Aktualności

dodano: 14-03-19

Komiksowe warsztaty trwają

Wczoraj w bibliotece odbyły się drugie Warsztaty komiksowe prowadzone przez twórcę i miłośnika tego gatunku - Witolda Tkaczyka. Zajęcia odbywają się w ramach projektu "Łączy nas komiks".

czytaj więcej

dodano: 13-03-19

W krainie Królowej Śniegu

Zima ma się ku końcowi i jeśli ktoś odczuwał deficyt śniegu, to wczorajsze spotkanie z Natalią Siódmiak z pewnością zaspokoiło wszelkie niedobory białego puchu. Podróżniczka zabrała publiczność w rejs do bajkowego świata rodem z krainy Królowej Śniegu. Antarktyda w opowieściach pani Natalii, zilustrowanych wspaniałymi zdjęciami i filmami, objawiła się jako fascynujący, ale też wymagający kontynent. Wyprawa na biegun południowy to nie tylko podróż w odległe zakątki naszego globu, to także walka z własnymi słabościami i niezapomniana przygoda. Cieszymy się, że Natalia Siódmiak zechciała podzielić się swoimi przeżyciami i wrażeniami z czytelnikami biblioteki publicznej.

czytaj więcej

dodano: 12-03-19

Mamy, bobasy, książki i makaron

12 marca nasi najmłodsi czytelnicy ponownie wzięli udział w „Warsztatach dla mamy i bobasa”. Tym razem tematem przewodnim zajęć był wiersz „Pan kotek był chory” Stanisława Jachowicza, którego maluchy wysłuchały i zobaczyły poprzez teatrzyk kamishibai.

czytaj więcej

dodano: 11-03-19

Sobota z alpakami

9 marca 2019 r. Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Obornikach odwiedzili niecodzienni goście - dwa alpaki: Niko i Hugo. Jakież było nasze zdziwienie, gdy dowiedzieliśmy się, że one także lubią książki... O tych bardzo ciekawych zwierzętach, ich zwyczajach, diecie i hodowli opowiadała pani Agnieszka Sporna. Zgromadzeni w bibliotece czytelnicy z dużym zaciekawieniem słuchali opowieści o tych sympatycznych zwierzętach. Bezcenna była także możliwość pogłaskania mięciutkiego futra alpak.

czytaj więcej

dodano: 08-03-19

Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską

Każda publikacja, która opisuje fragment historii naszego regionu, jest powodem do dumy i cennym elementem wzmacniającym tożsamość lokalnej społeczności. Wczorajsza promocja albumu "Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską" potwierdziła zainteresowanie tego typu wydawnictwami. Autor książki, Krzysztof Springer, opowiedział o historii linii kolejowej Rogoźno - Czarnków, ilustrując swoje wystąpienie ciekawymi prezentacjami.

czytaj więcej

dodano: 05-03-19

Z "Mądrymi sowami" o kwiatach i kobietach

W poniedziałkowe popołudnie dzieci biorące udział w zajęciach Klubu Mądrej Sowy udały się na wycieczkę. Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet uczestnicy warsztatów odwiedzili kwiaciarnię.

czytaj więcej

dodano: 01-03-19

Ruszyły warsztaty komiksowe w bibliotece

Pierwsze zajęcia poświęcone komiksom pokazały, że zainteresowanych tym gatunkiem w Obornikach nie brakuje. Spotkanie poświęcone było specyfice i językowi komiksu, a w części warsztatowej uczestnicy tworzyli dymki. Pierwsze z serii spotkań, w ramach projektu "Łączy nas komiks", prowadził twórca i wydawca komiksów Witold Tkaczyk. Kolejne warsztaty komiksowe odbędą się 13 marca o godz. 17.00 w bibliotece. Zapraszamy! Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

czytaj więcej

dodano: 28-02-19

Dyskusyjny Klub Książki świętował 12 lat działalności

Tradycyjnie w lutym, panie należące do DKK w Obornikach obchodziły kolejną rocznicę działalności klubu. Jubileuszowe spotkanie uświetnił okolicznościowy tort, a do wspomnień pobudziły kroniki pieczołowicie dokumentujące wszystkie wydarzenia związane z DKK. Warto podkreślić, że kilka osób należy do tego zacnego grona od samego początku, czyli od 2007 roku.

czytaj więcej

dodano: 25-02-19

Impresje o Obornikach i nie tylko

W piątek, 22 lutego, w obornickiej bibliotece odbyło się otwarcie wystawy malarstwa "Impresje o Obornikach i nie tylko". Na wystawie prezentowane są obrazy obornickich twórców: Marii Kasperczak, Ewy Sundmann-Stroińskiej, Stanisława Kolanusa oraz Zygmunta Kaczmarka. Tematyka prac w większości związana jest z Obornikami i pobliskimi miejscowościami. Wystawę będzie można oglądać do końca marca 2019 r. Zapraszamy!

czytaj więcej

dodano: 19-02-19

Zapraszamy na promocję książki

Zapraszamy na promocję książki pt. "Pociągiem przez Szwajcarię Czarnkowską", która odbędzie się 7 marca 2019 r. (czwartek), o godz. 18.00, w bibliotece publicznej. Autorem publikacji poświęconej linii kolejowej Rogoźno-Czarnków jest Krzysztof Springer - wielki pasjonat kolejnictwa, założyciel i prezes Stowarzyszenia Nadwarciańska kolej Drezynowa. Podczas promocji będzie można nabyć album w cenie 35 zł.

czytaj więcej