Aktualności

dodano: 17-12-15

Jasełka w bibliotece

Dwie szkoły w tym tygodniu wystawiły w sali naszej biblioteki Jasełka. Uczniowie Dewey School wystąpili dla swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach. Natomiast uczniowie \"Obornickiej Dwójki\" zaprezentowali się przed przedszkolakami z Kolorowych Nutek.

czytaj więcej

dodano: 17-12-15

Biblioteka magiczne miejsce

Lekcje o tym tytule odbywały się w naszej bibliotece przez ostatnie trzy dni. Brały w nich udział dzieci ze Szkoły Podstawowej w Objezierzu. Panie bibliotekarki wprowadziły uczniów w świat książek i biblioteki. Koledzy ze starszych klas zwiedzali Izbę Regionalną. Spotkania odbyły się w ramach współpracy Biblioteki Publicznej w Obornikach z biblioteką szkolną w Objezierzu.

czytaj więcej

dodano: 14-12-15

W świątecznym nastroju

11 grudnia w pięknym Muzeum Młynarstwa w Jaraczu odbył się kameralny wieczór poetycko-muzyczny pt. W świątecznym nastroju. Wystąpili w nim członkowie Towarzystwa Literackiego Poetycki Wędrowiec: Barbara Zielińska, Agnieszka Pawlak, Antoni Pawłowski i Henryk Wojtysiak, którzy recytowali wiersze o tematyce Bożego Narodzenia. O muzyczną oprawę spotkania zadbał Tomasz Misterski.

czytaj więcej

dodano: 10-12-15

Czekamy na Święta

Wczoraj odbyło się kolejne spotkanie w Bibliotecznym Kąciku Malucha. Tym razem panie bibliotekarki rozmawiały z najmłodszymi czytelnikami o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia. Dzieci wysłuchały opowiadania o choinkowej bombce. Następnie wspólnie z rodzicami,przy dźwiękach kolęd stworzyły piękny, kolorowy łańcuch na biblioteczną choinkę.

czytaj więcej

dodano: 10-12-15

Spotkanie autorskie

Dnia 9.12.2015r. w gościnnych progach Biblioteki Publicznej w Obornikach odbyło się spotkanie autorskie z Elizą Piotrowską, autorką oraz ilustratorką książek dla dzieci i dorosłych, tłumaczką języka włoskiego, krytykiem sztuki. Pisarka jest absolwentką Wydziału Historii Sztuki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie.

czytaj więcej

dodano: 04-12-15

Premiera kalendarza

2 grudnia odbył się w naszej bibliotece wieczór autorski promujący kalendarz wydawany przez Gminę Oborniki.

czytaj więcej

dodano: 01-12-15

Barbórka w bibliotece

W tym tygodniu w naszej bibliotece świętujemy Barbórkę. Z tej okazji odbyły się lekcje biblioteczne w których wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach i z Przedszkola Słoneczny Świat w Obornikach. Najmłodsi mieli okazję poznać zawód górnika, zobaczyć jak wygląda prawdziwa górnicza czapka i przekonać się czy węgiel naprawdę brudzi ręce. Oprócz tego panie bibliotekarki czytały dzieciom książki z serii Basia, których autorką jest Zofia Stanecka.

czytaj więcej

dodano: 30-11-15

Wernisaż wystawy

26 listopada minęła 160 rocznica śmierci naszego wieszcza Adama Mickiewicza. Z tej okazji w Bibliotece Publicznej w Obornikach została zorganizowana wystawa, na której można podziwiać różnojęzyczne wydania Pana Tadeusza. Kolekcja pochodzi ze zbiorów rodziny Szatkowskich.

czytaj więcej

dodano: 30-11-15

Listopadowy DKK

25 listopada odbyło się w naszej bibliotece kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem przedmiotem dyskusji był książka Anny Janko pt. Boscy i nieznośni.

czytaj więcej

dodano: 27-11-15

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

Tegoroczne obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia trwają w naszej bibliotece cały tydzień. W tym czasie spotykamy się z dziećmi ze szkół i przedszkoli. W tym roku lekcje biblioteczne nosiły tytuł Każdy ma swojego misia. Dzieci chętnie opowiadały o swoich kochanych pluszakach.

czytaj więcej