Aktualności

dodano: 02-04-15

Wielkanocne przygotowania

1 kwietnia w naszej bibliotece odbyły się Warsztaty z Mądrą Sową. Tym razem dzieci przygotowywały świąteczne ozdoby. Nie zabrakło też wielkanocnych opowiadań i piosenek. Na kolejne zajęcia zapraszamy 20 kwietnia.

czytaj więcej

dodano: 01-04-15

Płynne czytanie to nie wyzwanie...

Czytanie powinno być przygodą, a jego nauka przyjemnością. Żeby ułatwić naszym najmłodszym czytelnikom wejście do świata literatury, zakupujemy książki, które pomagają w nauce czytania. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi tytułami.

czytaj więcej

dodano: 30-03-15

INFORMACJA

Dnia 4.04.2015 (Wielka Sobota) biblioteka nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy.

czytaj więcej

dodano: 30-03-15

Warsztaty z Mądrą Sową

Zapraszamy na Warsztaty z Mądrą Sową, które odbędą się 1 kwietnia w naszej bibliotece, w godz. 15.30-17.30. Zapisy pod nr tel. 61 29 60 265.

czytaj więcej

dodano: 25-03-15

Magda Omilianowicz w naszej bibliotece

24 marca odbyło się w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie z Magdą Omilianowicz, dziennikarką, podróżniczką, autorką reportaży i felietonów o tematyce społecznej.

czytaj więcej

dodano: 25-03-15

Lekcje biblioteczne

Pierwszy tydzień wiosny upływa pod znakiem spotkań z czytelnikami. Pani Ewa Jankowiak poprowadziła zajęcia w Izbie Regionalnej dla uczniów SP 2 w Obornikach, a bibliotekarki oddziału dziecięcego spotkały się z dziećmi ze SP 4 w Obornikach.

czytaj więcej

dodano: 25-03-15

Dzień dobry wiosno...

20 marca o godz. 18.00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Obornikach odbył się wieczór poetycko-muzyczny przygotowany przez Towarzystwo Literackie Poetycki Wędrowiec, z okazji pierwszego dnia wiosny i Światowego Dnia Poezji. W wiosennych dekoracjach, rozkwitających gałązkach forsycji czytano wiersze o wiośnie i poezji.

czytaj więcej

dodano: 23-03-15

Warsztaty rozwojowe dla Kobiet

W miniony czwartek (19 marca br.), w bibliotece odbyło się drugie spotkanie Kobiecego Kręgu.

czytaj więcej

dodano: 16-03-15

W poetyckim ogrodzie Leśmiana

Kolejna, VII edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego odbyła się w sobotę, 14 marca, w Bibliotece Publicznej im. A. Małeckiego w Obornikach. W tym roku młodzi recytatorzy prezentowali po 2 utwory Bolesława Leśmiana – jednego z najoryginalniejszych polskich twórców XX w.

czytaj więcej

dodano: 12-03-15

Oleg Dowgal w bibliotece

Z okazji Dnia Kobiet w naszej bibliotece odbyło się spotkanie literacko-muzyczne z fletnią Pana w tle. Dla zgromadzonej publiczności wystąpił Oleg Dowgal ( Muzyk filharmonii Lwowskiej, wykładowca w Wyższej Szkole Muzycznej w Lwowie). Oleg Dowgal w wolnym czasie komponuje muzykę, której inspiracją są utwory ludowe rejonu Karpat. Artysta przedstawił utwory muzyki klasycznej, melodie ludowe i filmowe, grając na fletni Pana. Przerywnikiem spotkania były wiersze, fraszki dotyczące kobiet. Przedstawił je znany obornickim czytelnikom Roman Pankiewicz autor książek Islandia trzeci żywioł i Matuszka Rosija: pierwszy żywioł. Spotkanie dofinansował LUDOWY BANK Spółdzielczy w Obornikach. Oleg Dowgal odwiedził Bibliotekę w Obornikach po raz drugi.

czytaj więcej