięcym.

czytaj więcej

dodano: 02-01-18

Nowy Rok - nowa akcja w bibliotece

Witamy naszych Czytelników w Nowym Roku! Zaczynamy od akcji jakiej jeszcze u nas nie było... niebawem wszystko się wyjaśni. A tymczasem zapraszamy do wypożyczania - chętnie pomożemy w realizacji postanowienia pt. "W 2018 roku przeczytam więcej książek."

czytaj więcej

dodano: 28-12-17

Wyzwanie czytelnicze na 2018 rok

Nowy Rok zbliża się wielkimi krokami. A początek stycznia to najlepszy czas na nowe postanowienia. Może tym razem warto do nich dopisać wyzwanie czytelnicze? Razem z czasopismem "Biblioteka w szkole" proponujemy tzw. challenge polegający na przeczytaniu w 2018 roku książek wg. klucza wskazanego na powyższym plakacie*. Szczególnie polecamy realizację punktów dotyczących przeczytania pozycji "poleconej w bibliotece" oraz "wypożyczonej z biblioteki". Do dzieła! * W naszej instytucji można zrobić zdjęcie listy wyzwań, lub ściągnąć ją ze strony bibliotekawszkole.pl

czytaj więcej

dodano: 20-12-17

Stworzyli planety dla Małego Księcia

20 grudnia gościliśmy w bibliotece Gimnazjum nr 1 im. UNICEF w Obornikach na nietypowej lekcji bibliotecznej z wykorzystaniem gier planszowych. Tym razem, uczniowie klasy II a mieli okazję zmierzyć się z grą inspirowaną powieścią Antoina de Saint-Exupery pt. "Mały Książę". Gimnazjaliści dzielnie tworzyli planety dla książkowego bohatera starając się unikać baobabów i wulkanów. Jak zwykle przy tego typu spotkaniach były i emocje, i taktyczne kalkulacje, i nieco powtórki z lektury, ale przede wszystkim - mnóstwo dobrej zabawy. Bardzo dziękujemy Pani Beacie Busz z gimnazjalnej biblioteki za życzliwe przyjęcie, a uczniom oraz pani wychowawczyni za pełne zaangażowania uczestnictwo w zajęciach.

czytaj więcej

dodano: 19-12-17

Mądre Sowy gotowe do Świąt

Teraz wiedzą już (prawie) wszystko na temat Bożego Narodzenia i mogą spokojnie czekać na pierwszą gwiazdkę. Kto? Nasze Mądre Sowy oczywiście! Na wczorajszych warsztatach dzieci dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o grudniu, o zimie, która przyjdzie lada dzień oraz o polskich tradycjach świątecznych. Wiedzą już dlaczego nie można zbytnio przeszkadzać mamie gdy ta przygotowuje 12 wigilijnych dań i co się stanie, gdy Gwiazdor nie będzie zadowolony z wyników kilkumiesięcznych obserwacji... Była powtórka z kolęd i wierszyków, a także drobne, słodkie upominki. Święta tuż, tuż...

czytaj więcej

dodano: 18-12-17

UWAGA

Drodzy czytelnicy, uprzejmie informujemy, że 23 grudnia (sobota) biblioteka będzie nieczynna.

czytaj więcej

dodano: 15-12-17

Idzie Gwiazdor porą grudniową

Zima tuż, tuż i chociaż na dworze śniegu nie widać, na maluchy ze Żłobka Miejskiego białe gwiazdki posypały się w bibliotece. 14 grudnia dzieci uczestniczyły w kolejnym spotkaniu w ramach programu czytelniczego "Maluch w świecie książki". Było o grudniu, o zimie i oczywiście o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Nasi mali goście z zapałem zabrali się do "dekorowania" bombek oraz do klejenia tradycyjnego łańcucha choinkowego z papieru kolorowego. Efekty tej pracy można podziwiać na zdjęciach.

czytaj więcej

dodano: 15-12-17

"Beksińscy" oraz "Szkarłatny płatek i biały" - najlepsze książki omawiane przez DKK w 2017 roku

Grudniowe spotkanie DKK było okazją do podsumowania roku czytelniczego oraz do przeprowadzenia mini-plebiscytu na najlepszą pozycję, którą Klubowiczki omawiały w ciągu ostatnich miesięcy. Pierwsze miejsce przypadło, ex aequo, brawurowej książce reporterskiej Magdaleny Grzebałkowskiej "Beksińscy. Portret podwójny" oraz znakomitej powieści Michela Fabera "Szkarłatny płatek i biały". Tuż za nimi uplasował się "Król" Szczepana Twardocha. Poza tym, przy kawie i piernikach, czytelniczki zapoznały się z najnowszymi danymi na temat czytelnictwa w Polsce, a także z prognozami wydawniczymi na najbliższe lata. Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki odbędzie się 31 stycznia 2018 r. i poświęcone będzie debiutanckiej powieści Agi Starzyńskiej pt. "Barszalona". Zapraszamy serdecznie!

czytaj więcej

dodano: 13-12-17

Zapraszamy na spotkanie DKK i wystawę

Serdecznie zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Omawiać będziemy powieść "Szkarłatny płatek i biały" Michela Fabera, ale nie tylko... Grudniowe spotkanie to świetna okazja do podsumowania roku czytelniczego w DKK oraz przyjrzenia się trendom wydawniczym na rok 2018. Spotykamy się dziś, o godzinie 16.30. A tych, którzy jeszcze nie widzieli, zachęcamy do zwiedzania wystawy prac Państwa Zarębskich w holu biblioteki.

czytaj więcej